Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Végleg elronthattam a kutyámat...

Végleg elronthattam a kutyámat, vagy van még esély? (falkavezérség)

Figyelt kérdés

A kutyám egy éves ivartalanított kan. Mielőtt elhoztuk kölyökkorában, nagyon sokat olvastam a kutyákról neten és könyvekben is, és mikor megérkezett, csak néha pánikoltam, úgy gondoltam, egész jól megy.

Mostanában viszont nagyon megváltozott. Félti a csontot tőlem, amit rágcsálni adok neki, félti a kajáját, ha ránézek, hosszan a szemembe bámul, mintha azt várná, én kapom majd el a tekintetem, és amikor kikeféltem a szőrét, majdnem megharapott. A háta végénél mindig érzékeny volt neki, ott óvatosabban csinálom, de eddig legfeljebb csak nyüszögött érte, nem kapott oda. Akkor megráztam a grabancánál, de nem tudom, ez elég volt-e.

Nagyon megijedtem, mert tényleg nem tudom, mit ronthattam el... Az ajtón mindig előtte megyek ki, etetésnél csak parancsra ehet, nem jöhet fel az ágyra, sétánál nem arra megyek amerre ő akar, ha elmegyek, nem veszek tőle könnyes búcsút fél órán keresztül, és ha megjövök, pár percig nem foglalkozom vele, csak akkor hívom magamhoz, ha lepakoltam, kipakoltam, cipőt váltottam és elintéztem a dolgaimat.


Mit csinálhattam rosszul? Menjünk esetleg kutyaiskolába?

Sétánál most sem húz, én vezetek, mellettem vagy picivel mögöttem jön, utcán is engedelmeskedik a parancsokra (második-harmadik rászólásra), ha pl. leül, megvárja az engedélyt, hogy felálhasson, ha nem engedem fel a kanapéra, tudomásul veszi (a kanapé az egyetlen hely, ahova feljöhet), de emellé viszont ott vannak a fönt felsoroltak.

Most megpróbálom még komolyabban venni a szabályokat, átolvasgattam mindent megint, de van bármi extra dolog, amit tehetek? El fog fogadni még falkavezérnek?

(lakáskutya egyébként)



Előre is köszönöm a tanácsokat!



2015. aug. 31. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Menjél kutyaiskolába.
2015. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen lehet segíteni, vidd el egy olyan suliba, ahol foglalkoznak viselkedési problémákkal.
2015. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, ne mondj ilyen butaságot, hogy végleg elrontottad.

Soha nem késő kutyát nevelni.


Tanács? Ne görcsölj annyit a falkavezérségen meg a szabályokon. Az nem jó. Érzéssel csináld. Legyél következetes, érvényesítsd mindig az akaratodat. Inkább ésszel hass rá és ne fizikai erővel. Nem az a lényeg, ki megy ki meg be az ajtón először, hanem a kutya egész viselkedése, hozzáállása. Ha lazán kisétál a kutyám előttem és közben néz hátra, hogy jövök-e, azzal nincs semmi bajom, de ha mögülem már tolakodna, na azzal már van, érted? :)

Ne görcsölj annyit. Azt és úgy engedd a kutyádnak, ahogy neked tetszik és ne ragaszkodj görcsösen a szakirodalomhoz. Kutyasuli jó ötlet, de azt se görcsösen csináld :)

2015. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem te félsz a kutyádtól és emberként akarod kezelni. Ezen változtass a kutyák a higgadt, határozott vezetőket szeretik ha meginogsz ő is elbizonytalanodik a vezetői alkalmasságodban. Ne engedd, hogy rád morogjon, mert ez elfajulhat. Én játék közben ha bírkozunk rá szoktam a hátára tenni a fejem vagy rákönyökölök, ahogy a kutyák is csinálják. De az a fontos, hogy tudja hogy te sokkal erősebb vagy nála és jobb ha "nem szól be".
2015. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves. Valószínű kamaszodik is a szentem, az meg hasonló az emberek kamaszodásához: kekeckedik, próbálkozik, az élőfába is beleköt és persze elfelejt jó néhány olyan alap dolgot, amit 2 hónapos kora óta tud.


Ha igazam van és tényleg kamaszodik, akkor nem te csellóztad el a kutyát, hanem egy normális folyamatról van szó. Viszont magától nem lesz jobb, neked kell vele újra (és újra és újra és újra...) letisztáznod a játékszabályokat, különben elkanászodik. Ha úgy érzed nem tudod kezelni, menjetek el kutyasuliba.

2015. szept. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs elrontva semmi. Milyen fajta-méretű kutya egyébként?

Az én kutyám is féltette előlem a csontját, staffordshire terrierről beszélek..igencsak oda akart kapni, mikor odanyúltam. Én ezt úgy oldottam meg, hogy eljátszottam párszor, hogy lerakom a csontot valahova, és ha meglátta, rákiabáltam, hogy neeeeeem, odamentem felvettem, elvittem. Aztán mikor már nem akarta elvenni, odavittem hozzá, a kezemből hagytam, hogy rágcsálja (nagy csontról van szó), és közben folyton simogattam. Ezt sokáig csináltam vele. Aztán letettem a kezemből de a simogatást nem hagytam abba. Plusz folyamatosan dícsértem, ez nagyon fontos. Volt, kb 3-4 alkalommal, mikor a fejét simogattam, hogy elkezdett morogni, na azonnal megfogtam a grabancánál arrébb löktem, és határozottan rászóltam, hogy nem szabad (kis káromkodással,de ugye azt úgy sem érti).. Utána direkt kiéheztettem csontra, és valahogy sikerült azt elérnem, hogy megérti, hogy nem védheti előlem a csontják, sőt nem is kell, mert nem fogom megenni előle, de bármikor elvehetem. Ma már ott tartok, hogy beletúrhatok a szájába, bármiféle morgás, idegeskedés nélkül.

Nagyon válogasd meg a kutyaiskolát, mert ahova én mentem, ott azt mondta egy jó kiképzőnek hitt hapsi, hogy nem baj, ha félti a csontját, az ő kutyája is félti előle, és nem tudná elvenni tőle..(na itt kezdtem el kételkedni a tudásában..)

A fésülés-harapást is jobban megfigyelném, nekem a berni pásztorom volt olyan, hogy a farkát és fenekét útálta, ha fésültük, és úgy csinált, mintha megharapna, de esze ágába se volt, néha észre se vettem, hogy bekapja a kezemet, csak onnan, hogy melegség van. Annyira gyengéd volt. A mostani staffom is néha hisztizik, de ő se tudna megharapni, csak amolyan "gazdi hagyjál már a fésüléssel oldalt"... amúgy ő tűri a fésülést, csak 10perc után már unatkozik nagyon, nem igazán bír megállni egy helybe ilyen sok ideig:D

A menhelyen volt egy mudi keverék, őt mikor fésültem, ő oda is kapott a kezemhez, mikor az oldalát/hasát fésültem, kicsit sebes is lett, én folyton rászóltam, hogy nem szabad, és a fejét visszafordítottam egyenesbe. Ja, és nem kaptam el a kezemet az oldaláról, hanem ott tartottam. És 5 alkalom után beletörődött a sorsába, és onanntól kezdve csak nekem ,de hagyta magát megfésülni:D

Mindenképpen menj vele suliba, jobb helyeken kérik is az oktatók, hogy mutasd meg, hogy milyen szinten kap oda fésüléskor..vagy csontevésnél.

2015. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :) Körbekérdezek kutyás ismerősöknél, melyik sulit ajánlják.

Valószínűleg tényleg kamaszodik, az utolsó két hónapban pedig alig láttam, mert muszáj volt külföldön töltenem a nyarat, és a barátok, akik vigyáztak rá, imádják a kutyákat, de a nevelésről nem sokat tudnak, azt csinált amit akart. Remélem, hamarosan visszaszokik a rendszerbe, meg ugye elviszem iskolába is.


Utolsónak a válasz egyébként, keverék, közepes-kistestű, rottweiler és tacskó van benne mindenképpen. :)

2015. szept. 1. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaaj, így már érthető a reakció. Csak szimplán ő volt a főnök a barátaidnál, és most ezt nálad is megakarja mutatni, plusz közben kamaszodik is. Semmiképpen se hagyd rá, szerintem pár alkalom után visszagördül minden a régi kerékvágásba:) Nagyon cuki lehet a tacskó-roti páros :)))

Legyél vele sok időt, sétáltasd sokat, hogy megint megszokjon téged is és a szabályaidat :)

2015. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!