Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak az én kutyáim nem szereti...

Csak az én kutyáim nem szeretik, ha "megsértem az intim zónájukat"?

Figyelt kérdés

Két kutyám is van, olykor szeretem őket nem csak simogatni, de megszeretgetni is. Ha rossz kedvem van imádom megölelgetni őket, vagy csak odadugni az arcomat a szőrös pofijukhoz. Ők viszont ezt nem szeretik. Elhúzzák a fejüket, igyekeznek nem olyan közel kerülni hozzám, mint amennyire én azt szeretném.

Azt is sikerült megfigyelnünk, hogy ezeket csak akkor engedik, ha valami bajuk van. Betegek, vagy látszólag nagyon lehangoltak. Ilyenkor nyugodtan odamehetek és összedughatjuk a homlokunkat, olyan érzésem van, hogy még jól is esik nekik, viszont ha semmi bajuk, akkor minden erejükkel húzzák ki a kezemből a fejüket.

Minden kutyával így van ez? Ha igen vajon miért?


2011. okt. 30. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, legtöbb kutya boldogan veszi ha ilyet csinál vele a gazdája. És szerintem amit tieid csinálnak, az nem teljesen normális. A rangsorral minden rendben?
2011. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 compactegon ***** válasza:
szerintem is. esetleg pont amiatt, mert rossz passzban próbálsz hozzájuk közeledni. így megérzik, hogy rossz kedved van és kitérnek előle. pillanatok alatt átveszik a hangulatváltozást is. szerintem ilyesmi lehet a dologban, vagy falkasorrend.
2011. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az idősebb kutyámon ez már nagyon pici kora óta kiütközött. Már amikor hazahoztuk és ölben volt kölyökként, a fejét akkor is mindig elfordította, hogy ha közelítettem az én arcommal, de az öleléseket jól tűrte. Olyan fél évesen, már az ölelésektől is elhúzódott, egyszerűen nem szereti. Viszont ha beteg, vagy lehangolt, akkor jön, bújik és mintha igényelné is, hogy valaki közelebb legyen hozzá a megszokottnál.


A másik kutyusunk még fiatal, ő többnyire hagyja magát, csak akkor nem ha fel van pörögve.


Az öregebb kutyussal már sokmindent megéltünk együtt, a hangulatváltozásokra nem reagál rosszul sosem sőt... Volt hogy bármi miatt ki voltam készülve, még akár sírtam is, ő jött oda, dugta a fejét, lökdösött, nézett rám boci szemekkel, mintha csak mindenáron azt szeretné megtudni, hogy most mi a baj. :)

2011. okt. 30. 12:51
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem, a többiek miért mondják, hogy ez nem normális.


Pont, hogy ez lenne a normális! A kutya az kutya, az ember pedig ember. A kutya feltétel nélkül szereti az embert, hűséges hozzá, szolgálja, de kutya marad. Szereti a saját kis területét, legyen az fizikai terület, mint pl. a helye, vagy a szociális tere, amiről pedig pont a kérdésedben írsz. Tartsd tiszteletben, és ne próbáld magadat rájuk erőltetni! A kutyáid megőrizték kutyamivoltukat, és bizonyára elmondhatatlanul szeretnek téged, de úgy érzik jól és biztonságban magukat, ha megmarad köztetek egy kis távolság.

2011. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves harmadik válaszoló, megnyugtattál! :) Nem szoktam rájuk erőszakolni magamat, hetente egyszer kétszer "próbálkozom be" max, de amint érzem hogy húzódik el, nem erőltetem a témát.

Viszont arra esetleg nem tudod a választ, hogy ha betegek/lehangoltak, akkor miért engedik ezt?

2011. okt. 30. 15:31
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez normális. Az én kutyám is ezt csinálta ,ha közelről farkasszemetnéztem vele ,vagy az orromat túl közel vittem az övéhez elfordította a fejét.Amúgy meg szeretett bújni meg várta a simogatást. Szerintem ez annak a jele hogy elfogad felette állónak. Az idegen kutyák is először mereven szemeznek és közelítenek egymáshoz, de ha egyik elfordul, akkor az a megadás jele.
2011. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olyan jókat tudnak kitalálni már az emberek :) Tehát akinek a kutyája szeret bújni a gazdához az már valami farkastól eltávolodott, elkorcsosul izé? Vedd már észre milyen butaságokat beszélsz...
2011. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*farkas helyett kutya
2011. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék a simogatást, dögönyözést az enyémek is imádják, kiharcolják maguknak, stb.
2011. okt. 30. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban jó a kapcsolat gazda és kutya között, akár alvásból felébresztve is örül egy simogatásnak is.

Nálad úgy néz ki a helyzet, hogy a kutya dönti el, akar-e érintkezni veled, vagy sem.

2011. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!