Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elbújik/menekül előlünk az új...

Elbújik/menekül előlünk az új kutyusunk. Normális ez? Meddig tart?

Figyelt kérdés

Tegnap hozzánk került egy 5 hónapos tacsi kutya,miután elment az előző gazdija(akinél eddig nevelkedett),bebújt az autó alá,és csak 2 órás könyörgés után sikerült kihúzni onnan és megfogni.Bevittük a lakásba,megetettem,velem feküdt az ágyon,simogattam órákon át,este jól elvolt velem.


Ma pedig megint elfut előlem,nem tudom megfogni,csak úgy eszik/iszik ha magára hagyjuk.


Tudom h.új neki a környezet,meg mi is..De ha nem enged magához közel,nem is szokhat meg minket.:(

Tehetünk valamit?Normális az,h.tegnap hozzámbújt,ma meg elfut előlem?


2010. márc. 13. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
nekünk is új a kutyánk és ugyanígy viselkedett az első egy hétben. aztán már odaengedett magához, de csakha mi mentünk hozzá. sokat simogattuk, kedvesen beszéltünk hozzá, stb. eltelt 2 hét, ésmár magától is bejön hozzánk a szobába.
2010. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi! ez jó hír.Sajna én vasárnaptól csütörtökig nem vagyok itthon,csak anyu..ő meg sajna nem annyira ér rá babusgatni..:(

De amennyit csak tudok majd vele leszek,hátha megtörik a jég.:D

2010. márc. 13. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


A legrosszabb az amit művelsz vele. Egy kutyának soha nem könyörgünk vagy babusgatjuk. Nem csecsemő, hanem kutya, ha 5 hónapos akkor is. Menekül elöletek, mert nem hagyjátok levegőhöz jutni, és nem bízik bennetek. Biztos az egész család tutulgatja, nem csak te. Szokjatok le róla, különben nagy baj lesz. A kedvesnek látszó kutyából, egy morgó, mindenkire veszélyes és harapós kutya lesz. Jegyezd meg, a simogatás annyit jelent: Örülök, hogy ezt csinálod, csináld legközelebb is.


Olvasd el Jan Fennel könyvét, sokszor belinkelték már itt. Csak keress rá és olvasd el !

Illetve nézd meg a [link] (az ember képzés a kutyákról filmet.)

2010. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem ömlengünk vele,csak arról van szó,h.én odaguggolok a ház elé, ahova bebújt és kedvesen hívogatom,nyújtom felé a kezem...Hátha kijön...

De anyu pl.csak messziről szólítgatja..Csak ketten vagyunk->szóval sztem nem visszük túlzásba...Valahogy mégiscsak kommunikálni kell vele.

2010. márc. 13. 18:33
 5/9 A kérdező kommentje:

Amikor tegnap bevittem a lakásba,akkor se nyúztam,csak magam mellé fektettem és simogattam tv-zés közben-

Nem vittem túlzásba.

2010. márc. 13. 18:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjál neki időt, hogy megszokhassa az új helyét és várd meg, amíg ő közeledik feléd. Jan Fennelt pedig az első időktől gyakorold vele, mindkettőtök hasznára lesz!
2010. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben!kiváncsivá tettél!megszerzem a könyvet.)
2010. márc. 13. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell megvenned itt elolvashatod: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondold meg, elveszítette azt, aki kölyökkora óta vele volt.Jó még most is kölyök, de te még idegen vagy neki, nem fogadott a bizalmába és valószínűleg nem érti az egészet, hiányzik a régi gazdija is.Adj neki időt, majd megszeret. és szeresd nagyon, a tacskónak nagyon nagy lelke van, egyszerűen nagyon igényli a sok-sok szeretetet és nagyon bánatos tud lenni.Nekünk is tacskóink vannak, az enyémek is belebetegedtek volna már öt hónaposan is, ha elkerültek volna más gazdihoz.Borzasztóan gazdaimádók, nem is sok más embert fogadnak el, a család és pár nagyon közeli ismerős és kész, a többi ember nem érdekli őket.

Szeresd csak nagyon, nem lesz elrontva, de ezerszeresen visszakapod tőle, ha majd elfogad téged új gazdinak.

2010. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!