Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ekkora kutyaharapással kell...

Ekkora kutyaharapással kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Ma kutyasétáltatás közben az egyik udvarról kiszökött 2 kutya és megtámadták az enyémet, ahogy próbáltuk szétszedni őket az egyik beleharapott a karomba de nem nagyon csak épphogy elkapta, nem is fájt annyira (még most se) de azért egy kicsit vérzett. Nem látszik komolynak de itthon azzal piszkálnak, hogy menjek el az ügyeletre. Ezt meg kellene mutatni egy orvosnak? Ha igen ráérne holnap délelőtt?

18/F



2013. júl. 5. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha láttad a kutyák oltási lapját, és lefertőtlenítetted a sebet, akkor szerintem nem kell orvoshoz menni vele.
2013. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Leginkább be kell szerezni a megharapó kutya oltási könyvét, vagy ha az nem áll rendelkezésre, el kell kezdeni a veszettség elleni kúrát. Tehát igen, ha nem vagy biztos abban, hogy a támadó kutya nem volt veszett, akkor go az ügyelet.
2013. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy be van-e oltva de szerintem igen mert igényesen nézett ki a ház meg a kutyák is. Nem hiszem, hogy el vannak hanyagolva mert nagyon szépek voltak. Csak nyitva maradt a kapu és gondolom nem tetszettünk nekik.
2013. júl. 5. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy van-e oltva,vagy nincs. Mindenképpen orvoshoz kell menni,mert Tetanus oltást kell kapnod (72 órán belül),mivel bőrsérülés is történt. A veszettség az már más tészta,ha oltva van a kutya nincs gond,de ha nincs arra is kell vakcina.
2013. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiamat csak megkarcolta a kutya foga és a sebészeten tetanuszt kapott, a kutya gazdáját meg keresd meg és kérd el az oltási könyvet, mert a doki rá fog kérdezni.
2013. júl. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden hámsérülésből lehet gond. A kutya oltási könyvére mindenképp szükség van, ellenkező esetben el kell kezdeni az oltásodat. Egyébként csak meg kell figyelni a kutyát.
2013. júl. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Menj el mert pár éve kaptam tetanuszt a Balesetiben s elláttak ambulánsan és a kutyánk oltva volt ami megsebzett.A kutya nyálában olyan vírusok lehettek hogy 3x műtötték a kezem és úgy összefaragták hogy plasztikázni kellett. Én biztosra mennék ha a helyedben lennék és nem a helyi sebészeten kérném az ellátást az is biztos.
2013. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!