Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám gyenge idegrendszerű?...

A kutyám gyenge idegrendszerű? 3 éves lesz és még mindig ezt csinálja. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
a kutyám mindig maga alá vizel ha nagyon örül és hozzá érek megsimogatóm. Pl mikor haza jövök ezerrel csóválja a farkát nagyon hiperaktív dörgölödzik hozzám hízeleg na ha ilyenkor megsimizem maga alá vizel. Illetve akkor is maga alá vizel ha mérges vagyok rá lecseszem és hozzá érek. Tehát örömében is és félelmében is. De azt nem értem ha gyenge idegrendszerű miért nem fél dolgoktól , tárgyaktól , pl vihartól , tüzijátéktól sem tart. Hogyan tudnám leszoktatni hogy bevizeljen? Nagyon idegesítő mikor egyik ismerősőmmel talizok és neki is nagyon örül megsimogatja és maga alá pisil
2015. szept. 1. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem gyenge idegrendszer, csak rossz szokás, és/vagy egyszerűen túlizgulja a dolgokat.

Azt tudod ezzel csinálni, hogy nem simogatod meg, amikor túl van pörögve, nem is foglalkozol vele. Amikor már lehiggadt, akkor hívd magadhoz simire, de ha készül pisilni, rögtön fordulj el. Ismerősök csinálják ugyanezt, nem kell rögtön a kutya nyakába ugrani. Úgy általában próbáld a nyugodt lelkiállapotát támogatni, az izgulást meg figyelmen kívül hagyni. Amíg simit meg figyelmet kap azért, hogy maga alá vizelős állapotba pörgeti magát, addig csinálni is fogja.

2015. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg simogasd meg egy párszor mielőtt idegenekkel találkozol, örökké nem lehet a húgyhólyagja tele XD
2015. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fennel könyvét érdemes lenne elolvasnod, elég jól leírja, hogyan kell közömbösen hazaérni és tudomást se venni a kutyáról. Egyébként Akumi is ezt írta le, csak ő pár sorban, míg Fennel hosszasan és részletesen tárgyalja. Az eredmény ugyanaz, egy boldog, nem bepisilős kutya.
2015. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak simán izgul/ideges. Mi egyszer itthon hagytuk nyaraláskor a kiskutyát, mert a lefoglalt szállásra nem lehetett vinni kutyát, és úgymond váratlanul toppant be a kis kölyök..1 hét után, hiába volt vele foglalkozva (szülőknél hagytuk, meg is hízott :D) annyira örült nekünk, hogy összepisilte magát. Mondjuk utána nem volt ilyen már, de nem is hagytuk ilyen hosszú időre magára.

Plusz egyszer mentem dolgozni, és találkoztam egy kóbor kutyával (mai napig bánom, hogy nem tudtam hazavinni), és mikor megsimogattam, annyira félt, hogy bepisilt. Vettem neki ennivalót, de mennem kellett dolgozni, sajnos a főnököm nem tűr meg 5 perc késést sem. Mivel ez vidéken volt, hiába hívtam állatvédőt, mire kiértek, már nem volt ott, és azóta se láttam. :(

2015. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!