Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet kútvízzel itatni?

Kutyát lehet kútvízzel itatni?

Figyelt kérdés

Hétvégi ház, egyelőre nincs vezetékes víz. Viszont van kút.

Amikor kint vagyunk lehet a kutyának adni kútból vizet ?

Mondjuk a pocsolyákból is szoktak inni, és semmi bajuk, de gondoltam azért rákérdezek...


2015. aug. 28. 08:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, azt nem írtam, hogy a kutyáim 65-70 kilósak, tehát ezért merem emberhez hasonlítani. Szükség esetén humán gyógyszerből is a felnőtt adagot adja az állatorvos. (Bár gondolom egy kistestű kutya arányosan kisebb mennyiségű vizet és ezzel együtt kevesebb káros anyagot is iszik.) A vizet mi is bevizsgáltattuk, csak az arzénnal van baj, amúgy iható lenne.
2015. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
tedd ki elé ha megissza jó ha nem nem,általában az állat ami nem jó neki az nem eszi issza meg a klóros csapvíznél az enyém jobban szereti az biztos
2015. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Ügyet Lenke ***** válasza:
ingyen vagy olcsón bevizsgálják, az a legbiztosabb
2015. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. aug. 28. 11:15
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem ingyenes, én most jártam utána, Nyíregyházán 20 ezer forint körüli összegbe kerül, de megemlítette a laboros, hogy a víz világnapján (március 22.) csak 3000 ft-ba kerül.
2015. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jár ismerősöd vegyipari suliba ahol van műszeres labor, akkor beküldöd vele:D Én laborra vittem be csapvizet és az alapdolgokra(klorid stb.) megnéztem csoptársammal.
2015. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

mi nyáron, mikor a kertben dolgozunk a nagy melegben, csak kútvizet iszunk, mert jéghideg. nincs bevizsgáltatva, semmi bajunk


öreganyám a temető mellett lakott, és csak kútvize volt

hhát azt meg nem ittam volna...

2015. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

azért aki azt mondta, hogy a kutya a mocskosabb vizet szereti... az enyém a húsz perce a tálban (nem napon) álló vizet sem issza meg, csaka frisset. ha más kutya ivott belőle, csak akkor ossza meg ha nagyon muszáj. pocsolyából néha inna de én spec nem engedem, ki tudja, milyen baktérium vagy akármi van benne........

kútvízről tényleg meg kéne kérdezni a szomszédokat, ha senki nem issza, itatja állattal én speciel nem merném, de simán lehet, hogy am jó minőségű.

2015. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az arzén nem szokott olyan nagy gond lenni, Magyarországon még ott sem, ahol "arzénos" a víz. A jelenlegi EU-s szabályozás figyelembe veszi a többi tagállam magasabb tengeri hal-fogyasztását, és így határozták meg a határértéket.

Én inkább a nitrátok miatt aggódnék, pláne, hogy a környéken gazdálkodnak.

2015. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!