Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így túl kevés mozgás egy 4...

Ez így túl kevés mozgás egy 4 hónapos kölyöknek vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 4 hónapos kölyökkutyámmal reggel kb 20 percben labdázok, rongyot húzunk, és egy eü. sétára elviszem gyorsan. Hazaérek fél 3-kor, akkor is játszunk kicsit, és tanulunk kb 10 percig, amíg el nem fárad, ezután általában alszik is sokat. Aztán este elviszem egy 30-40 percre is sétálni, itt el is engedem, hazaérve megint játszunk rengeteget, tanulunk, összesen este 1,5-2 órás mozgás/foglalkozás megvan. Utána vacsi, viszont ahogy bejövök elkezd ásni, rosszalkodni. Tudom hogy kutya és kölyök, de nem normális, hogy akármennyi foglalkozás után is elkezd ásni, virágokat tépni..Teljesen tanácstalan vagyok, hogyan szoktassam le erről,adnátok valami tanácsot hogyan fárasszam le még jobban? Túlságosan megterhelni sem akarom.
2015. szept. 20. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Hozzá van szoktatva az egyedülléthez? Ha nem akkor szeparációs szorongása van, azért csinálja.
2015. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kölyköt nem fárasztunk le. Nem szabad megterhelni, se fizikailag, se szellemileg, idejekorán kicsinálod vele a kutyát. Annyi foglalkozás kell csak neki, amennyit ő maga kezdeményez. Gyorsan kipiheni magát és "rosszalkodik", igen, ezzel jár egy kölyök. Ha azt akarod, hogy este ne tépkedje a virágokat, vidd be magaddal aludni, akkor tudod fegyelmezni. Vagy keríts el neki egy részt, ahol randalírozhat. De a kölyökkutya meg a szép kert sosem barátok, erre jó lett volna felkészülni :)
2015. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és arra meg nagyon figyelj oda, hogy kaja után egy óráig (felnőttként majd 1,5-2 óráig) legyen nyugton a kutya, ne ugráljon, ne pörögjön. A gyomorcsavarodás nem vicces.
2015. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, fokozatosan lett hozzászoktatva, bármennyit egyedül lehet hagyni. Szerintem ez nem szeparációs szorongás, hanem 'kölyökkori rosszaság', de nem tudunk egész nap kint lenni vele, és játszani, sétálni. Valami tanács kéne, hogy hogyan fárasszam le akár agyilag, fizikailag, ami után nem lesz kedve áskálni, fölöslegesen ugatni, mert ezen kívül tényleg nincs vele gond. Ja és még amit megfigyeltem, hogy csak és kizárólag akkor ás, amikor elég meleg van kint, de a gödörbe nem fekszik bele, és csak a virágoskert ugyanazon pontját ássa ki..
2015. szept. 20. 19:43
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Akumi a te válaszod is, pont ez a baj ,hogy én sem merem célirányosan lefárasztani, csak amennyit neki van kedve játszani, a 'tanulás' is abból áll, hogy elkezdtem, hogy a hívásra jöjjön, utána agyon dicsérem:D és az ül-fekszik párost gyakoroljuk pár percben lebontva a nap során. Tudtuk ezt előre, hogy vagy kert vagy kutya, de gyakorlatban most jött elő ez a kérdés:D

Most jönnek majd a hidegebb idők, valószínűleg úgyis beköltözik éjszakára, de már most sem nagyon szeret bent lenni, ezért is lakik egyelőre az udvaron.

2015. szept. 20. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Ő nem szeret bent lenni, te meg nem szereted, ha bontja a kertet. Én nem gondolkodnék :)
2015. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mármint azon, hogy melyik a fontosabb. Nem nyaljuk ki a kutya pici fenekét, lesz szíves ő is kompromisszumokat kötni. Végülis csak arról van szó, hogy éjszaka aludni kell, ne csinálj ebből lelki kérdést.
2015. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, még tapasztalatlan gazdi vagyok:D de ígyis-úgyis beköltözik télre, jobb, ha elkezdjük most a beszoktatást, így az ásás is szűnni fog remélhetőleg.
2015. szept. 20. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem bír magával, hozzá lehet szoktatni fokozatosan(!!!) kint kennelhez, bent (ha ott sem bírna magával) szobakennelhez. De úgy, hogy azt ne büntetésként élje meg a kutya, hanem legyen az a szeretett helye, ahol a pihenés idejét tölti.

Másik opció, elkeríteni a virágokat a kutyától, ha megoldható.

2015. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!