Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene? :S (Lent az...

Dávid Balázs kérdése:

Valaki segítene? :S (Lent az adatokról)

Figyelt kérdés

Van egy kutyám és tényleg mindig mindent megtettem érte és amikor harapott akkor mindig rászóltam egy kicsit erélyesen és ha akkor se figyelt akkor megütöttem egy picit az orrát. Egyik nap nagyon rossz napom volt és a kutya aznap különösen ROHADTUL harapdált és mérges lettem és ahogy rátette a lábait az én lábamra én hátra löktem és ráesett a hátára. Tényleg nem akartam csak annyira mérges voltam aznap. Utána hangokat adott ki és futott előlem és bebújt a motorok közé és annyira megsajnáltam :'( . Nagy nehezen megvígaztaltam és megetettem, megsimogattam, most már 1 óra után nyugodtabb de ha játszani akarok vele pl (foci) akkor eddig mindig futott a labda után és ahogy léptem egyet megijedt és sose ijedt meg mikor velem játszott. Nem lesz ennek valami következménye hogy egy nap nagyon rosszul bántam vele? :S

Már tényleg nagyon bánom csak mérges voltam aznap és majdnem sírtam mikor a kutya elkezdett futni előlem mintha valami idegbeteg állat lennék, pedig mindig rendesen bántam vele. Remélem nem lesz következménye. :S


2015. szept. 9. 17:51
 1/4 anonim válasza:
a kutya valószínüleg megijedt mert ezt nem szokta meg tőled de attol még szeret mert te vagy a gazdája. biztos hogy nem fog távolságot tartani hogyha látja hogy megbántad és magadhoz édesgeted :) nyugodj meg nem fog rád haragudni csak lássa hogy szereted
2015. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. NAGYON megijedtem és nagyon féltem hogy Ő félni fog tőlem ez után. Köszönöm még 1x a választ! :D
2015. szept. 9. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a fenének kellett vígasztalni, meg simogatni? Ha idáig csak "finoman" nevelted, most meglepődött a hathatós jelzésen, hogy nem jót csinált. Ha mindig picit szólsz rá, picit jelzed, hogy nem tetszik, amit csinálsz, még 8 évesen is picit szólongathatod majd, ha nem neked tetszőt csinál.
2015. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lett volna szabad vígasztalni, de én is ezt tettem volna.

Legközelebb kicsit legyél óvatosabb, de legyél ugyanúgy határozott. Ne hagyd, hogy ő legyen a főnök. Én is néha elgyengülök, de mikor elkezdi félteni a játékát, és odakap a kezemhez, nem csak morog, rájövök, hogy nem szabad soha úgy kezelni a kutyát, mint egy embert, bármennyire is szeretnénk. És aztán ha határozottan megértetem vele (nem bántással), hogy nem az van, amit ő akar, újra visszaáll a rend. Persze téged nem hiszem, hogy valaha megmorogna, legfeljebb nem fog hallgatni rád, de nyilván ez is elég indok. Én csak nem szeretem az unalmas életet, és mindig olyan kutyát fogok ki, amivel van valami gikszer :D (nem ,egyébként szeretnék nyugodtan élni, de ha már őt adta a sors, akkor nem dobom el:D)

2015. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!