Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy ne keltsen fel minket?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott kutyánk. Amstaff keverék.

(bár nem hiszem, hogy a fajta számítana:D)

Eleinte kinti kutyának indult, de aztán beszerette magát a szobába.

Amivel nem is lenne baj, de FOLYAMATOSAN, MINDEN NAP felkelt minket idő előtt, jön, kopog a körmével, és nem hagy minket aludni. De nem kell piszkolnia, mert kimenni az udvarra meg nem akar, ha kiteszem, ugyanúgy ott lefekszik az ajtó előtt.

2 hónapja próbálkozunk megértetni a kis agyával, hogy hagyjon minket aludni.. próbáltam hogy folyamatosan visszaküldtem a helyére, volt, hogy nem vettünk róla tudomást, volt, hogy meg is jutalmaztam, ha lefeküdt (odamentem hozzá egyből és dícsértem), de egyszerűen semmi változás, még csak egy szikrányi sem.

És addig csinálja, amíg nem kelünk fel. Hajnalban. Mikor a legmélyebben kéne aludni. Már tiszta zombik vagyunk miatta...Plusz már ott tartunk, hogy meg sem merünk mozdulni lassan, mert ha kinyújtom a lábam, ő már pattan is fel.

És nem hat a kifárasztás. Volt, hogy reggeltől estig túráztunk, séta, futás, dombos-hegyes vidék járása, kevés pihenővel (amúgy is szeretünk kirándulni), mi teljesen kidőltünk, egyszerre aludtunk el, de korábban kelt fel, mint mi :(

Napi 4 óra fárasztás megvan, amiben benne van a játék (legfőképp labdázás, ő nem csípi ezt a kötélen lógatást), séta, futás, egy kis rongyhúzás, parancsok gyakorlása.


Volt, hogy kizártuk, de akkor is felkelt minket, bent ugat, stb.


Most legyen kinti kutya? Hát megfagy, a hasánál nincs szőr :(

Bár van szigetelt háza, és télen lemehetne a fűtött pincébe.


Olyan, mintha attól félne, hogy nem kelünk fel, ezért próbál mindenáron felkelteni..

(nem volt semmi haláleset előző "gazdájánál")


2015. szept. 11. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egy könnyű eset az tuti. Enyém most 5 hónapos, eleinte ő is ilyen volt, de egy idő után már azt játszottam vele, amit írtál is: nem venni róla tudomást. Minden este vagy amikor aludni ment, mondtam/tuk neki, hogy "csicsikálunk" (mikor kis töpszli volt, ez esett szájra, akármilyen gyerekes is :D). Most reggel, ha 7 előtt kelt, ránézek, nagyon pici simi és mondom neki, hogy "még nem, alszi van, csicsikálunk". És visszafekszik. Volt, hogy rám morgott :D de legalább nem zavar fel. Mikor nem hagyott, direkt eltoltam, elfordultam, rámordultam, erre lassacskán rájött, hogy nyugiban kell maradnia. A szobámban lakik ráadásul, a teraszunkra (felér egy kerttel, nagy) mégsem zárom ki. Szerintem már érzi rajtad, rajtatok, hogy úgyis felébredtek... Ne tegyétek. Morogd le, told el magadtól, fordulj el, rá se ránts a lelkesedésére, parancsold vissza, "elég", "nem szabad", "shh", ki mit használ, és ha 5 perc után is ez megy, szidd meg picit (finoman mondjuk fogd meg a pofáját, hogy ne nyithassa ki a száját, és úgy mond, hogy "csend legyen", vagy csak dorgáld meg annyira, hogy éppen akkor ott nyugton maradjon). Nagyon mást nem tehetsz. Ha nem használ sem elterelés, sem jutalmazás (épp a helyére ment, de már csinálja is újra a cirkuszt), először le kell valahogy higgasztani (ülteted, shhh, megnyugszik, fekteted, "alszunk", otthagyod), vagy jön egy kis szidás. Ha trükköket meg tudott tanulni, nem hiszem, hogy edzésebb jellegű csendre tanítással gond lehet. Napközben is játszhatsz vele, kombináld a "csend legyen" dolgot a "maradj" és/vagy "fekszik"kel és mindig hosszabb és hosszabb idő után jutalmazd, ha nyugton marad. Ha megteheted, feküdj le 1-1x délután úgy, hogy veled van. Tanulja meg, ha pihentek, hagynia kell téged, titeket. Hátha bármi kis segítség is lehet abból, amit leírtam... Hajrá, sok sikert :)
2015. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj még vmi. A felugrálásról való egyik leszoktatási mód. Felkelt? Keljetek fel, de ne törődjetek vele. Mintha ott se lenne, ha kell is vele törődni (séta akár) az legyen hideg, szenvtelen szenvtelen, hisz büntiben van. Addig nézzetek át rajta, amig le nem nyugszik és meg nem érti, hogy itt vmi nagyon nem stimmel és rosszat tehetett. Ha lehiggadt, fekszik, elvonul búslakosni, elkezdhettem vele némi ráadás pár perc nyugalom utánfoglalkozni. A Minél többször kapja a semmit a keltegetés után

után, lehet, hogy annál kevesebb kedve lesz durva mód fittyet hányni a reggeli alvásotokra, és hátha kivárja, mire fi mentek oda hozzá reggel.

2015. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Tiltás, nagyon határozottan. Küldd el az anyjába, vágj hozzá valamit, vegye észre, hogy rohadtul nem buli anyát-apát hajnalban fellármázni, mert mérgesek érte. Amíg csak tessék-lássék magyarázol neki, de valójában kedvesen foglalkozol vele, addig ne várj változást.

A dicséretet meg felejtsd el olyan dologra, amit tiltani akarsz. Azzal csak felpörgeted, és még jobban fogja csinálni.

2015. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindent megpróbálok, hátha valami sikerülne. :) Mindenkinek zöld kéz :)

2015. szept. 12. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Van változás? :)
2015. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia. Bocsi, hogy most írok, csak már régen jártam itt:D


Hát, próbálgattam én ezeket, de valahogy nem volt az igazi, meg a párom is kiakadt, ha arra riadt fel, hogy ordítok egyeet a kutyára:D:D

Aztán a legrosszabb dolgot követtük el, beengedtük az ágyba...

Viszont azon kívül, hogy most már átalusszuk mindannyian az éjszakát, szerencsére nem történt változás, ugyanúgy engedelmeskedik bárhol :)

És alig mocorog, szóval észre sem vesszük kb.:D Velünk fekszik és velünk kel:D

2015. okt. 12. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!