Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hajléktalantól nagy...

Egy hajléktalantól nagy nehezen elkértem egy kis stafforshire (? ) terrier kiskutyát némi pénzért és piáért, hol keressek neki gazdit?

Figyelt kérdés

5 napja kb láttam egy koszos részeg csövesnél egy kiskutyát munkába menet..csodálkoztam is h hogy kerül hozzá egy ilyen kutyus. 2 napra rá megint láttam amikoris ütlegelte valami szaros flakonnal és rángatta mint valami rongyot. Azonnal odamentem és hosszas veszekedés után sikerült némi pénzért és egy üveg piáért elkérnem tőle. Nálam sajnos nem maradhat,mert van már 4 másik állatom plusz a kisebbik kutyám rohadtul nem csípi. Hol tudnám meghirdetni a legnagyobb eredménnyel? Legkésőbb péntekig muszáj gazdát találnom neki,mert egész hétvégén dolgozom...

Állatorvos szerint staffordshire terrier, több mint valószínű fajtatiszta de nem 100%-ig biztos benne,6-7 hetes max...iszonyú kisbaba még.


2015. szept. 15. 21:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
62%

Kérdezz rá a REX-re, hátha tudnak ideiglenes befogadót találni ennek a picinek.

Ez a luxusmenhely kategória és nincs messze, Újpest-Központtól 30-as busz, vagy 122 Újpest-Városkaputól.

[link]

2015. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Vagy az jutott még eszembe, hogy van a facebookon egy csomó állatmentős csoport. Ha egy kutyának sikerül gazdát találni, akkor sokszor gyűjtik össze ilyen csoportokban a fuvarpénzt. Szerintem ha a Noé vállalja a kutyust, akkor lesz olyan ember, aki szívesen érte megy és el is viszi. (ingyen)
2015. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A rexnek és a herosznak írtam, a Noé-t meg holnap felhívom,mert olvastam,hogy inkább telefonálni kell nekik mintsem írni.Remélem valamelyiküktől kapok segítséget.
2015. szept. 15. 22:21
 14/24 anonim ***** válasza:

A fajtamentésnek nincs meg a száma?


Mivel még nagyon pici, jobban jár pár hétig egy menhelyen, minthogy gyorsan odaadd valakinek. 3 nap alatt nem tudod kiszűrni, viadaloztatni vinnék-e... Viszont kölyök kutyák ritkán ragadnak menhelyen.

2015. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem megbántani szeretnélek, mert elhiszem, hogy a jószándék vezérelt mikor elhoztad ezt a kiskutyát.

Viszont azt tudnod kell, hogy egy jó gazdit nem lehet egyik napról a másikra leakasztani, és egy bull típusú kutyánál főleg figyelni kell kinek adod.

Egy kölyök kutya cuki és aranyos, sok embernek megtetszik, csak nem számolnak azzal, hogy megnő, rongál, rengeteget kell vele foglalkozni, sokba kerül stb.

A felelős örökbeadás ott kezdődik, hogy nyomon követed a sorsát, ha bármi gond van visszamehet hozzád, ragaszkodsz az ivartalanításhoz stb. Ezt tudod vállalni?

Tényleg jobb lenne, ha valami szervezeten keresztül próbálnád örökbeadni. Viszont ez nem úgy működik, hogy Te elviszed egy menhelyre és azonnal beveszik. Mindenki várólistáról dolgozik, ha ürül hely csak akkor mehet. Viszont az oltásokról már lehet gondoskodni ebben az időszakban, hogy ne minden védettség nélkül kerüljön be egy csomó kutya közé (megfelelő védettség hiányában sok kölyök hullik el a legjobb helyeken is), illetve addig is hirdeti az adott szervezet és lehet kimaradhat a menhely és rögtön gazdihoz költözhet.

2015. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Oltásokat és chipet minél előbb meg kell kapnia. Miért? Mert elkaphatja a parvót és elpusztul. A menhelyen oltanak.
2015. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Menhelyen oltanak, de kell idő mire a védettség kialakul. Két oltással már nagyobb biztonságban van, ehhez viszont minimum két hét kell. Egy menhelyen se kapja meg abban a pillanatban az oltást, ahogy bekerül. És egy hasmenés miatt is csúszhat az oltás. Én nem adnék oltatlan kölyköt menhelyre...
2015. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Be lett oltva már.
2015. szept. 16. 19:17
 19/24 A kérdező kommentje:
Menhelyre meg nem adom, nem is adhatom,mert mindenki elutasított akit hívtam.
2015. szept. 16. 19:18
 20/24 A kérdező kommentje:
Na hálisten van megoldás.:) Az egyik állatotthontól visszahívtak nemrég,hogy egy kollégájuk vállalja ideiglenesen és magától értetődően keresnek neki gazdit is majd...:)
2015. szept. 16. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!