Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne sikere gyermekes családo...

Lenne sikere gyermekes családok körében?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy társasjáték-könyv ( és több minden egyben) lévő kutyákról szóló oktató és fejlesztő játékot létrehozni gyermekeknek.


Elsősorban a kutya tartásáról, neveléséről, kutyafajtákról, testbeszédéről szólna gyerekeknek, tehát egyszerűen, játékosan, de úgy, hogy oktató jellegű legyen.


Hogyan kell idegen kutyákkal bánni...


Szeretném a menhelyek jelentőségét és a fajtatiszta kutyák fontosságát is beleírni.


Szerintetek?


2015. szept. 6. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem bármi érdekel, ami a kutyákkal kapcsolatos, így nekem tetszik az ötlet! :D


Egyébként ha érdekesen, izgalmasan, játékosan, képekkel illusztrálva...stb. meg tudod csinálni hasznos lehet. Hajrá! :)

13/l

2015. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó ötletnek tartom, de egy mondaton megakadt a szemem:


"Szeretném a menhelyek jelentőségét és a fajtatiszta kutyák fontosságát is beleírni."


Ezt kifejtenéd részletesebben? Mert számomra ez a kettő szinte üti egymást. Tudomásom szerint a menhelyen a legtöbb kutya keverék (nem biztos, hogy jól tudom), ergo ha a fajtatisztaság fontos, akkor hogy hozzak ki a menhelyről kutyát?

2015. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy akinek fontos a fajtatisztaság, az menhelyről hozzon ki kutyát. Két dolgot említett és mindkettőről szeretne információval szolgálni.
2015. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A menhelyi kutyák és a törzskönyves kutyák támogatására gondoltam! Nem a szaporított olcsó fajtajellegű keverékekre!
2015. szept. 6. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:

A könyvet milyen korosztálynak tervezted? És milyen neműeknek? Mi lenne a motiváció, amitől nem lenne unalmas? Hogy tennéd másodszori- harmadszori olvasásra/ játszásra is érdekesnek? Milyen szinten lesz oktató, és milyen szinten játékos?


Ezek a kérdések jutottak eszembe most így hirtelen. Ezeket ne válaszold meg nekem, csak magadnak tedd fel. Nagyon különböző a korosztályok befogadó képessége és érdeklődési köre.

A fiúkat teljesen más érdekli (még ha a mai világban minden eszközzel azon vannak, hogy ne így legyen) mint a lányokat.

Nagyon fontos a változatosság, ha tényleg egy játékot akarsz kreálni.

-ha mesekönyv akkor a) kicsiknek szól, nincs benne annyi szak adat ("Elsősorban a kutya tartásáról, neveléséről, kutyafajtákról, testbeszédéről szólna gyerekeknek, tehát egyszerűen, játékosan, de úgy, hogy oktató jellegű legyen." mindezek csak leegyszerűsített szinten lehetnek)

b) nagyoknak szóló - vagy lexikális lesz, akik amúgyis szeretik a kutyákat azok olvassák, akiktől meg távol áll, azokat meg hidegen hagyja - vagy olvasmányos, sztoris, mesés akkor meg egyszer elolvassa, aztán megy a polcra.

-ha játék akkor a kicsiknek mesésnek, színesnek kell lennie, azt se lehet nagyon komoly témában, a nagyoknak meg frappánsnak kell lennie, hogy megfogja a fantáziájukat. Hogy ne legyen unalmas ugyanazt végigjátszani többször is. Ezt a változatossággal érheted el. Mellesleg grat ha ki tudod robbantani valami extrajó játékkal a gép elől őket, pláne ha haszna is van (lásd: kutyák megismerése)

Nehéz olyat kreálni, ami komolyan is veszi a témát, és nem is száraz.

(ui: kicsi kb 4-8 éves korosztály, nagy kb 8-14 éves korosztály)

(ui2: nem akarsz webes játékban gondolkozni?)


~egy terméktervező hallgató~

2015. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ötlet!

Csak azt javaslom, az összes eddig megjelent gyerekeknek szóló kutyás könyvet olvasd el előtte. (Van egy matricagyűjtő könyv is, valamelyik élelmiszerboltban árulták, meg a könyvtárban régebbi kiadványokat is találsz.) Mi az erősségük, mi a hibájuk? Miben lehetnél hiánypótló? Jó ötlet a felelős kutyatartásos rész és a menhely ill. tenyésztő téma. Amit én eddig olvastam, nem volt ez így kiemelve!

2015. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!