Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondjak neki? Így nem...

Mit mondjak neki? Így nem tudom nevelni a kutyámat!

Figyelt kérdés
Az apám túlságosan elkényezteti a kutyámat. Miatta nem tudtam (már fel is adtam) leszoktatni például az ágyban alvásról, a felugrálásról 100x annyi erőfeszítéssel sikerült. Arról, hogy tép minket, arról is sikerült. Idézem mit mondott erről "ÁÁÁÁ nem harap, csak a szájába veszi" A nevén sem tudja szólítni. Minden nevet kitalált neki: Blöki, Blökkencs, Kutymorgó, Gómbóc, Kis drágám...csak Daisy nem. A kutya szerencsére nagyon szelíd golden baby, de elrontja a nevelésem. Mikor tanítom húzza a száját(apa)...A kutyasulira ugyanez a válasz. Nem mintha bármi köze lenne hozzá. A saját pénzemből vettem a kutyát. Mikor még nem volt meg Daisy azt mondta, hogy nem is fogom szeretni...most meg "KISBABÁM, BLÖKKENCS..." És még az asztalról is eteti. Akár hányszor mondtam neki, kedvesen, idegesen, mérgesen, aranyos szemekkel...nem tudja abbahagyni. Utálom. Már mindent mondtam neki: Jan Fennel könyve(azt mondta rá, hogy állatkínzó), videók, filmek(pl. a póráz két végén) mind hiába: hülye és kész. De nem akarom, hogy elrontsa a kutyusomat. Mit mondjak neki? Kérlek segítsetek!
2010. márc. 12. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Örülj neki, hogy szereti a kutyát. A miénket pontosan ugyanígy "neveltük", 18 évet élt, nagyon barátságos kutyus volt, soha semmilyen problémát nem okozott, és mindig szófogadó volt. Nem tudom, életed első kutyája-e, de kicsit olyan vagy, mint az elsőgyerekes szülők, akik minden miatt agyonaggódják magukat. A kutyák okos állatok, mindenféle körülményekhez képesek alkalmazkodni. Még azt is megtanulják, hogy a különböző családtagok esetében mást és mást engedhetnek meg maguknak. Lazíts!:)
2010. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak éppen a kutya inkább már hozzá megy, mint hozzám. A nevét sem fogja megtanulni. Akármit elkezdek neki tanítani, rögtön az ellenkezőjére kezdi tanítani. Nem más, csak egy alkoholista hülye bolond
2010. márc. 12. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen probléma, hogy emiatt nem tudtam nevelni a kutyát. Én elmagyaráztam nekik, hogy miért ne csinálják, hogy evvel csak a kutyát rontják el. Meg, hogy evvel az én munkámat teszik tönkre. Nagyjából megértették, bár még mindig rájuk kell szólnom néha ha az asztalról etetik. Mert nem kaphat plusz kaját csak miután megette a sajátját (ugyanis volt egy olyan korszaka hogy nem ette meg a kaját mert tudta hogy adnak neki mást és az finomabb) az ágyba mondjuk feljöhet de arra én szoktattam rá :D igazából nem kellett szoktatni már az előző tulajdonosa rászoktatta. Én meg nem tudtam neki ellenállni. Bár ő pincsi egy goldent lehet én se engednék fel bár kitudja :D Szerintem próbáld nekik elmagyarázni, hogy ez mennyire fontos és hogy a goldenek nagyon okosak és tanítani kell őket a helyes viselkedésre. Meg, hogy neked is jobb érzés ha egy olyan kutyával sétálsz meg élsz együtt aki hallgat rád és okos. Attól lehet szeretni csak ilyen idősen elég könnyű elkapatni a kutyát. Hátha megértik! Próbálj észérveket felhozni és komolyan beszélni velük. Esetleg kérd meg hogy segítsenek neked tanítani. Ha ők is látják milyen egyszerűen tanul akkor tanulhattok játékosan is.

Sok sikert!

2010. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ne félj, nem tesz kárt apukád benne.

a kutya eltudja dönteni, kinek mi a jó viselkedés.

2010. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De igazából nem nekik, hanem NEKI. Mert az anyám normális, csak apám hülye. Az ágy engem sem zavar, de még mielőtt nem zavart, és mondtam neki, hogy ne, akkor már rögtön kínzom azt a "szegény kutyát"
2010. márc. 12. 18:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Értem, de ha esetleg anyukádat is bevonod hátha tud hatni rá. Ketten együtt csak jobban menne. Majd írd le a fejleményeket.
2010. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Sajnállak, és együtt érzek veled, nagyon rossz, hogyha széthúzás van kutyanevelési téren.

De próbáld meg nézni a pozitív oldalát: legalább szereti és kényezteti, nem bántja és veri (alkoholistáknál gyakran előfordul sajnos).

Ha Fennelre azt mondja, hogy állatkínzó, akkor nem hinném, hogy jobb belátásra tudod bírni. Talán ezen csak az fog változtatni, amikor a kutya 1 évesen is harapdál és ugrál. Akkor már nem lesz olyan édes, aranyos, kicsi szőrgombóc, mint most.

Ha normális észérvek nem hatnak...

De én nem is értem, hogyha te vetted a kutyát, ő milyen jogon szól bele a munkádba, a nevelésedbe?

Lehet, hogy mi vagyunk a különcök, de nálunk a másik tulajdona, a szobája, a dolgai, a csokija, stb. szent. Nem nyúlunk a másikéhoz, és a kutyánk is elsősorban az enyém, így én határozom meg a szabályokat, és ezt mindenki be is tartja. Nem etetik, nasiztatják, és úgy bánnak vele, nevelik, ahogy én arra kértem őket.

2010. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már 9 hónapos..nem sokára 10. De az ugráásról, harapdálásról már leszoktattam. Anya is egyet ért velem, meg a tesóm is. Azt mondja, hogy a ház meg az övé, mi lakunk benne, ezért neki is van joga nevelni a kutyámat. Már azt is mondtam neki, hogy ha nem fejezi be többet hozzá sem nyúlhat, de neki az mindegy.
2010. márc. 12. 18:56
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Esélytelen vagy, úgy látom. Minél többet győzködöd, annál inkább az ellenkezőjét fogja csinálni. Mert ő megmutatja, hogy ő a falkavezér, akármilyen marhaságot is csinál.

Már csak azért is csinálja, hogy Téged bosszantson.

Próbáld a kutyát minél ritkábban hozzá engedni, hogy ne érezze a köztetek lévő konfliktust, mert megzavarodik szegény.

2010. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nálunk meg az etetéssel volt igy,

németjuhászom van, és egyszerüen egy nap már vagy 4x-5x akartak adni neki,

én meg megfogtam és elöttük öntöttem ki a kaját,ezt megcsináltam vagy 4 -5 alkalommal,utána már én etettem,!!a kutyasulit ugyan ök ajánlották,csak most az a gond,hogy csak rám hallgat a kutya,

de én meg mondtam nekik,hogy ha ök is foglalkoztak volna annyit a kutyummal legalább 2 naponta 10 percet,rájuk is hallgatna,

most kezdi nagymamám is megérteni,hogy nekem van igazam,

sztem ha elviszed kutyasuliba a kutyád,és elviszed faterodat,ott biztos látni fogja,és hallani is hogy neked van igazad,

,

2010. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!