Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutyának milyen...

Második kutyának milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Volt egy beaglem. Aki sajnos eltávozott tőlünk :(. Most egy másik kutyit szeretnék. Gondolom pittbult nem ajánlotok második kutyának. Az a lényeg, hogy rengeteg időm lenne rá, együtt labdáznánk a réten. Fontos hogy nagyon okos legyen. Barátságos, de idegenekkel szemben inkább bizonytalan. Lehet közepes-nagy! Előre is köszönöm a válaszokat! Minden válaszolónak zöld kéz!
2015. szept. 16. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mi a célod vele. Ha társasági kutyát szeretnél és sétálni vele, meg labdázni, akkor egy golden retriever jó lehet, vagy akár olyan keverék, ami hasonló ehhez. Szerintem munkakutyát, vadászkutyát, csak akkor válassz, ha a sok idődben nem csak sétára mentek, hanem célirányos programokra :)
2015. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A pitbull nem agresszív, csak ha azzá teszed, nekem az első második és a harmadik kutyám is roti volt, soha nem hittem ebben a x kutya kell ahhoz, hogy legyen valamilyen kutyád... Ha ismered a saját jellemedet és nem áltatod magadat, akkor tudod, milyen kutya való melléd.
2015. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha mindössze ennyi az elvárásod vele szemben, hogy együtt sétáljatok, labdázzatok, akkor tökéletesen megfelel egy menhelyi, nyugodt természetű keverék kutyus is.


Pitbullt nem nagyon kapsz, legalábbis fajtatisztát. Bull típusú keverékekkel pedig tele vannak a menhelyek, ha ezek szimpatikusak, válassz közülük.

2015. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha fajtiszta kutyád szeretnél, és nem sajnálsz rá akár 80K-150K Ft-ot, akkor ajánlom a svájci fehér juhászkutyát. Ennek a kennelnek az oldalán le van írva szinte minden információ a fajtáról (ajánlom, hogy ha svájci juhászkutya mellett döntesz, innen vegyél kutyust, sok jót hallottam erről a kennelről:


[link] (Görgess lejjebb, ott van egy kis infó a fajtáról)

[link] (Itt meg még több információ :D)

2015. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A border collie-ról vélemény?
2015. szept. 16. 21:15
 6/15 anonim ***** válasza:

ha a labdázás, sétálás a célod, akkor bordert semmiképpen se. a bordernek feladat kell, ennél "kicsit" komolyabb, velük sportolni kell, dolgozni. plusz, senki sem hiszi el, de a borderek sem okosabbak a többi kutyánál, lényegesen legalábbis nem, elég időt és energiát belefektetve akármelyik kutya lehet ugyanolyan "okos" mint egy border. a másik, amit senki sem hisz el, hogy minél inteligensebb egy kutya, annál nehezebb vele együtt élni, mert ők azok, akik folyamatosan a kiskapukat keresik, ha nincsenek lefárasztva eléggé agyilag és testileg, de még így is nagyon-nagyon következetesnek kell lenni. nem "szolgalelkűek", egyáltalán nem.

én egy menhelyi keveréket ajánlanék neked, ha tetszik, akár egy borderszerű kutyust is kereshetsz (annyira nem különlegesen kinéző fajta, láttam már bordernek kinéző keveréket, akinek köze nem volt hozzá), aki megfelel az igényeidnek.

2015. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kicsit kapkodva küldtem el az előzőt, de most kifejtem, hogy mi a "border-jelenség" titka. az, hogy a borderek nyerik sorra az agility, frizbi, akár flyball versenyeket, százával tudják a trükköket elsősorban nem annak köszönhető, hogy annyira okosak. két dolog van, ami ennél sokkal fontosabb: a testfelépítésük egyszerűen erre lett "tervezve", fáradhatatlanok, gyorsak, fordulékonyak (nem mondom, hogy minden bc ilyen, csak meg kell nézni a mai kiállítási trendeket.....), a magasságuk, a súlyuk, az alkatuk párosítva a munkakedvükkel, intelligenciájukkal szinte verhetetlen. vannak más, nagyon-nagyon tehetséges fajták, de a borderben valahogy minden klappol, ami ezekhez a sportokhoz kell. ettől még egy más fajta kutya is lehet eredményes.

a másik, hogy a legtöbb border (még, szerencsére) olyan gazdánál van, aki megfelelően ki tudja aknázni a benne rejlő lehetőségeket. rengeteg nagyon okos kutyával találkoztam már, aki legyintett, "az enyém vizsla/beagle/bulldog/akármi", nem olyan okos" - ez nem igaz!! minden kutya fejleszthető!! annyi remek kutya van olyan gazdával, aki nem tudja, nem akarja kihozni belőle a maximumot...

2015. szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem megy ez ma nekem: a kutyék gazdái legyintettek, nem a kutyák... :-)
2015. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mudi.
2015. szept. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akármilyen turmix keverék kutya megfelelne a céljaidnak.


Beagle után bull típusút csak úgy ajánlanék, ha hajlandó vagy képezni magad, mert teljesen más bánásmódot igényelnek az ilyen fajták, sokkal határozottabban kell fellépni velük főleg, ha kifogsz egy nagyon dominánsat.

Tehát ami egy beagle kutyánál fegyelmezésnél bejött azért egy bull típusú lehet, hogy simán kiröhög. Szocializációra is nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni.

Mondom mindezt úgy, hogy egy klasszikus "szobakutya" után sikeresen beválasztottam egy bull keveréket a gyepin. Nem akartam bull típusút. Akkor még nem látszott rajta, soványka volt, csapzott...Aztán ahogy kezdett formásodni, izmosodni... meg a viselkedéséből is rájöttem, hogy erősen bull jellegű, na mondom jól van, ez az én formám :D A kutyázásról alkotott képemet teljesen át kellett értelmeznem :) (egyébként szuper kutya.)


Ha úgy érzed ezt vállalod és szívesen csinálod, akkor persze, miért ne?


Border collie egy nagyon pörgős gazdamániás kutya.

2015. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!