Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyát lehet ivartalanít...

Szuka kutyát lehet ivartalaníttatni másfél hónapos vemhesen?

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Kutya ivartalanítása másfél hónapos vemhesen... olyan, mint egy abortusz a magzat 7 hónapos korában, és az anya sterilizálása.
2015. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Ha már ennyi idős terhes këső.


Beszélj az állatorvossal! Rádfér!

2015. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

sok állatorvos úgy is elvegzi, hogy már napok vannak hátra a szülésig. szerintem kegyetlenség. ha már ennyi eszed volt, hogy nem ivartalanítottad a parzas előtt, vagy rá pár napra, akkor így jártál.

szerintem inkább hagyd, hogy megszulje es 8 hetes korukban ingyen odaadod valakinek. a kutya meg majd ivartalanitva lesz ha szetvalasztottak őket. én nem tenném vemhesseg közben, de igen, vannak orvosok akik igen

2015. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Sok esetben az utolsó időkben, akár egy héttel a szülés előtt ivartalanítanak, akármilyen kegyetlenség is, és semmi baja nincs a szukáknak, de ez a te döntésed. Ha úgy gondolod, hogy ellátod a kölyköket tisztességgel, rájuk költesz egy halom pénzt, és ingyen odaadod őket szerető gazdiknak, akkor hagyd, hogy megszüljön, de orvosi felügyelet mindenképp kell!
2015. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az nem kegyetlenség hogy nagy eséllyel eg ymenhelyen fognak kitudja meddig rohadni a kölykök, már ha élve egészségesen megszületnek. Az sem kegyetlenség ha a gazda hibájából belepusztul az ellésbe a szuka. Végülis tényleg..


Igen, lehet ivartalanítani. Ajánlott is!

2015. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Nem mindegyik orvos vállalja sajnos, ha esetleg nem találsz dokit, írj rám, segítek keresni egyet.


Előző hozzászólóknak. Senki sem jókedvéből teszi. Én is nagyon örülnék, ha olyan világ lenne, ahol minden kutyának lenne megfelelő gondos gazdája és az ilyen döntéseket nem kellene meghozni. De akkor, amikor menhelyen nőnek fel kölyökkutyák, mert már ők sem kellenek senkinek, akkor borzasztó felelőtlenség egy újabb almot a világra engedni. Állatvédők mindennapos gyakorlata igazolja, hogy nem az a valóban humánus döntés, ha hagysz egy-egy almot megszületni.

2015. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!