Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapással menjek orvoshoz?

Kutyaharapással menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
2 napja (csütörtökön)harapott meg az egyik ismerősöm kutyája. (érdekes, mert amúgy gyerekek közt él, meg nem is látszott rajta, hogy bántani akar, csak egyik pillanatban már éreztem, hogy megharapott) az egyik foga ment csak belém. Egyből kitisztítottuk a sebet, bekötöztük és azóta is cserélgetem a kötést. Már kezd beforrni. Nem gennyedzik meg semmi. Tetanuszt azt nem tudom mikor kaptam utoljára. Gondolom nem ártana beadatni egyet. Az gáz, ha hétfőig várok? Vagy menjek el az ügyeletre, hogy minél hamarabb megkapjam? Vagy van valami jele annak, ha valami fertőzést kaptam?
2015. szept. 19. 11:31
 1/7 anonim válasza:
Ha be van oltva meg nem kóbor szerintem felesleges
2015. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A jel az lenne, hogy a sebed nem gyógyul, hanem gyulladttá válik.

Tetanuszt kérhetsz a házi orvosodtól is .Nem is szükséges indokolni. Ha ügyeletre mész harapás miatti tetanuszért, várható, hogy elindítják a szokásos menetet, amit kutyaharapáskor szoktak tenni.

2015. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jel alatt olyasmire gondoltam ,hogy belázasodok, vagy ilyesmi. Mintha olvastam volna valahol ilyesmit. Bajt ebből nem akarok az ismerősöméknek, a kutya be volt oltva. Ha pedig csak simán kérek tetanuszt, nem a harapásra hivatkozva a háziorvosnál, akkor azért fizetnem kell?
2015. szept. 19. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Az injekcióért fizetni kell, akkor is, ha ügyeleten látnak el. Általában kapsz egy receptet amit kiváltassz és az oltóanyaggal mész vissza az orvoshoz.


Mivel mély a seb, ezért a tetanusz elleni injekció ajánlott!

2015. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem kötekedésből,vagy ilyesmi, de nem tudod, hogy mi miatt harapott meg? (adtál-e ki fura hangot, csináltál hritelen mozdulatot, stb). Csak mert akkor lehet, nem kéne, hogy nagyon közel legyen a gyerekekhez, hiába nem bántja őket. Bár igaz, hogy sok kutya a családot védi, mást lehet már nem védene meg..nem lehet, hogy játékból harapott? Gazdi mit mondott?

(semmi rossz szándék nincs a kérdéseimben, csak kérdezem, és nem akarom, hogy bárkinek, beleértve embert-kutyát baja essen)

Amúgy szerintem se kell oltást kérned, ha be van oltva. Bár megkérdezheted a háziorvost, ha félsz, csak ha kérdezi a kutya fajtáját/gazdáját, ne mondd meg..Nehogy a végén elvegyék.

2015. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A gyerekek évek óta együtt élnek vele. Azt mondta ismerősöm, hogy az új embereket nem szívleli annyira a kutya. "Meg kell, hogy szokjon." Én nem adtam ki fura hangot, csupán elsétáltam mellette. Amint hátat fordítottam neki megcsípett, aztán ott is hagyott. Fura volt, mert amíg odaértem nem is reagált rám, még csak oda sem nézett. Egyébként igazad van, mert ha most nem is bántja a gyerekeket, attól idősebb korában okozhat problémákat, mert egyértelmű, hogy van gond fejben nála.
2015. szept. 19. 18:34
 7/7 anonim válasza:
Kutyaharapással orvoshoz KELL menni. Nem háziorvoshoz, hanem a traumatológia ambulanciára. tetanusz mindenképpen kell és sebtoalette is.
2015. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!