Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya elemet rágott érdemes...

Kutya elemet rágott érdemes lenne orvoshoz fordulni? S hogyha lenyelt egy egész elemet?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka arra értem haza, hogy a kutya megrágta a távirányítót, s vele együtt az elemet is. Két kis ceruza elem volt benne, az egyiken harapás nyomok voltak, a másikat meg nem találom. Nem hiszem, hogy lenyelte volna... Tegnap este is evett, ma sincs semmi látványos baja, vígan labdáztunk, s evett reggel is. A száján nincs ilyen "égés" nyom a sav miatt. Ma viszont hasmenése volt reggel.

2015. szept. 12. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megnézetném orvossal.
2015. szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Égés biztos nem lesz, ami szerintem rizikósabb, az egy fém mérgezés.
2015. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Felhívtam a dokit, s azt mondta, hogy a hánytatáshoz már késő, így kapjon széntablettát két napig, s figyeljem. De megnyugtatott, hogy nem valószínű, hogy baja lesz, mert már nincs "olyan sok" káros anyag az elemekbe, mint régen.

Remélem, hogy minden rendben lesz.

2015. szept. 12. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is rágott már elemet, meg öngyújtókat, pedig sehol nem volt már a lakásban egy darab öngyújtó sem, csak neki voltak rendszeresen szétrágott apró öngyújtó darabok a szájában. Egyszer egy körömgombaölő canesten folyadékot levett az asztalról és szétrágta. Máskor megevett egy kis doboz nívea krémet. A krémet teljesen megette, a fém dobozát meg kijuggatta, szétrágta. Nem rakunk ki elé semmit, inkább mindent elrejtünk, de van hogy feláll két lábra és kutakodik az asztalokon. Hiába toljuk hátra a cuccokat, vagy tesszük fel magasra, ő mindenhogy tud lopkodni. Egyszer kis alkatrészeket, ellenállásokat, tranzisztort, meg ledeket is vettem ki a szájából.

Szerencsére nem volt még semmi baja neki.

2015. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Párom most mondja, hogy egyszer nálunk megrágta a kutya tempera festékeimet is. Kiszedte a dobozból és szétdobálta a lakásban a 20 féle színt.

Másnap csodálkoztam, hogy valami zöldet odahányt az ajtó elé. Azt hittem hogy a szomszéd adott neki valami fura kaját, de a barátom azt mondta hogy az a zöld tempera lesz amit tegnap evett. Ettől se lett baja.

2015. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megnyugtató. nálunk is szétszed elég érdekes dolgokat. pedig le van fárasztva. van hogy napokig semmi, máskor meg fél óra alatt kész káosz... a legdurvább a mosogatóból való kipakolása volt. de mindig azt kapom tanácsként, hogy még kölyök.... majd elmúlik. egy 1-1,5éves örökbe fogadott kutyusról van szó, aki negyed éve van nálunk
2015. szept. 13. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!