Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az A almom egyik kutyusát...

Az A almom egyik kutyusát jótékony céllal szeretném felajánlani egy beteg gyerekes családnak. Hol tehetem meg? Hol kereshetek jelentkezőket?

Figyelt kérdés

Törzskönyves kiskutyáim egyik tagját szeretném felajánlani egy beteg gyermeknek, akit kiképeznének és segítene neki pl a mozgásban, járkállásban.


Hol tehetem meg, hogy ilyen helyre felajánlom a kutyát? Hol keressek érdeklődőket?


2015. szept. 16. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot valamelyik kiképző szervezettel.

[link]

Ők segítenek a továbbiakban.

2015. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2015. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez pl egy ilyen oldal, ahol segítő kutyákkal foglalkoznak:

[link]

Itt tutira tudnak mondani olyan kapcsolatot, ahol szívesen fogadnák a kutyust :)

2015. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem labrador, ugye az nem akadályoz benne? Szóval biztos tudnak ajánlani olyan szakterületet ahol ezt a fajtát is hasznosnak találják?
2015. szept. 16. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tudok ilyen lehetőséget mondani, de muszáj volt hozzá szólnom.


Nagyon szeretnénk gratulálni, hogy ilyen gondolatod támadt!


Főleg ezen az oldalon, ahol annyi bu... és kötekedő emberke van!


Remélem, hogy sikerrel jársz!

Csodálatos, hogy vannak ilyen önzetlen emberek manapság! :)

2015. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen fajta az a "nem labrador", de biztos jó valamire az is. Gondolom a törzskönyvében azért nem ez szerepel. Viszont amit te szeretnél, hogy segítő kutya legyen belőle, az nem úgy működik, hogy adsz egy kölyköt és segítő kutyát csinálnak belőle. Az a minimum, hogy a kiképző választja ki az alkalmas egyedet, de egyáltalán nem biztos, hogy abban az alomban talál is megfelelőt. Amúgy az ötlet jó, de ha felkeresel egy szervezetet, akkor nekik azért áruld el a kutya fajtáját is, mert lehet, hogy egy kaukázusi juhászkuyára azt fogják mindani, hogy "kösz, de inkább nem kell". :)
2015. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutyus? :)


Sajnos nem tudok segíteni, de szeretném elmondani hogy nagyon nemes gesztus, hogy gondolsz egy sérült gyerekre :)

2015. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

én ismerek egy tenyésztőt aki az egyik kiskutyáját, aki nem talált gazdit, felajánlotta egy terápiás kutyákat képző szervezetnek. így ugyan nem egy "problémás" családhoz került, de a gazdájával együtt járnak idősekhez, problémás gyerekekhez stb. terápiázni, nagyon sokat tud ez nekik jelenteni, szerintem egy ilyen szervezetet keress meg.

a vakvezető kiskutyákat ugye születésüktől kedzve figyelik, hogy melyikük lesz alkalmas, sajnos a többi segítő kutya képzésével (siket, mozgássérült segítő, epilepsziát jelző stb.) nem vagyok tisztában, de megkereshetsz egy ilyen szervezetet is.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

én róluk tudok, de biztosan vannak mások is, akik örömmel fogadnák a kiskutyát :)

2015. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Újfoundlandi a kutyus és szuka de lehet kan is, nem probléma ha ők akarnak választani mivel nagy létszámú az alom csak a tenyésztésre szántakat nem adom oda a többiből választhatnak.
2015. szept. 17. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát, az újfoundlandi nem az a kimondott segítőkutya... Jó, volt már példa vakvezető leonbergire is, de nem jellemző. Ami problémásabbá teszi a klasszikus segítőkutyákhoz képest: túl nagy, túl szőrős, túl nyálas. Autóban és tömegközlekedéssel is macerás a szállítása, esős sáros időben meg kész horror az utazás is és otthon a lakásban is. Ezek mondjuk kompromisszumokkal még talán áthidalhatóak. Kiképzés szempontjából viszont az a baj, hogy nem elég munkamániás, nem szereti huszonötször ugyanakkora lelkesedéssel ismételni ugyanazt a feladatot, nem túl agilis. A tartási költsége is jóval magasabb, mint egy átlagos méretű kutyának. Tehát igazából nem tudom, hogy miért is nehezítené meg szándékosan a saját dolgát akár a kiképzője akár az alkalmazója, ha találhat sokkal ideálisabb kutyát is?


El tudnám viszont képzelni terápiás kutyaként!

2015. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!