Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az igazság a pit bull...

Mi az igazság a pit bull terrierekről?

Figyelt kérdés

Nincs ilyen fajta kutyám, és nem is akarok egy jó pár évig, ugyanis van már 2 kutyám. De érdekel a fajta, hogy miért ennyire felkapott (a harcoltatáson kívül).


Sokan, akik útálják ezt a fajtát, ugye legyilkosozzák, stb stb.

Akik pedig szeretik, azok egy angyali teremtésnek tartják.


Nem értem, ha ennyire tündér kutyák, miért van az, hogy a legtöbb szocializációs problémás, vagy agresszív, folyton domináns, stb. ?


Mennyire kezes kutya?

Csak mert a kutyasuliban 2 kutya is van, és mindkettő nekimegy akár a saját gazdájának is, ha az rendre akarja utasítani. (azt hiszem, menhelyről hozták ki mindketten).


2015. szept. 6. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól nevelve tündéri, elrontva tényleg hajlamos gyilkológép lenni, ez az igazság.

És azért problémás egy jelentős részük, mert a kedves gazdi élvezi, hogy a kutyája helyette is "kemény", és esze ágában sincs megnevelni.

2015. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hazánkban alig van valódi pit. A meglévők nagy része random pároztatásból ered. Némelyikben ott figyel a staff is. Némelyikben meg már bekerül a staff-pit keverés is.
2015. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De a kutyaiskolában akkor miért nem tündériek?

Mindkét kutyát jól tartják, és nevelik is, én már rég feladnám és örökbe adnám, de ők valamiért nagyon ragaszkodnak a kutyájukhoz, és mindkettő kutya kiszámíthatatlan, útálja az összes kutyát, és gondolkodás nélkül rátámad a gazdájára, ha az megrántja a pórázt, rászól, stb. És egy jó ideje járnak már iskolába, de még is valahogy lassan javulnak. Ja, és miután a gazdák addig erősködnek, amíg lenyugszik a kutya, félperc után már bújik a gazdihoz, puszilná, stb.

Ki az aki ezek után nem akarná lepasszolni a kutyáját? Én tuti rettegésben élnék, ha ennyire változékony kutyám lenne.

2015. szept. 6. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azokat a kutyákat, mint írod, már menhelyről hozták ki, és nyilvánvaló, hogy már a mostani gazdájuk előtt elrontották őket. Azért ilyen kitartóak a gazdik, mert nyilván szeretik a kutyájukat, és tisztában voltak vele, hogy rehabilitációra szoruló kutyákat fogadtak örökbe.

Amúgy a pit bull terrier keveréket (mert fajtatiszta ritka, mint a fehér holló) is ugyanolyan kutyák, mint a többi terrier. Ha normálisan nevelik, kiskortól szocializálják, akkor semmi gond velük. Viszont sok agyatlan barom azért vesz ilyen kutyát, mert ezzel akar menőzni, esetleg direkt vadítja, és még azt sem fogja fel, hogy tönkreteszi a saját kutyáját. :(

2015. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet annak, hogy régóta járnak és nem működnek mégse. Vagy a gazdák nem csinálják jól, amit mondanak nekik, vagy nem fárasztják le őket rendesen, nem elégítik ki a mozgásigényüket meg a harcolhatnékjukat egészséges dolgokkal, játékosan, vagy az oktatók nem tudják/akarják őket rendesen megtanítani fegyelmezni meg kapcsolatot rendezni, vagy mittudomén, nem látom őket, csak a legtipikusabb okokat mondom.

Illetve nem tudom, milyen korúak, de ha 2 év alattiak, akkor a kamaszodás is erősen közrejátszhat, azt nem egy gyors folyamat lekezelni, és nem is egy leányálom. Nálunk tele van az ovi bull típusú kutyákkal, kiskamaszok, pofátlanok, egymást zúzzák néha, ma is volt egy fél óra, amikor mást se csináltunk, csak lestük az egyiket, hogy mikor kell elkapni, meg tanítottuk a gazdát, hogy hogyan csinálja. Az amúgy majdnem leharapta a mellemet, amikor épp a közelemben állt neki okoskodni és elkaptam :D Gazdival nem csinálta még, de ha fogja, majd azt is megoldjuk.


Amúgy ha a nálatok lévő kutyák tényleg rátámadnának a gazdáikra, akkor a gazdik rég a baleseti sebészeten figyelnének. Az lehet, hogy visszapofáznak, meg próbálják osztani az észt, de biztos, hogy nem akarják komolyan lezúzni őket, mert akkor le lennének zúzva.

2015. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát konkrétan olyan volt, hogy rámozdult a mellette lévő kutyára a pit bull, és a gazdája megrántotta, hogy meg ne próbáljon támadni. Aztán a gazdája lenézett rá, mármint lehajolt vagy hogy mondjam, hogy a feje a kutya feje felett volt, és beszélt hozzá, hogy ne legyen normálatlan, erre a kutya konkrétan helyből felugrott a gazdája arca felé, és őrjöngött, meg rángatózott...

erre a gazdi nyakörvnél fogva megemelte a földtől pár másodpercig, kicsit fuldoklott a kutya. Meg is illetődött a kutya...De ilyesmi játszmákat játszanak már több hete. Először minden rendben volt, aztán elkezdett bekattanni a pittbull..azt tudom, hogy a gazdája mindennap fut és sétál vele, rongyoznak, aminél begyakoroltál a hozd ide, fúj, engedd el parancsszavakat. Labdáznak, bújócskáznak.

Plusz egerészni is szokott, vagy vakondászni (nem emlékszek), mert sok van az udvaron...

Volt kaja-próba, soha nem próbálta elvenni a felügyelet nélkül hagyott kaját, és bármit ki lehet venni a szájából. Otthon soha nem mutat ilyen viselkedést állítólag. Sulin pedig fém szájkosárba vannak, így csak lila foltokkal gazdagodnak. De ha tudnának, harapnának. Én nagyon félek tőlük...az én kutyáimra is rámentek már, pedig nem csináltak semmit. De ha két kutya játszik, akkor ők egyből bunyónak veszik, és mennének gyilkolni. Szerencsére sokszor elkerülik egymást, nem ugyanazon a napon jönnek,így csak egyre kell fiygelni egy nap :D

2015. szept. 6. 23:16
 7/10 anonim ***** válasza:
És ezek a kutyák hogy kerültek a tieid közelébe? Nem külön foglalkozásra járnak a viselkedési problémáik megoldására? Mert akkor vélhetően azért nem javulnak, mert olyan sulit találtak kinézni maguknak, ahol senki nem foglalkozik komolyan problémás kutyákkal, kapcsolatrendezéssel, szocializációval.
2015. szept. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

A genetikájában már kódolva van az agresszió, sajnos az évszázados nevelési szokások nem múlnak el nyomtalanul egy fajtánál.

Rossz nevelésnél könnyen előjön belőle a hajlam, keménynek és következetesnek kell lenni velük, tudják, hol a helyük és akkor ugyan olyan kutya, mint az összes többi. Eléggé domináns fajta, nehéz vele, fizikálisan is rettenetesen erős és ezt ő is tudja, végig uralni kell, érdemes kölyökként kezdeni vele, menhelyről egy ilyen, az tud kellemetlen meglepetéseket okozni.

2015. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát van velük külön is foglalkozva, de van ilyen "csoportos játék", ami igazából az ő részükről csak annyi, hogy a kutyák közelében sétálnak, figyelik a helyes viselkedést. Volt már elengedve is az egyik, szépen is ment, mert futkároztak, aztán kötekedett vele egy kisebb szintén problémás kutya, és eldurrant az agya. Utána már minden kutyával megint normálatlan lett..

A másik rosszabb, őt nem lehet elengedni póráz nélkül.

De megmondom őszintén, hogy van eredménye, mert mikor először láttam meg a két kutyát, na akkor azt hittem, hogy az oktatók azt fogják javasolni, hogy altattassa el a gazdájuk, mert annyira durván nézett ki. Most egész szépen viselkedik már, kezdi elsajátítani a feladatokat is, de ha sötétség lepi el az agyát, akkor mondom, nekimegy a saját gazdájának is. Olyan, hogy viselkedik, viselkedik, kap egy ingert, ami szerinte nem normális, ő úgy oldaná meg ezt az ingert, hogy megöli a kutyát, amelyik miatt kizökkent, és ha bárki közbe akar szólni, akkor jaj neki...

Most ott tartanak, hogy valami szöges nyakörvet akarnak kipróbálni, mert a láncossal elérték a maximális szintet, és megnézik, hogy azzal mit érnek el. De azt mondta az oktató, hogy meg ne merjék venni egyedül és kipróbálni, mert az elég kemény kiképző eszköz...

Én meg még a láncostól is bevagyok parázva, nagyon durvának látszik :O

2015. szept. 7. 19:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Méretéhez képest nagyon erős kutya, lobbanékony természettel és többnyire olyan gazdákkal, akik vagy nem hajlandóak megnevelni vagy nem tudják megnevelni.


Nagyon sok srácot látok staffordokkal is a környéken, de ezeknek is csak farokhosszabítóként szolgál a kutya, mert látszik, hogy fingjuk nincs, hogyan kéne hozzájuk nyúlni.

2015. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!