Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen tényleg van? Nektek mi...

Ilyen tényleg van? Nektek mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mostanában olyat tapasztaltam, hogy vannak emberek akik megvesznek egy kutyakölyköt (pl boston terrier), járnak vele kiállításokra, képeket töltenek fel közösségi oldalakra, aztán a kutya egyszer csak eltűnik, egy idő után nincs róla több infó. Hanem újabb kiskutya érkezik az illetőhöz, újra felkerülnek a kiállítási képek, aztán újra eltűnik a kutya. És így tovább, sokszor 5-6 kutya is van egyszerre, valamikor csak 1-2. Aztán egy külföldi oldalon találkoztam a már növendék kölykökkel, hogy eladók. Én laikusként arra tudok következtetni, hogy így drágábban adják el a kutyát, akár 5-6x magasabb áron. Mert az illető saját bevallása szerint nem tenyésztő, de nem is szaporító.
2015. szept. 3. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Van. Miért ne lenne? Nem mindenki kötődik teljes mértékben a kutyájához.
2015. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van aki a kutyákban csak a pénzt látja,sajnos van egy tenyésztő ismerősöm,jár kiállításokra,törzskönyves kutyái vannak.Szóval ilyen szempontból rendesen csinálja. Viszont ha az egyik kutyája kimagasló és pl fajtagyőztes vagy egyéb címet szerzett akkor eladja nagyon drágán. Sokszor így adja el a kutyáit,megtart 1-2-3 kölyköt,bár sok pénzt bele is fektet,de én biztos nem tudnám eladni a kutyáimat. Felnevelem őket,sok időt,pénzt,foglalkozást szánok rájuk majd nyer pár címet és eladom jó pénzért külföldieknek.

De vannak akik nem kötődnek annyira a kutyáikhoz.Vagy csak eleve azért veszi,tartja,mert tudja később több pénzt kaszál rajta.Fogalmam sincs.

2015. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy egy kölyökkel járnak kiállításokra (és itt a többes szám a lényeg), és növendékként eladják őket. Talán a szülők képeit teszik fel.

A másik lehetőség, hogy az egész átverés (mások képeit teszi fel) és akkor tényleg a pénz a lényeg, ha nem tenyésztő az illető.

2015. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy kutyasuliban azt mondta egy degenerált nő, hogy neki 2 kutyája van jelenleg, az egyikkel őrző-védőzik, a másik nyámnyila, és annyira nem szereti, hogy mindig kölcsönadja másnak (mert amúgy imádnivaló kutya), de neki nincs benne kihívás, ezért nem is érzi sajátjának.


Na, az ilyen emberektől (meg az általad említettektől) a falra mászok. Mikor tárgyként kezelik a kutyát, illetve robotnak tartják.


Nekem 3 kutyám volt/van, mindegyiknek van kisebb-nagyobb hibája, és még is tökéletesnek érzem mindet, és soha nem válnék meg tőlük semmi pénzért. Pedig akarták már megvenni, mert milyen szép, stb, de mondtam, hogy nem adom a társamat. :)

2015. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!