Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet kútvízzel itatni?

Kutyát lehet kútvízzel itatni?

Figyelt kérdés

Hétvégi ház, egyelőre nincs vezetékes víz. Viszont van kút.

Amikor kint vagyunk lehet a kutyának adni kútból vizet ?

Mondjuk a pocsolyákból is szoktak inni, és semmi bajuk, de gondoltam azért rákérdezek...


2015. aug. 28. 08:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivásra alkalmas, akkor igen.
2015. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én azért nem szívesen innék egy szimpla fúrt kútból...

Állatokat viszont szoktak itatni vele.

Vagy rosszul tudom ?

2015. aug. 28. 08:09
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha embernek is megfelelő a víz, simán. Ha emberi fogyasztásra nem alkalmas, akkor az állatoknak is árthat.
2015. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyugtalanít akkor a vizet bevizsgáltathatod. Egyébként ha nem olyan területen laksz ahol a talajban sok az arzén akkor rendszerint sokkal jobb a vízminősége. A későbbiek folyamán még hasznos is lehet ha gazdálkodásra adod a fejed,mert akkor a veteményt is locsolhatod.

Ahol laksz a szomszédok mit mondanak a kút vizéről?

2015. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Pécsi vagyok.

Sok kert van a környéken. A közvetlen szomszédok locsolnak vele. De locsoláson kívül nem használják másra.

Mondjuk másnál kutya sincs, max előrébb a házaknál, ahol laknak. De ott meg van vezetékes víz...

2015. aug. 28. 08:25
 6/19 anonim válasza:
100%
Nálunk a kutya is fúrt kúti vizet iszik ha az udvaron vagyunk, meg az eső vizet is szokta. Amúgy megsúgom sokkal jobb víz a mélykúti mint a többször átmosott vezetékes sz*rabb minőségű víz.
2015. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is arzénos kútvízzel itatom a kutyámat. Az a helyzet, hogy ezen a vidéken évszázadokig ilyen vizet ittak az emberek is. Lehet, hogy az eü. határártéknél magasabb az arzéntartalma, de mivel a kutya amúgy is csak 10-15 évig él, így szerintem nem tud a szervezetében káros mennyiségű arzén felgyűlni. Arról nem is beszélve, hogy a kutyák amúgy is isznak a kútvíznél szennyezetteb folyókból, csatornákból, pocsolyákból is.
2015. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
Megiszik mindent sőt minél mocskosabb annál jobban szereti, probáld ki kiteszel egy tál tiszta vizet meg egy tál szennyvizet a szennyvizbl fog inni
2015. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az arzén érdekes, hanem a nitrát is. Mi bevizsgáltattuk a kutunk vizét, iszonyúan nitrátos, azt mondták, ezt még állatnak se adjuk.
2015. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha az emberke ihatnak belőle, akkor a kutya is, ha legfeljebb locsolásra használható akkor elgondolkodnék.

Utolsó:A kutya tényleg 10-15 évig él, de ugyanakkor a testsúlya is kisebb. Tehát amit egy embernél nem gond, az a kutyának már lehet halálos adag. Nem azt írom, hogy ne itasd, főleg mert ti is isztok belőle gondolom, csak gondoltam szólok.

2015. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!