Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Volt már egy keverék,angol cocker spánielem és egy westiem.

Milyen kutyát mondanátom nekem?



2015. aug. 30. 18:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Iskola után estig
2015. aug. 30. 19:34
 12/16 anonim ***** válasza:
69%

Fajtatiszta kutyát 12 évesnek, kinti tartásra?

Nos. Az, hogy milyen fajta legyen, az attól függ, mire szeretnéd "használni".

Kint nem tarthatóak a rövid szőrű és kis testű kutyák. Ezeket ki lehet zárni.

Munkakutyákkal dolgozni kell, kutyaiskolába vinni, képezni, feladatokkal ellátni, ez az igényük. Különben unatkoznak, szöknek, rombolnak, ásnak. Ők még nem neked valók.

Nagytestű pásztorkutyák területvédelemre valók, őket is kizárnám.

Vadászkutyák: nehezebben nevelhetőek engedelmességre, nagy a mozgásigényük, feladatokra nekik is szükségük van.

Pulit pl. el tudnék képzelni esetleg, vagy labradort, ha már mindenképpen fajtában gondolkodsz.

De míg azt sem tudod, milyen típusú kutyát szeretnél, mire való fajtát, akkor nem értem, miért szeretnél fajtatisztát? Tele vannak a menhelyek jobbnál jobb fej keverék kutyákkal, akiknek nagyon nagy szükségük lenne gazdira. Sok kölyök is van.

Ha viszont bármilyen fajtatisztát vesztek, akkor figyelj rá, hogy tenyésztőtől, törzskönyvvel, szerződéssel vegyetek.

2015. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Amúgy senki ne oktason ki jó? Mer volt két kutyám aki jó nevelt és úgy hogy két éves korom óta gondozom és nevelem és nem sokára meghalnak és azért kérdezem mert nem tudom melyik legyen !
2015. aug. 30. 20:44
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja és még jöhetnek mert eddig nem kaptam választ rá!!!
2015. aug. 30. 20:45
 15/16 Dingodaj válasza:
Nj.
2015. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudunk választ adni, ha nem tudjuk, milyen igényeid vannak és milyen igényeit tudnád a kutyának kielégíteni.

Az, hogy milyen fajta legyen, az attól függ, mire szeretnéd "használni".

Milyen típusú kutyát szeretnél? Juhászkutya? Őrző-védő? Vadászkutya? Pásztorkutya?

Kutyaiskolába járnál vele rendszeresen?

Ha ezekre nem válaszolsz, hogyan ajánljunk fajtát?

2015. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!