Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottwiler vagy német juhászkut...

Rottwiler vagy német juhászkutya? Vagy más?! (Többi lent)!

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és nemsokára kertes házba költözünk. És a szüleim megengedték, hogy legyen kutyám. Nem volt még soha kutyám. Szerintetek, kicsit erős lenne, hogy mindjárt egy Rottweilerrel kezdenék, vagy ez nem fajtától függ? Amúgy egy kutya életében fontos a kutyaiskola, vagy az csak pénzpocsékolás? Ha ez a két fajta esetleg nem jó, akkor tudnátok nekem ajánlani fajtát? Nekem arra kellene kutya, hogy őrizze a házat, tiszteljen engem, ugyanakkor lehetne vele játszani.

2015. szept. 9. 15:34
1 2
 11/15 Hovawartos András ***** válasza:

Öt év múlva is lesz ennyi időd a kutyára? Akkor egy életerős egészséges állat lesz, aki 10- -15 is évig veled élhet!

Nekünk nagyon bejött a kutya iskola. Elsősorban bennünket képeznek az oktatásokon, hogy minél több örömteli időt tölthessünk együtt, most már két kutyánkkal.


Nagyon ajánlom mindenkinek (aki felelős gazdinak tartja magát) az ingyenes elméleti előadásukat.

Így utólag az a véleményem, hogy még az előtt, mielőtt fajtát választanál, és haza vinnéd lelendő TÁRSAD, barátod. Nagyon sokat segítene a későbbi problémák megelőzésében.(www.csibeszkutyasuli.hu, nem reklám, de a mi hiperaktív kutyáinknál nagyon bejött az a hozzáállás, amit megtanítottak nekünk)


Nagyon sok boldog évet kívánok a kutyások táborában!

2015. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2015. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A rotihoz kell a tapasztalat, mint írtad neked nincsen. Mind a két kutyával nagyon sokat kellene foglalkozni, ha azt szeretnéd hogy olyanok legyenek mint amit a filmekben, youtube-on látsz, szinte hivatásszerűen kell foglalkozni velük.

Egy kutya sem lesz magától házőrző, tanítani kell.

A tiszteletet sem kapod csak "úgy"..Igazságos, következetes vezérnek kelle lenned ehhez.

2015. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

1,5 óra séta kevés egy német juhásznak.


Inkább egy menhelyi nyugisabb keverék kutyát válassz :)

2015. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Hovawartos András ***** válasza:
Még egy tanács részemről: Nem divatos, félelmetes fenevad ugyan, de kiváló társ lehet egy első kutyásnak a labrador vagy golden retriever, bár utóbbi szőrzetét gondosabban, értsd:többet kell ápolni. Barátságos jóindulatú, kezelhető és jól képezhető fajták.
2015. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!