Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a fürdetéstől? Mit lehet...

Fél a fürdetéstől? Mit lehet még tenni, hogy megkedvelje?

Figyelt kérdés

A kutyámnak a vízzel semmi baja, de utálja a fürdést. Most gyógyszeres sampont kapott, ezért a nyugodt fürdetés elengedhetetlen lenne. A probléma ott kezdődött, hogy egyszer apukám a húgommal szépen amíg nem voltam otthon, jéghideg vízzel és aztán slaggal lemosta szerencsétlen ebet. Hát nem csodálja így senki, hogy ódzkodik a fürdéstől. Azóta már volt fürdetve langyos vízzel, de sosem kellett ennyit kádban állnia mint most.

Ma megvolt az első gyógyszeres fürdés, de még kell kettő. Kénytelen voltam a nyakörvénél fogva vezetni, mert hiába kínáltam jutalomfalatot félúton meglátta a megemlítem vadi új kádat (hogy ne emlékezzen a régire ami lyukas is volt...) és egyszerűen elfutott. Ott könyörögtünk neki, hogy nézze meg, langyos a víz és nem lesz semmi baja. Végül muszáj volt a vállánál alá nyúlva közelebb húzni a közel 40 kilós kutyát, hogy belemárthassa a mancsát és rájöjjön, hogy nem is olyan rossz. Innentől már jutalomfalattal sok simivel és biztatással sikerült betessékelni a kádba, amibe elég kevés volt a langyos víz, mert leöntöttük lassan vödörből, hab, vödör és így még párszor. Nem is volt gond, de néha megunta és le akart lépni. Hárman kellettünk hozzá, de megoldottuk.

Van valami ötletetek mit tehetnék ezzel a fürdés iszonyos labradorral, hogy ne kelljen neki könyörögni?



2015. aug. 30. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbra is türelmes vagy hozzá, nem kényszeríted rá mindenáron a fürdést, hanem inkább csalogatod, jutalmazod és dicséred utána, hamar visszaszokik hozzá. Az én kutyáim sem tudnak megállni nyugodtan, van hogy félúton megunják és már ki akarna szállni, pedig nincs gondjuk a vízzel, de mindig találnának valami érdekesebbet, szerintem emiatt nem kell aggódnod.
2015. aug. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg eloszor csak arra próbáld meg rávenni, hogy az üres kadba belemenjen :)

Klikkert ismered?

2015. aug. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek szerint a kitartás az egyik legjobb választás számunkra. Nem használtam még klikkert és a kutyusom már 6 éves lesz hamarosan. Működni fog ha én is megtanulom a használatát?

A kérdés kifejtésében lemaradt, de minden fürdetés után meghempereg a földben vagy a sárban. A lovaknál már megtanultam, hogy a bogarak elzavarása miatt viselkednek hasonlóan. De a kutyáknál mi a helyzet? Nem lett kifejezetten megszidva, csak elmondtuk neki, hogy nem szép dolog volt. Azért hagyjuk rá mert ha megszárad mindig kifésülöm a szőrét és a kosz már nem is látszik, ami korábban rátapadt.

2015. aug. 30. 02:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A hempergéssel is szárítja a bundáját, illetve próbál megszabadulni a sampon szagától, az én kutyáim is ezt csinálják. Ha utána törölközővel végigtörlöm őket, akkor kevésbé, csak rohangálnak fejvesztve.
2015. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!