Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik állat kerülne ki...

Melyik állat kerülne ki győztesen egy harcban egy szürke farkas vagy egy pitbull? Mindkettő jó formában van.

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 14:06
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
71%
Valoszínűleg a pitbull, a szürkefarkasban genetikailag benne van hogy ha valaki felveszi a megadó pózt azt nem nyirjuk ki ezt a pitek egy részéből sikeressen kitenyésztették...
2015. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Másrészt a farkas prédaként tekint a kutyákra. Ez bárki megerősítheti, aki farkasok közelében él kutyával, ezért használtak már régen is tüskés nyakörvet, hogy a farkas ne tudjon ráfogni a nyakára. Szerintem egy az egyben a pit nyerhetne ha jó helyen kapja el.
2015. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gugu Gabor ***** válasza:
Ha jó helyen kapja el... szerintem nem érv én is kiütök egy nehézsúlyú bokszolót ha jó helyen kapom el.
2015. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezzel csak arra akartam célozni, hogy nincs olyan konkrét válasz az ilyen kérdésekre. Egyszer az egyik, másik esetben, más körülmények között a másik.
2015. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt valami ilyen virtuális összecsapás, valamelyik csatorna csinálta, de kicsit összetettebb volt a dolog, vagyis inkább természetesebb, nem egy ember által létrehozott 1:1 elleni kutyaviadal, hanem egy természetes összecsapás.


Mivel a pit. direkt, koncentráltan harcra van szelektálva, jól látható volt a kezdeti fölénye.

Viszont a természetben nem igazán létezik ilyen összecsapás, mert a farkas falkában él, falkában vadászik, falkában gondolkozik, és a probléma megoldását is falkában képzeli el.


Szóval mielőtt megtörtént volna az összecsapás, és még csak az erő felmérés volt, a farkas már akkor értesítette a falkáját a veszélyről.

Az összecsapás végére a pit. legyőzte ugyan a farkast, (azt nem mutatták, hogy meg halt e) de megérkeztek a falkatagok. Na azt viszont mutatták, hogy a falka konkrétan széttépi a kutyát.

2015. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy konkrét összecsapásra nem tudom a választ, mert az valószínűleg a szerencsén is múlna.


Tényeket viszont tudok mondani.


Tény, hogy az ember által háziasított haszonállatok kecsegtető prédát jelentenek a farkasoknak, így (főleg régebben ) a farkasok vadásztak a háziállatokra.

Szintén tény, hogy farkasok ellen használtak kutyákat az emberek.

És szintén megkérdőjelezhetetlen tény, hogy soha egyetlen esetben sem alkalmaztak erre a feladatra pitbullokat!


Nagytestű, erős harapású, nagy szőrű, intelligensen harcoló pásztor kutyák tudták ellátni ezt a feladatot.


Szóval hogy farkas, vagy pitbull, azt nem tudom, de hogy nem a pitbull a legesélyesebb a farkas ellen, az 100%!!!

2015. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A farkasnak meg kell küzdenie a táplálékért és az életben maradásért is, így jóval felkészültebb a dologra.

Farkas előnye még az összeszokott falka, van gyakorlatuk a közös harcokban (vadászat, más falkák elleni védelem).

Farkasokban nagyobb a harci kedv, állandóan dominánsabb helyzetbe akarnak kerülni.


A farkasok mindig is a kutyákkal voltak a legagresszívebbek, mivel vetélytársakat látnak bennük. Sokkal nagyobb az esélye, hogy összetűzésbe keveredik az ember pár farkassal, ha kutya is van vele.


Szóval a farkas valamivel esélyesebb, de ez sok apróság felülírhatja.


Lényeg viszont az, hogy az állatok féltik önmaguk épségét, így nem lenne igazán véres küzdelem, pózolás és elkergetés lenne belőle; egyik félnek sem lenne előnyös addig erőltetni a harcot, míg a másik el nem pusztul, mivel közben ők is nagy eséllyel súlyosan megsebesülnének.

2015. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy a szürke farkas ellen nincs esélye a pitnek, hanem a jóval kisebb anatóliai farkas ellen sem.
2015. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!