Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a kutyám játszon?

Mit tegyek hogy a kutyám játszon?

Figyelt kérdés
Sosem szeretn e elmenni a labda vagy a gumicsont után ,,,van valami illatszer vagy ilyesmi amitől lenne kedve jatszani?
2015. szept. 3. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
ne erőltesd, lehet, hogy ő nem az a játszós fajta, ezzel nincs semmi gond. szerintem hagyd, lehet, hogy idővel majd megjön a kedve. egyébként mennyi idős?
2015. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az apport egy alapjáték:

Kell két egyforma játék, általában zsinóros labda ( [link]

Ezek a tieid. Mindig elrakod, ha éppen nem gyakoroltok

Az egyiket elteszed a szebedbe, a másokkal elkezdesz játszani (lóbálod, forgatod), hogy a kutya felfigyeljen rá. Amikor a labdára koncentrál eldobod.

Megvárod, hogy felvegye.

Ekkor a másikkal kezdesz játszani.

Amikor a nála levőt elengedi, a nálad levőt eldobod

Az eldobottat felveszed

Amikor a kutya a legjobban élvezi elteszed mindkettőt

Pár alkalom és a kutya megőrül a labdáért

2015. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani játszani, de van olyan kutya aki kevésbé labdás. Érdekesebb, stimulálóbb dolgokat próbáltál már dobni neki? Pl. villogó/világító/ csipogó játékot? A Kong harang nagyon jól pattog, kiszámíthatatlanul az enyém oda van érte. Te kellően örülsz játék közben, és dicséred, jutalmazod, élvezed a játékot? Lehet az a baj, hogy csak a csalódásodat érzi. Kérj meg egy ismerőst, hogy egymás között dobáljátok néhányszor oda-vissza a labdát, ettől a kutyának is érdekesebb lesz és utána dobjátok el neki. Amikor eldobod te is szaladj utána lelkesen, boldogan és amikor téved követve odaértek vedd fel a labdát és örüljetek együtt, ettől megjön a kedve és lehet tovább tanítani. Próbáljatok más játékokat is, lehet neki más lesz a kedvence. Húzzatok kötelet, dugj el jutalomfalatokat/játékokat és kerestesd meg vele, fogócskázzatok (erősen ajánlott, hogy ő kergessen téged és ne fordítva), taníts neki trükköket, kezdjetek el sportolni valamit agility, úszás stb.
2015. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is fontos, hogy mióta van veled a kutyád. Az enyém 2 éve, mikor örökbe fogadtam a menhelyről, nem ismerte a játék fogalmát. Dobáltam neki a plüssállatkáit, vettem neki 1-2 játékot, gurigáltam a labdát, de semmi nem vált be. Aztán ajánlották kutyatréner ismerőseim, hogy ő valószínű nem tudja mi az a játék, nem tudja mi a jó benne ezért rá kell vezetni. :) Pl a labdára úgy kapott rá h hónapokig előtte a kezemben forgattam a teniszlabdáját meg gurigattam saját magamnak, míg nem elkezdte szaglászni, szájába venni, vagyis ismerkedett vele, ekkor nagyon megdicsértem, de még nem erőltettem. Aztán van egy olyan labda is, amibe tudok jutalomfalatot tenni és az pedig arra ösztönözte őt, hogy érjen hozzá és feladatot teljesítsen vele. Végül addig addig folytattam ezt, kis lépésekkel, amíg igazi labdás kutya lett belőle. Ma már elszalad a labdáival meg a plüssökkel a helyére, ha megkaparintja őket :D
2015. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!