Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek erre mennyi az esély?

Szerintetek erre mennyi az esély?

Figyelt kérdés
A kérdés az , hogy mennyi arra az esély , hogy a foxim megbarátkozzon egy cicával akit ma vinnénk haza?A kutyámról annyit kellene tudni , hogy mikor egyszer egy nagy kifejelett cicát vittem volna haza akkor ő elfogadta volna csak a macska felpofozta.De egyébként tényleg elfogadta volna.Szerintetek mennyi az esély?Ha lehet válaszoljatok gyorsan!

2015. aug. 29. 14:32
 1/7 anonim válasza:
48%
Az én pulim imádja Lizát, a cicánkat. Liza kiscicaként került hozzánk, megszokta a kutyust, a kezdetektől együtt alszanak, esznek, játszanak. Liza már nagy macska, két éves, de a kutyussal még most is játszanak, továbbra is együtt alszanak és esznek. Mielőtt a kutyát megkaptam, volt egy nagy cicám, és nem nagyon viselte el a kölyökkutyát, de ha pici a cica, szerintem jól ki fognak jönni, összebarátkoznak, adj nekik időt. ;)
2015. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A foxterrier vadászkutya. Nem tudom mennyire él benne a vadászösztön, ha mindent levadászik, akkor esélyes, hogy a macskát is leakarja. Bár ez is egyedfüggő, mert nekem meg erdélyi kopó keverékem van, tehát szintén vadászkutya, de le tudtuk szoktatni arról, hogy a macskákat hagyja békén. Ő meg nem ette, csak tetszett neki, ha a macska szalad előle, úgyhogy addig lökdöste az orrával, meg nyálazta a macskákat, hogy elszaladtak, a kutya meg utánuk, árkon bokron át.

De mondom, sikerült megoldani a helyzetet :D


A kismacskák azok könnyen barátkoznak, azon az oldalon nem lehet gond.

2015. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy drótszőrűm, az maga volt a kész katasztrófa. Napi 5-6 órát mentem vele, apportoztunk, kerékpár mellett vittem, mindent kipróbáltam, de annyira erős volt a vadászösztöne, hogy ha egy pillanatig nem néztem rá, már az udvaron kívül volt és ment az erdőbe. Valószínűleg a nyulak mellett macskák is áldozatul eshettek általa, mert a környék macskaállománya egyre fogyatkozott, és volt hogy láttam, amint a kutya egy sünnel hadakozik... ömlött a vér a pofájából, de lesz*rta.
2015. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig rengeteget képeztem, foglalkoztam vele. Ha megérezte a kinti levegőt, akkor mondhattál neki bármit. Két kutyakiképzőnek tört bele a bicskája, pedig elég jó hírük volt.
2015. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A 2. válaszolótol kérdezem , hogy hogyan sikerült össze szoktatni a kutyáját meg a macskáját?
2015. aug. 29. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


Leírom nálunk mi vált be, de hát minden kutyánál más használ, ki kell tapasztalni és ismerni kell a kutyát, hogy mit szabad nála és mit nem.


A kutyánkról annyit kell tudni, hogy imád mellettünk/velünk lenni, úgyhogy nála működik az "elzárásos" módszer. Egyedüli kutya amúgy.


Nálunk a kert és az udvar egy kerítéssel van elválasztva egymástól, de a kutya mindkét helyre bemehet. Mikor elkezdte molesztálni a macskát, majd kergetni, na akkor leszidtam mint a bokrot és kizártam az udvarra, majd a macskát elkezdtem dédelgetni, úgy ahogy őt szoktam. Ezt ugye ő végignézte, közben én rá se néztem. Ez pár percig tartott, utána jött a békülés és visszaengedtem. Nálunk amúgy mindig ez a kizárás a büntetés, ez vált be.

Ezt megcsináltuk 3-4x és utána már nem volt gond, azóta meg ki is ismerték egymást. Néha még eszébe jut így meglökdösni őket az orrával, de a macskák megtanulták, hogy ilyenkor lapítani kell, mert ha futnak, akkor kergetni fogja őket :D


Séta közben, ha kóbor macskát lát, arra érdekes módon nem ugrik.

2015. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. aug. 30. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!