Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom túl domináns és...

Amstaffom túl domináns és aktív, hogyan lehetne könnyebb a nevelése?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete kerult hozzám egy 11 hónapos kan kutyus és a nevelésével vannak problémáim, szörnyen neveletlen. Az udvaron belul megcsinálgatja amit mondok neki, az ugrálásról már sikerult leszoktatni (rám nem ugrál, csak ha nagyon örul azt próbálom ellensúlyozni azzal a módszerrel, hogy picit megnyomom a hátsó mancsát vagy elfordulok, de olyankor megesik, hogy egy 15-20 centis kis karcolás esik a hátamon) tanításnál minden elvonja a figyelmét, olvastam, hogy a klikkeres tanítás hatásos lehet, hogy figyeljen. Erről tudtok véleményt mondani?



A nagyobb probléma amikor kimegyunk az utcára, csak megy előre, mintha ott se lennék, ha rászólok akkor lefekszik és amint elindulok rögtön húz és menne előre. Póráz nélkul pedig elszalad, nem is merem nagyon póráz nélkul vinni, túlságosan felkeltik a figyelmét az ugató kutyák, gond nélkul rohanna át az egész városon, szerencsére csak egy kisvárosban lakunk, de ez akkor is nagy baj. Azt hozzátenném, hogy amikor saját magát a fojtással kifárasztja, ami néha több néha kevesebb idő, akkor úgy megy mint a kis angyal, mellettem, lóg a póráz, és az én "belem" is egyaránt. A fojtó nyakörv szerintetek hatásos lenne? A szöges verzióját nem szívesen alkalmaznám, egysoros fojtót néztem, de még csak érdeklődési szinten, azért mégis csak 1 hete van nálam.


Mivel tudnám "letörni a szarvát", hogy akkor és amikor én mondom csinálja, amit kell? Semmiféleképp nem akarom fenyítéssel tanítani. Az más kérdés, hogy meg sem ijedne. :) Határozottan aktív, de tanulékony kutyusról van szó.


U.I.: Kiskora óta ismerem, 3-4 hónaposan még az ul, fekszik, hozd vissza parancsot meg is tanítottam vele, amit szerintem nem folytattak, és nem is csinálja meg rendesen. Aztán egy pici pajtába volt becsukva napközben, napi 1x fél-1 órás sétával, ezért vettem inkább magamhoz.



Köszönöm a segítséget.



2015. aug. 28. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy sima nyakörv is elég az alapokhoz SZERINTEM.


Sokat fáraszd agyilag (tanulás) és fizikailag (kötélhúzás, birkózás, kergetőzés) és akkor hamarabb fog működni a fegyelmezett séta is :)


Lényeg, hogy mielőtt kilépsz az utcára, már azelőtt, a kertben is követeld meg a figyelmét! Ne engedd, hogy átkapcsoljon az agya a "sétadejósétadejósétahúzzunkhúzzunk" üzemmódba. Kicsit szedje össze magát :D

És próbáld úgy tanítani, hogy az ingerszegényebb környezettől haladjatok az ingergazdag felé.

pl. ház-kert-utca-főtér-pályaudvar.

Ha rögtön a mély vízbe kerül naná, hogy nem figyel rád hiszen annyi érdekes dolog van odakinn :D


És most valószínűleg hajtja a vágy, hogy bepótoljon mindent, ha te hosszú időre egy pajtába lettél volna bezárva te is tele lennél energiával :D


Nekem tacskó-bullterrier keverékem van,ő ugyan kisebb méret a tiednél,de sajnos én is átéltem, amit most Te, hát nem volt kellemes :D Sok-sok türelem, higgadtság, gyakorlás, következetesség volt a megoldás (a sok-sok séta és kutyázás mellett).

Ja és SOHA nem hagyd, hogy húzzon. Amint feszül a póráz, cövekelj le, ha lazul, mész tovább. Gyorsan meg fogja tanulni, hogy baromira nem jut sehova a húzgálással :)


Hajrá! :)

2015. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!