Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a yorkit egy vagy...

Miért kell a yorkit egy vagy két hetente fürdetni? A sok fürdetéstől nem szárad ki a bőre? Száritás hogyan? Hajszáritó? Ez is szárit.

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Te honnan veszed hogy kethetente furdetni kell? En kb 2havonta vittem az enyemet kutyakozmetikaba,ott megfurdettek es levagtak a szoret,ennyi:) fesulni kell naponta-ketnaponta.
2014. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Nekem kiállítási bolognese-em van, és bizony van olyan is, hogy hetente fürdik.Azért ez ritka, általában 2-3 hetente szokott.A probléma nem magával a fürdéssel van, hanem, hogy mit használunk.MINŐSÉGI samponnal, balzsammal egyszerűen nem tudsz ártani.(a kutyám már 11 éves, és köszöni tökéletes állapotban van a bőre) A bobit, panzit és társait el kell felejteni.
2014. okt. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Ezt meg honnan veszed? Havonta egyszer elég, akkor is csak ha szükséges. Hajszárítóval tilos szárítani!

Ezért nem szeretem a yorkikat. Nem az ő hibájuk, de jórészt csak buta plázacicák veszik őket.

2014. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy kell havonta, 2-3 havonta elég nyírni, és akkor fürdetik meg. Ki mondta neked,hogy ennyiszer kell fürdetni?
2014. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Én 2 hetente fürdetem. Kiállítási kutyának kell
2014. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi módon szárad meg a hosszu szőre télen? Nem fázik meg mire megszárad?
2014. okt. 29. 11:12
 7/9 A kérdező kommentje:
A plázacica és a yorki közé egyenlőség jelet tenni erős. Egyébként egyedül élő nyugdijas vagyok és szeretnék egy benti kutyust, hogy ne legyek mindig egyedül.
2014. okt. 29. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Hajszárítóval kell szárítani, de a fürdetést jobb kutyakozmetikusra bízni, hiszen nem mindegy, mivel fürdetik a kutyát, illetve a kutyakozmetikus vágja a szőrét is megfelelő fazonúra. Nyáron rövidebbre vágja, télen pedig hosszabban hagyja, de azért nem baj, ha van egy téli kabátja, amit a séták alkalmával ráadhatunk a kutyára.
2014. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jesszus, dehogy kell hetente fürdetni. Én pl. pont most küzdök a bőrével, ami neki különösen száraz és érzékeny, de most még jobban - konkrétan korpás az egész kutya, ami a bőrszárazság miatt még viszket is neki, tehát vakarja, amitől aztán még szárazabb, korpásabb és irritáltabb. Pedig én maximum havonta fürdetem, és fogalmam sincs miért lett rosszabb állapotban, de abba bele se akarok gondolni, mi maradna a bőréből ha hetente fürdetném... Esetleg, ha már nagyon-nagyon muszáj, akkor sima vízzel fürdetheted a havi fürdés között, de én azt se csinálnám, hiszen nem csak a sampon szárít (legyen az akármilyen jó sampon), hanem a víz is, és a hajszárító is.

A szárítást simán úgy csináld mintha a te hajadat szárítanád, veszel vékony rétegeket, és alulról fölfele haladva megszárítod tincsenként. Ha fésülöd közben folyamatosan, akkor garantáltan nem marad benne gubanc. Én a praktikusság kedvéért felteszem a kutyát az asztalra és eléhúzok egy széket hogy ne szakadjon le a hátam, meg ne kelljen guggolni görnyedni, mert ez nálunk egy jó 2-3 órás dolog.

2014. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!