Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis termetű kutyák miért...

A kis termetű kutyák miért sipákolnak egész nap? A gazdijukat ez nem zavarja?

Figyelt kérdés

A környéken több kertben is van kisebb termetű kutya, és egész nap nyüszögnek, vagy ugatnak vékony hangon.

A nagyok, mint pl. az enyémek is csak akkor ugatnak, ha van mit. Ez nem csak az én észrevételem, más ismerősöm is panaszkodik, hogy nem tud aludni a környékükön lévő zsebkutyától.


2015. aug. 31. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Kisebbségi komplexusuk van.


Az ilyet én legszívesebben zsebre vágnám, vagy bedobnám egy cipősdobozba, és jó időre lezárnám a fedelét.

A sötétben mindjárt megtanulná, hogy ki a magyarok istene.

2015. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt se a kutya a hibás,hanem a gazdi.Ha megfelelően van nevelve,foglalkozva a kutyával,megfelelően van szocializálva és tisztázott a rangsor,akkor a kutya is kiegyensúlyozott.Az én tapasztalatom szerint a kistestű kutyák/(ölebek)is lehetnek normálisak,ha a gazdi is az.Ott viszont ahol csak divatból lett kutya,mert megy a ruhámhoz,vagy csak azért lett kutya,hogy legyen,és ki van csapva a kertbe egész napra,ott nem kell csodálkozni a kutya viselkedésén sem.
2015. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk a testvéremnek van kis termetű kutyája, és tényleg egész nap ugat. Nagyon idegesítő kutya, ki nem állhatom, buta is, taníthatatlan, és egész nap az ugatását kell hallgatni. Nekem régen nagy termetű kutyám volt, neki is csak akkor hallottuk a hangját, ha volt valami (sziréna, vagy pl egyszer égett a szomszéd garázsa). Ha még egyszer kutyám lesz, csak nagy termetű lesz pont emiatt, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb kutyák általában, nincs kisebbségi, "csak azért is megmutatom" komplexusuk, mint a törpéknek.
2015. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy részben a foglalkozás hiánya is, mert többnyire idősebbeknél laknak ilyen kutyák. Ők meg nem hiszem, hogy túl sokat babusgatják, nevelgetik, csak arra kell, hogy mocorogjon valami az udvarban.

Részben pedig a természetük ilyen lehet, mert egy másik szomszédomban nagy testű kutya van, akivel nem sokat foglalkoznak, mégsem hallom a hangját egész nap.

2015. aug. 31. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Ez nem gondozástól függő! Legtöbb állat fajtánál márcsak így van, pl. a lovak is nyugodtabbak a póniknál. A nagy kutyák meg nyugodtabbak a csivaváknál!


Ennek oka a méret! ( gondolom ezzel nem sokat mondtam :) A nagy testű állatoknak kevésbé kell félnie a ragadozóktól. De a kicsiknek mindig ébernek kell lenniük, hogyha megtámadnák őket, eltudjanak menekülni, vagy a nagy hangukkal megijesztik!

2015. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes,hogy felénk ilyen nincs (vagyis nem ebben a méretben) és 3 kistestű kutyám van ( 2 Német Spitz és egy Csivava),halál nyugodtak,napoznak,egymással játszanak,játékaikat gyepálják. Minden csak nevelés kérdése. Viszont a szemben szomszédom Német Juhásza baromi idegesítően ugat és valami szörnyű rekedt hangon.. pedig nem kistestű és tuti nincs kisebbségi komplexusa sem.. :D


"A nagy kutyák meg nyugodtabbak a csivaváknál!" Ezen azért jót nevettem. Mintha a csivavák olyan ideges típusok lennének... :D

2015. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én mondjuk nem is a fajtiszta ölebekre gondoltam elsősorban, mert aki ilyent szerez be, az azért általában már foglalkozik is vele. Inkább vannak ezek a kisebb keverék szőrcsomók, ők ilyen hisztisek. A szomszéd néninél is volt egy ilyen földszintes kutya, és azért vitte el a menhelyre, mert ugatott. Most akkor jó lenne ha eldöntené mire kell neki a kutya, mert ha valószínűleg le sem szarja egész nap akkor fog is ugatni. Sóval szerintem is elsősorban foglalkozás kérdése, de közben meg épp ma láttam egy ellenpéldát: A szembe szomszéd néninek is visítós kutyája van. Eddig mindig azt hittem akkor nyivákol, ha nincs otthon a néni. Erre épp ma láttam a mamit hazamenni és akkor zendített rá egy órácskára. Szóval nem értem.
2015. aug. 31. 13:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez előtti válaszoló vagyok. Lehetséges, hogy neveléstől is függ, de a csivavák tényleg idegesítőek tudnak lenni. De persze lehet egyed függő. És ha nem faj tiszták, akkor meg pláne nem tudom. Nekem tanyán élő kereszt apámnak van vagy 9 kutyája és van egy fajtiszta, aki idegbeteg. Mivel biztos túl tenyésztették. ( pl. ami a legfeltűnőbb, vörös a szeme )
2015. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése is, de a legtöbb ilyen kutya szaporítótól van vásárolva, ki tudja, milyen gyenge idegrendszerük van, nem csoda, hogy ugatnak.
2015. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan Kérdező, nézz szét akár itt is, még a fiatalok között is masszívan tartja magát az a baromság, hogy kis termetű kutyának kevés mozgás is elég. Ahogy a fiatalság is inkább kis termetűt keres lakásba, úgy az öreganyó is megveszi az apró kutyát, mondván neki az is elég, hogy elszaladgál a kertben. Ráadásul az idősebb emberek fáradékonyabbak, türelmetlenebbek, nem tudják rendesen nevelni, mozgatni a kutyájukat. Sajnos nem egy ilyet ismerek.


"A nagy kutyák meg nyugodtabbak a csivaváknál!" Ezt légyszi mondjátok meg annak a komondornak, aki egész álló nap ugatja az utcánkban a semmit. Sajnos vele sem foglalkoznak rendesen.


"Erre épp ma láttam a mamit hazamenni és akkor zendített rá egy órácskára." Egy ilyen kutya lakott 4 évig szinte az ablakom alatt. Szomszéd vasorrú bába elment, ugatott fél óráig. Visszajött, megint ugatott fél óráig. Megpróbáltam beszélni vele a problémáról:

- "de hát ő ilyen"

- "majd elaltatjuk"

No comment.

2015. szept. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!