Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti így elvinnétek sétálni?

Ti így elvinnétek sétálni?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves németjuci keverékünk, nagyon okos és sportos kutya, rendszeresen játszunk és futunk a kertben. Sétálni eddig nem vittem, mert irtó sok a kóbor kutya a faluban. Viszont ezért meg lelkiismeretfurdalásom van. Jó lenne ha vihetném magammal, amikor az oviba viszem a gyerekeket. Szerintetek meg lehet kockáztatni? Egészségével minden rendben, oltva féregtelenítve van. Sétálni okosan tud, mert megtanítottuk amikor még városon laktunk. Nagyon szeretném vinni!
2015. szept. 8. 12:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De még nem vittem sétálni....
2015. szept. 8. 14:36
 12/21 A kérdező kommentje:
De írtam hogy nem tüzel
2015. szept. 8. 14:37
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is jó, hogy felmerült benned a kérdés, mert ez azt jelenti,hogy számít neked a kutyád. :)


Az én véleményem az, hogy az ivartalanítás fontos, nem csak a nem kívánt szaporulatot lehet így kivédeni,hanem sok ivaros betegséget, ami a szuka kutya méhét érinti (olvass utána!), illetve az utcán is kevesebb eséllyel lesz konfrontáció. Attól,hogy ÉPPEN nem tüzel, még ivaros szuka és ezt érzi a többi (kóbor) kutya is. (Miért ragaszkodsz ennyire az ivarossághoz? Hacsak nem szeretnéd fialtatni, jobban jár a kutyád is, ha ivartalanítod.)


...Ennyit erről a témáról :-)


A sétáltatás pedig NAGYON fontos. Írtad,hogy korábban sétáltattad, tehát nem lenne teljesen új dolog a kutyának, viszont jó eséllyel hiányzik neki. A kert soha nem ugyanaz, mint a séta. Egyrészt a kutya nem mozgatja le magát a kertben, ez tévhit. Másrészt persze az klassz,hogy rendszeresen futkorásztok és játszotok, de ez nem váltja ki az új szagokat, ingereket, és főképp szocializációt, amit a séta alkalmával megkap a kutya.


Ha a férjed is megy veletek, én nem aggódnék a kóbor állatok miatt, de a biztonság kedvéért nyugodtan beszerezhetsz egy paprikaspray-t.


Summázva: ivartalanítás, sétáltatás, jó kedv és kacagás :)

2015. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Szia! Egyszer majd szeretnék tőle egy kiskutyát, ezért nem lesz ivartalanítva :) Köszi a választ :)
2015. szept. 8. 20:28
 15/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
96%

Az összes menhely, gyepi, állatvédő tele van gazdikereső kutyákkal...minden fa, bokor, út szélén kidobott, megkínzott, lelkileg sérült kutyák várnak...

MIÉRT AKAROD SZAPORÍTANI a keverékek számát, mikor több tízezer, százezer kutya keres gazdát, s már nem lehet őket gazdához adni, annyian vannak?????

Tényleg, jó szándékból írok...kérlek kicsit nézz utána a mai magyar kutya-helyzetnek...kösz

2015. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha nem okoskodnál, hanem válaszolnál a kérdésre? Egyébként meg ez az én magánügyem, nekem nem egy sarki kutya kell a menhelyről, hanem az én kutyám fia.
2015. szept. 8. 20:49
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kollégàm is így gondolta, hogy a sajàt kutyàjànak fia borja kell majd neki. Fajtatiszta németjuhàsza van. Megellett a szukàja. Először pénzért àrulta őket, most viszont ingyen elvihető. A baj hogy így se kell senkinek a 4 kölyök........
2015. szept. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Én 2x10 amstaff keverék kölyköt ajándékoztam el pillanatok alatt, jó gazdához az összeset...


Egyébként kíváncsi lennék miért pontozták le az első választ

2015. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hajrá szaporítók...nyugodtan adjátok el őket "óccsóóóóóért", oltás, chip, féreghajtás nélkül 6 hetesen az első jöttmentnek :(


Kérdésre válasz: Kutyát nyugodtan sétáltasd, kóbor kutyákat határozottan zavard el

2015. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A kóbor kutyák ellen sokszor tényleg elég a határozott fellépés,akárhányszor összefutottam velük sétáltatás közben,elég volt rájuk kiabálni,és eltakarodtak.Szóval bátran vidd csak,alapszükséglet egy ilyen sportos kutyának.

Viszont az ivartalanítás fontosságára való felhívás a többi kommentelőtől nem okoskodás,hanem igenis alapvető dolog a felelős állattartóknál.A mi kutyánk ráadásul fajtatiszta,nem keverék,de régen ivartalanítottuk már.Így nem csak az kerülhető el,hogy tüzeléskor nem lehet kivinni utcára,mert különben fürtökben lógnának utána a kanok,hanem betegségek megúszhatók,ahogy a nem kívánt szaporulatok is.Én is lebeszélnélek arról,hogy bevállaljatok egy almot.Mert tényleg minden menhely ott van tele otthontalan kutyákkal,fajtatisztákkal és keverékekkel is.Legtöbben az előbbieket preferálják,ezért is lenne duplán hülyeség szaporítani a keverékeket (nekem semmi bajom velük,nem tartom a keverékeket se kevesebbnek,se többnek a fajtatisztáknál,de azért lássuk be,az tény,hogy a fajtatisztákat hamarabb fogadják be,legalábbis én ezt látom)

2015. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!