Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen? SOS! Kínai kopsz...

Mi legyen? SOS! Kínai kopsz kutyám depis lett! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mióta megszületett a kislányom, a 3 éves kopasz kutyám depis lett. Előtte ő volt a kis kedvenc, olyan volt mint egy gyerek. De aztán született a baba és nincs rá annyi idő. Valamennyit vele is foglalkozunk, de korán sem annyit mint előtte. Most több gond is van vele, mert már nem úgy viselkedik. Ja és már 2× is a kislány felé kapott, mikor közel ment.

Lesz ez jobb? Fog ez változni?


2010. márc. 11. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jobb meg kell nevelni. Akármilyen kopasz és kicsi kutyád, ő attól még kutya és nem kell gyerekként kezelni különben ez lesz belőle! Az meg a másik hogy akinek a gyerek születése után nagyon nagy hátrányt szenved a utyája, és nagyon nincs rá ideje az ne vállaljon kutyát. Ezek a pici kutyák amúgy sem gyerek mellé valóak, nem olyan erősek az idegeik, és méretük miatt a gyerek fájdalmat tud nekik okozni.
2010. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom tanácsolni,hogy kérjétek egy kutya pszichológus/kutya tréner tanácsát. Sajnos sok családnál észrevettem,hogy nem tudatosan,de a szülők sokkal türelmetlenebbek lesznek a kutyával ha jön a baba. Amikor a kicsi alszik a kutyával intennzíven kell foglalkozni,mondjuk tv nézés vagy számítógépezés helyett(persze csak ha szoktál). Olyat is olvastam,hogy a kutyának kell adni egy olyan plédet,ami a baba alatt volt így szokja a szagát. Bár ezt a kórházból való hazamenetel előtt szokták. Nekem több kutyám van,és mikor megszületett az unokahugom nem tudtak mit kezdeni vele,volt,hogy felé is kaptak. Ilyenkor rászóltam a kutyára,de nem bántottam őket. Sokszor megmutattam nekik finoman a babát,és miután megszaglázták már nem is izgatta őket. Később a gyerekre is rá kellett néha szólni ha úgy nyúlt a kutyákhoz,de mivel okos gyerek hamar megtanúlta,hogy a kutyákat is tisztelni kell. Azóta imádják egymást:)
2010. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nálunk a macska lesz irígy ha nem vele foglalkozunk xD

próbáljátok lefoglalni valamivel a kutyát amíg a gyerekkel foglalkoztok

2010. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony előre kellett volna gondolkodni, mert ezek a dolgok még jobban eldurvulhatnak! A gyerek később jött mégis elé került a rangsorban amit nem fog tolerálni, ha nincs megnevelve.. :S Próbáljatok kutyasuliba menni!
2010. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vigyázni kell, megharaphatja a kicsit, azt hiszi ő a főnök a családban. Át kell venni a vezérséget: ti esztek először, naponta fél órára kapja meg a kajáját(vagy 2x ha kétszer kap), határozott parancsok...de hosszú elmagyarázni.
2010. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Jan Fennel - Hallgassunk a kutyánkra (Kutyapszichológia)c. könyvét! Fent van a neten is!
2010. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés nélkül nem fog változni a helyzet, csak akkor, ha teszel érte.

Rá kell vezetni a kutyát, hogy a kisbaba felette áll a rangsorban, ezért nem szabad bántani; viszont a változás számára nem rossz, nem hátrány, csak most már másmilyen a helyzet.

Kicsit bánj vele szigorúbban, keményebben. Nem üvöltözésre és verésre gondolok, félre ne érts. Csak a régi untyuli-puntyuli helyett most rakd helyre a falka sorrendet, és bánj vele következetesen. Ettől a kutyának nem lesz rosszabb, hanem megerősíted benne, hogy te vagy a főnök.

A babát szagoltasd meg a kutyussal, vedd öledbe a gyereked, becézgesd, közben simogasd a kutyust, és ha szépen szaglássza, jól viselkedik, stb., akkor nagyon dicsérd meg.

Ha felé kap, odaharap, akkor nagyon szidd meg, küldd a helyére, ne foglalkozz vele egy negyed órán át, rá se nézz (falkából kizárás), hogy érezze, nem helyes dolog a gyereket bántani.

Olvasd el, segíteni fog valamennyit:

*****

Itt van egy kutyás-mamád fórum, ők is mind átestek ezen, kérj tőlük tanácsot, segítséget, ki hogyan vészelte át az első időszakot.

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tvsorozat ami a kutyanevelésről szól, nekem sokat segített! Innen letöltheted ha akarod: [link]
2010. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmezni nem elég, többet is kell vele foglalkozni.
2010. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem jól alakulnak majd a dolgok.
2010. márc. 11. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!