Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom szobatisztaságra...

Hogyan tudom szobatisztaságra nevelni a 8 hónapos kan kutyámat? Sétál napi 3-4 alkalommal, reggel, délután, késő este, elvégzi kint a dolgát, és mégis bepisil, bekakál. Verjem meg?

Figyelt kérdés

Jutalomfalatot kap ha kint végzi el.

Nagyon tanácstalan vagyok, mert nem szeretnék megválni tőle.De nem lehet,h tönkreteszi a parkettát. És mennyi türelemmel legyek? 1-2 hónap? 1 hónapja van nálam. Eleinte nem csinálta ezt.


2010. jún. 4. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
hát nem most kellett volna elkezdeni hanem mikor hozzád került 8 hetesen. amúgy mikor kint végzi el, meg kell dícsérni nagyon, a kicsikkel azért könnyebb mert kiszámítható a pisi kaki időpontja, ilyen idős korban már sajna nem... emiatt ne válj meg tőle, és ne verd el ez nem az ő hibája. Kérd ki egy szakértő véleményét
2010. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha látod hogy keresgél akkor irány és vidd le/ki és kb 2-3hónap biztos elegendö lesz neki.ha meg fel hozod és mégis pisil akkor jól szídd le!ha meg kint pisil dicsérd meg és adjál neki olyan valamit amit mindennél jobban szeret tán sikerül:)
2010. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
nem most kellett volna elkezdeni hanem 8 hetesen és ha keresgéli a helyét akkor azonal viddd ki és ha kint pisil nagyon nagyon dicsérd a csillagos ég-ig :)és azért szerintem ne válj meg csak azért mert a elözö gazdija vagy a te hibádból nem lett szoba tiszta mivel nem a meg felelö idöben kezte el tanitani:( kb ha kitartó vagy 2-3hónap és szoba tiszta lesz de inkább szakértötől kérj tanácsot
2010. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Olyankor pisil/kakál be, mikor nem vagy otthon? Vagy mikor alszol? Tehát olyankor mikor legalább egy ajtó elválaszt tőle? Mert az könnyen lehet szeparációs szorongás jele. Mennyit eszik? Mennyit eszik? És mikor? Egyébként a viselkedésével minden rendben?
2010. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Sok válaszoló nem olvasta el figyelmesen! Nem 8 hetes kora óta van nála az eb, hanem egy hónapja, azaz kb 7 hónaposan került hozzá!

Nem mindegy.

Ha otthon csinálja, nagyon szidd le (én régen annyira elvesztettem a türelmem, hogy bizony a végén már kicsit meg is ráncigáltam a nyakánál - hozzám sem alomból került, hanem menhelyről).

Nagyon sűrűn vidd le (én 2-3 óránként vittem) és ha lent végzi el, nagyon dicsérd meg. Ha fent megint, akkor szidás. Ha otthon elvégezte én akkor is levittem akár rögtön utána.

Mindig figyeld a kutyád, hogy nála mi a jel, hogy pisilni kell. Sokáig nem vettem én sem észre, pedig már elkezdett jelezni. Amint rájössz, megvan a jel, abban a pillanatban cipő, póráz és FUTÁS kifelé. Volt, hogy pizsiben rohantam le vele, mert akkor még nem tudta sokáig tartani!


Sok sikert!!

2010. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt jó lenne tudni, hogy benti kutya-e, és éjszakára van csak bejárása a lakásba, vagy mikor nem vagy otthon, akkor zárod be a lakásba? Lehet, tényleg valami lelki oka van, egyáltalán nem kizárt, hogy rosszul viseli ha egyedül van például és ezért csinálja. A kutyák általában nem piszkitanak oda, ahol alszanak, pláne egy 8 hónapos. Próbáld ki a kutyapelenkát, először az alvóhelyétől nem messze, például az előszobában és ha oda végzi el a dolgát, akkor dícsérd, jutalmazd, ha ezt már megszokta, akkor a pelenkát vidd egyre kíljebb a lakásból (bár ez akkor a hatékonyabb megoldás, ha kertes házban laksz). Ne verd a kutyát, de szídd meg, ha rosszat csinál, mindenek előtt viszont próbáld rávezetni a helyes dologra, amit elvársz tőle.
2010. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne verd meg ezért, csak dorgáld meg szóban, és ne szólj hozzá egy ideig. De ezt is csak akkor teheted meg, ha tetten éred, különben hiába mutatod meg neki, hogy mi a bajod, meg hiába nyomod bele az orrát, nem érti! Ha nem érted tetten, akkor csak simán egy szó nélkül takarítsd fel, ne bántsd érte. Figyelj arra, hogy ne maradjon ott szagjel. Töröld fel ecettes vízzel, vagy én azt csináltam mindig, hogy erős fertőtlenítő szeressel töröltem fel, és utána citromos illóolajat csepegtettem a környékére. Ha érzi a szagot az visszavezetheti, és újra oda pisilhet.
2010. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyok otthon, vagy épp nem tud bejönni a szobába, vagy ha alszom akkor bepisil, bekakál. Lakásban lakom vele, kert nincs.

Ha 8 hetesen került volna hozzám, már nem itt tartanánk, de ő nagyobb már. Semmiképpen nem szeretném továbbadni,m épp elég megrázkódtatás neki h én vagyok a harmadik gazdája..

Amúgy eszik, iszik és játszik normálisan, de ha megmozdulok azonnal odajön, és nem tud úgy feküdni, h ne érjen hozzám valahogy, de éjjel ki van zárva a hálóból.

2010. jún. 4. 14:18
 9/15 A kérdező kommentje:
11:57-esnek köszönöm az ötletet, veszek is ma citromos illóolajat! :)Nem verem meg, amúgy is amikor odacsinál utána órákig sunnyog, pedig én sosem bántottam érte. Gondolom voltak rossz élményei szegénynek.
2010. jún. 4. 14:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Az azért fontos, hogy csak akkor told le, ha rajtakapod, utólag nem igazán fogja összekötni.

Fontos, hogy figyled, ha nagyon mocorog, keresgéli a helyét akkor azonnal vidd le.


Az ajtó elé pisilkakil? mert ha igen akkor a szándék meg van benne.

2010. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!