Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan hogy a...

Miért gondolják sokan hogy a bulldog beteges fajta?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát kirobbantani, csak érdekel hogy akik így gondolják mire alapozzák? Nekem van egy bulldogom, és az oltásokon kívül még nem látogattuk meg a dokit... Én azt gondolom hogy ha megfizeted az árát ami nagyon magas akkor nem lesz több probléma vele mint bármilyen más kutyával. Személy szerint azt gondolom, ez az egész nézet a sok szapis kutya miatt terjedt el, amit még én is aláírok hogy betegesek. Ti mit gondoltok?

2015. szept. 19. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anatómiailag nem alkalmas az életre, hisz még szülni sem tud egyedül. Rengetegnek légúti betegségei vannak, a lábaik olyan görbék, hogy némelyik járni is alig tud. Az egy dolog, hogy a tiéddel eddig nincsen gond, remélhetőleg nem is lesz, attól még a többsége beteges. Ez tény. De persze attól is függ melyik fajta bulldog, hisz azon belül is vannak életképesebbek és "kihalásra ítélt" típusok. egyebkent mikor vki azt mondja h beteges egy fajta, akkor a tobbi fajtahoz voszonyitja. A tobbi fajta életképesebb és egészségesebb. Ezen nincs mit magyarázni, kérdezz meg egy állatorvost.
2015. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert kevesen fizetik meg a tenyésztőtől származó kutyát, a szaporítottak pedig az esetek nagy részében tényleg betegesebbek. Ez pont olyan szereotípia, mint a buta szőkék, a lopós romák, stb. Nem minden szőke buta, nem minden roma lop, és nem minden bulldog lesz beteg.
2015. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom őket,de sose tartanék,mert egyszerűen nem bírná azt a sétát,meg kirándulást,amiket a jelenlegi kutyámmal szoktunk tenni-nem kifejezetten betegesnek tartom őket,csak szimplán egy totálisan elrontott testalkatú divatkutyát csináltak belőle.A szaporítós kutyákról ne is beszéljünk,azoknál mindegy,milyen fajtát gyártanak,mind beteges.

Csak meg kell nézni,milyen volt anno a bulldog,én roppantul sajnálom,hogy egy ilyen gnómot csináltak belőle.(nem sértésből mondom,mert egyáltalán nem utálom őket,de összehasonlítva a régi kinézetével,tényleg egy végletekig összetöpörített kutya lett)

2015. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy milyen bulldog? Mert az amerikai még többé-kevésbé életképes, a francia már necces, az angol meg egy halál, nem tud egyedül szülni, alig tud mozogni, öt perc futástól fuldoklik, a szíve nem bírja a nagy testét rendesen ellátni, meg egyáltalán, nem sugárzik belőle az egészséges életerő, hanem ránézel és csodálkozol, hogy még nem kapott kerekes kocsit meg vastüdőt.
2015. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem bizonyíték semmire. És honnan tudod, hogy soha nem is lesz semmi baja? Szerintem csak akkor jelentheted ki, hogy egészséges volt ha majd 15 évesen szépen nyugodtan elalszik... Addig bármi történhet.

Valóban kevesebb gond lehet vele ha megfelelő helyről veszed, ugyanakkor felesleges tagadni, hogy a fajta alapvetően életképtelen. Attól, hogy rendes tenyésztőnél veszed még nem igazán változnak meg a fizikai tulajdonságai. Ugyanúgy görbe lába lesz és rövid orra, stb. Hisz ha nem így nézne ki, akkor nem ez a fajta lenne. És ez nagyon nemjóü a kutyának. Amit a jó tenyésztő hozzátesz az inkább a hozzáértés, lelkiismeretesség, pénz, minőségi étel, de alapvetően a kutya ugyanaz marad.

2015. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

[link]

itt is leírja..plusz a legtöbb ismertetőn benne van, hogy sokszor párzást is segíteni kell, a szülést pedig végképp, császározni kell, mert maguktól nem tudnak szülni :(

Egyébként nagyon durván megváltozott az eredeti bulldogtól, amiatt, hogy ilyen sokan elkezdték tenyészteni :(

2015. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nikxy01 válasza:
23%
Gondolom mindegyikőtöknek volt/van angol bulldogotok, hogy ilyen okosak és tájékozottak vagytok, plusz tapasztaltak.. én 10 éve foglalkozom angol bulldogokkal, és nem jutna eszembe az, hogy halál... halál esetleg a csivava ami egy túltenyésztett vinnyogó kisegér.. bizony sajnos minden fajtánál vannak fura egyedek,mert összekevernek már minden sz*rt mindennel, és ez nyilván gyengíti az immunrendszerét, plusz a kinézetét is.. de egy fajtatiszta, jó vérvonalból származó angol bulldog nem egyenlő a halál szóval.. az meg hogy valaki olcsó pénzért vásárol egy ilyen kutyát összemixelve és havonta viszi az állatorvoshoz sok pénzért.. aki hülye ......? akkor nem éri meg jobban ha normális kutyát vesz? nekem ez a tapasztalatom inkább.. úgy hogy én foglalkozom is velük, nem csak olvasgattam róla a neten......
2017. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!