Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a több mint fél éves kutyámat arról, hogy mindent szétrág? És hogyan tudom szobatisztaságra nevelni? És a másfél éves kutyámat is letudom szoktatni arról, hogy mindent szétrágjon?

Figyelt kérdés
Van két több mint fél éves kutyám, és sehogy sem tudom őket leszoktatni ezekről a rossz dolgokról. Ahol most alszanak ott félnek! Ezért szeretném, ha a házban aludhatnának.És még annyi, hogy a másfél éves kutyámat is letudom szoktatni arról, hogy mindent szétrágjon?

#kiskutyák szobatisztaságra nevelése
2015. jún. 5. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha tudnád helyesen használni a dicséretet meg a büntetést, meg jó kapcsolatod lenne a kutyáiddal, pikk-pakk megoldanád ezeket. Nézz el egy jobb kutyasuliba, olyanba, ahol a kutya-gazda kapcsolattal (falkavezérséggel) is foglalkoznak.
2015. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, megpróbálom!
2015. jún. 5. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
A több mint fél éves kutyánál a rágás talán még természetes, mert váltja a tejfogakat maradandóra, de most nézd el nekem nem tudom fejből, hogy mikor váltják, de később utána nézek. Erre van egy jó módszer, egy illatos jó csont, de ne csirkecsont legyen, hanem disznó, mert az nem törik szilánkosan, bár nem tudom milyen fajta, mert a kisebb termetűeknek gondjuk lehet tőle, mikor dolgukat végzik. Jutalom falatka rágó csontot is vehetsz nekik, vagy van olyan kisebb labda, amibe jutalomfalatot tudsz rakni, és azzal órákig el vannak míg kiszedik belőle a jutalomfalatot, arról nem is beszélve, hogy a képességeiket és az intelligenciájukat is fejleszted vele. És van még egy módszer a megerősítő tréning, ha jót csinál megdicséred, ergó bizonyos parancs szavakat meg kell neki tanítanod, ahhoz, hogy leszokjanak róla. Ha érdekel, hogy kell megtanítani, írj privátba segítek, de szükségem lesz bizonyos információkra a kutyákkal kapcsolatban, ahhoz, hogy tudjak segíteni.
2015. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!