Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma megharapott a kutyám. Mi a...

Ma megharapott a kutyám. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Eddig már két ismerősömet és az apukámat is megharapta. Sajnos az apukám nagyon elkényezteti,ezért nem tudja eldönteni ki a családban a falkavezért,de az,hogy a saját gazdáját megharapja az szerintem nem normális. Hogy lehetne kinevelni ezt belőle?

Fajta: Spániel

Kor: 2 év


2010. márc. 12. 14:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez az össze vissza nevelés az oka...én nagyon szigorúan fogom,de apám mindig keresztbetesz bármi új módszert bevetek..hát meg is lett az eredménye...
2010. márc. 12. 15:01
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

*****

Esetleg vedd meg apukádnak vagy nyomtasd ki Jan Fennel könyvét! Valahogy muszáj megértetned vele, hogy nagyon rosszul csinálja! Különben még valaki feljelent, el is vehetik tőletek kutyát vagy valakinek komolyabb baja esik.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Amikor legközelebb csak picit is morog, akkor nyomd le a kutyát a földre úgy, hogy mozdulni se tudjon és nagyon erősen kiabálj rá, hogy nem!

Addig ne engedd el, amíg teljesen meg nem adja magát. Nálunk ezt egyszer kellett eljátszani, azóta tudja, hogy én vagyok a főnök.

2010. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A nevelés nem túl bonyolult dolog, amit nem szeretnél az első előfordulásakor azonnal bünteted. A mi kutyáink az első kölyök igazi morgásra kaptak egy legyintést az orrukra, soha eszükbe nem jutna a gazdára morogni. De aki egyszer hagyja nehéz dolga lesz utána leszoktatni.

Amúgy a spánieleknél van egy örökölhető idegrendszeri probléma, ami abban nyilvánul meg h a kutya időről időre bekattan és megharapja aki a közelében van.

2010. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:
61%

Közöld Apukáddal, hogy veszett lettél és harapd meg őt.

Mit szólt hozzá? Gondolom nem a kutya volt a hibás, csakis Te. Apósom csinált ilyeneket a kutyájával. Rám csak egyet mordult, kapott olyan taslit, hogy apósom is falnak repült tőle.

2010. márc. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Fajta: spániel

Nem rég, kb 2 hete láttam a Póráz két végén című műsorban egy szintén spániel kutyust, akinek hasonló -talán komolyabb- problémája volt. Eleinte csak odakapott az embereknek (gazdáját, gyereket nem kímélve), majd a vége az lett, hogy az egyik 6-7 éves gyereket megtámadta úgy, hogy a gyereket kórházba kellett vinni. Az egész testét összemarta a kutya. :S A kutya nevelési tanácsadó pedig egy megoldást tudott a problémára: hogy ne fordulj elő többször ilyen, a kutyát el kell altatni. Sajnos nem volt más választása a gazdinak... Egy kutyának nem szabad uralnia egy embert! Az ilyen kutyáknál már kölyökkorban kezdődik a gond: nincs jól szocializálva, nem volt fegyelmezve (vagy ha volt, valaki a családból többet engedett neki), vagy szimplán egy szaporítótól származik, és egy idegroncs. Ha a legutóbbi az igaz, sokmit még szerintem a neveléssel sem tehettek.

2010. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

nekem németjuhászom van, igaz én kiskorátol fogva tudattam vele hogy ki is a fönök,

ha valami rosszat csinál(ez esteben hogy harap)ha már morog,akkor fogd meg a nyakánál szörét,és kicsit rázd meg, és közben mond neki hogy:fuj vagy nem szabad vagy akármit,

én igy csináltam,le is szokott rola,hogy ne harapdáljon,

probáld meg,

meg valaki hasonlo kérdést tett fel,a napokban,ö azt irta hogy harapj a fülébe,mert ez hsznál!!, én nem probáltam,de nekem a nyakrázásos modszer sikerült,

2010. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

kedveds utolsó. itt értőolvasás ról van szó, de látszik hogy nem tudsz vele mit kezdeni.

nem harpdálásról, hanem haraásról volt szó. az telejesen más...elkell vinni, és elaltatni a kutyát, mert később már rátok támad.. ez lesz..ughogy majd egyszer széepn megszépiti az arcotokat ha vm nem tetszik neki. látszik hogy nem értettek a kutya neveléséhez.

2010. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

kedves 13:00


tegnap 22:25 ös vagyok

hát lehet hogy nem értek a kutyákhoz,de ne zavarjon hogy vizsgás kutyám van,ugyhogy csak annyit hogy te nem értesz a kutyákhoz,

ja és sztem elöbb tanulj meg irni utána szövegelj!!!

remélem hogy a te saját kutyáid fognak széttépni téged

sok szerencsét hozzá

!!!!!!

2010. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jan Fennell: Kutyapszichológia, de azonnal! Minden benne van, amit ilyen esetekben tenni kell. Az én spánielem is 2 éves volt, amikor elkezdett harapni, először idegeneket, végül a családot is falhoz állította. Ez 15 éve volt, akkoriban sajnos csak az altatás volt az egyetlen bevett módszer a problémás kutyákra.Mi ezt nagyon sokáig nem akartuk, imádtuk a kutyát. 7 éves volt, mikor feladtuk....a kutyakiképzők is tehetetlenek voltak, az állatorvosunk pedig csak nyugtatót írt fel, ami nyilván nem használt. A mai eszemmel rengeteg mindent máshogy csinálnék vele! Most megint spánielem van, mert számomra a spani "a kutya" és egy tünemény...de meg is dolgoztunk azért, hogy ilyen legyen. Sokat tanultam a hibáimból, amit az első spánielemmel elkövettem és úgy gondolom, hogy az esetek többségében a gazda a hibás, nem a kutya ha valami balul sül el...A te kutyád még fiatal, helyre lehet tenni! Ha lehetőséged van vidd el kutyasuliba és mindenképpen olvasd el a könyvet amit ajánlottunk! Sok sikert!
2010. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!