Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretik olyan kevesen...

Miért szeretik olyan kevesen a tacskót?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért akar mindenki yorkit vagy hasonló divatkutyát lakásba, miért nem szeretitek a tacskót?Előnyei:

1.kicsi, 3 szőrváltozata is van

2.borzasztóan okos

3.kicsi gyerek mellé, de nyugdíjashoz is jó

4.nem beteges, nem kell kozmetikára költeni

5.szép

6.megfizethető áron nagyon jó kennelekből lehet venni jó minőségű kutyákat

Mégis, miért nem?


2010. márc. 12. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
nekem nagyon tetszenek a drótszőrű tacsik, de lakásba ölebet tartok, nem vadászkutyát... ezen kivül, a kis görbe lábával vihetném állandóan ölbe amikor bedöglik a lift... anyukáméknak vidéken tacsijuk van egyébként... kinnti bennti kutya, hatalmas forma, de a természete nem a legjobb...
2010. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
0%
mert szebb a westie meg a beagle meg ezek a tacskó le van tőlük maradva kissé ..... :))
2010. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Mert a tenyésztés legnagyobb áldozata, tacskóbénulásban szenved az egyedek nagy része, emiatt sok szenvedést és végül nehéz döntést okoz a gazdáinak, de az egészséges kutyának is rossz lehet h nem ugrálhat mint egy boldog kutya mert érzékeny a gerince.

Ha kicsivel kevésbé hosszú gerincűvé és rövid lábúvá tenyésztenék, egészségesebb arányokkal, mozgásban, ugrálásban gazdag életmóddal szivesebben választanák mások is, akik azért riadnak vissza mert a küszöbön is át kell emelni.

2010. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Én például a tacsit tartom az ekkorka kutyák között kutyának. Nekünk is volt kettő, sajnos rövid ideig, de nagyon jófejek voltak, nem volt semmilyen kényeskedő, agresszív megnyílvánulásuk.
2010. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a tacsikat nagyon édesek.
2010. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Nekem törpe tacsim van, rövidszőrű. Imádom! Akinek egyszer volt tacskója, annak soha többet nem kell másik kutya. Mellesleg a tenyésztés áldozata pont nem a tacskó. A westiknél tipikus a mindenre allergia, a chavalier pedig állandó fejfájástól szenved stb. De mindenkinek más kutya tetszik, ahány ember, annyi ízlés. Ez így van rendjén!
2010. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem nincs, de attól még tetszenek.

Addig örülj, amíg belőlük is nem csinálnak divatfajtát.

2010. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 20:24-es!


Ez nem igaz, a tacskó sokkal aranyosabb. Lehet, hogy elmarad a többi kutya mellett, de a legokosabb a kutyák között.


Bizonyíték:

ha szomorú vagyok, szó nélkül odajön és megnyalja az arcomat, de sokszor kedvességből is. Szinte beszél, ha valamit akar. mindenki látja, hogy magyaráz nekem, csak nem értjük mit akar, de én már ismerem a jeleit. Csak annyit mondok, hogy mutasd, és máris odavezet.


Nézz egy tacskó szemébe, akár egy emberi lelket látnál. megértő, ha megsérted szomorú és sír.


Én imádom! Nekem is az van. :)

A kérdezőnek nagy puszi a rajongásáért!


Kriszta

2010. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy kinek milyen kutyák tetszenek. Nekem például a 2 nagy kedvencem a cavalier king charles spániel és a szamojéd. Az egyik kicsi, a másik nagyobb. Panelban sokáig mindkét szomszédban tacskók éltek, egyik szomszédban most is, és speciel ez a tacsi mindentől megijed, a másik szomszédságban élt tacsik pedig folyton ugattak, na most ez egy panelban viszonylag zárt, kis ablakos lépcsőházban hangos, és időnként az összes kutyát felverték a többi emeleten is. Jópofák, de ők eredetileg tényleg vadászkutyák, leginkább az üreglakók ellenségei, és bár igaz, hogy a cavalier is vadászkutya, mégis más a jellemük. Jópofa a tacsi, de nem tudom, ő nem nekem való.
2010. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
20:24-es vagyok. Vki írta h nem igaz amit írok mert a tacskó milyen kedves. Hol írtam h nem az? Azt írtam túltenyésztett.De nem vitázok, ne is próbálkozzatok, csak ennyit írtam vissza.
2010. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!