Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó leonbergi kennel országszerte?

Jó leonbergi kennel országszerte?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 16:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11%

Javaslom, ha már leírtad, hogy nincsenek anyagi gondjaitok, és nem éreznétek meg egy 200.000-300.000 Ft-os kutya megvásárlását, akkor külföldről vegyetek, mert lehet, hogy ott "jobb" kutyát kaptok :) Sajnos külföldről nem tudok mondani tenyésztőt, de májusban szokott lenni Pesten az a világkiállítás, ott biztos részt vesz jópár külföldi leós tenyésztő :)

Sok sikert a kutyázáshoz, ha majd vesztek :) És kérünk képet is :P

2015. szept. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokott lenni világkiállítás Pesten? :) Egyszer volt, nem szokott. Külföldi tenyésztő referencia nélkül csak úgy bárkinek nem biztos, hogy fog Magyarországra kutyát adni, de próbálkozni lehet. Az meg nagyon nem igaz, hogy a külföldi tenyésztők jobbak. Vannak ott is jók és kevésbé jók. Két kennelt esetleg össze lehet hasonlítani, de ilyet állítani, hogy a külföldi jobb, mint a magyar, nagyon szakmaiatlan!
2015. szept. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy jobb a külföldi, mert minden kutyafajta legjobb példányai az anyaországban vannak. Például vizsla is sokkal kisebb Amerikában, mint itthon. Satöbbi. Ott több a lehetőség úgymond a párkereséshez. Meg én a német dogokon voltam ledöbbenve, volt egy kiállítás, és magyar kutyák közül nem találtam szépet, míg külföldi kutyáknál többet is. A magyar német dogok olyan.. lógóbőrűek voltak, vagy hogy mondjam, meg kicsikék, a külföldieknek nagyon szép kiállású kutyáik voltak, gyönyörű hatalmas ebek, feszes szép izmos test, és bőr. Nem tudom jobban elmagyarázni. De leonbergibe is a győztes kan sokkal nagyobb volt, mint a magyar kanok. Csak mondom. De persze lehet kivétel. Ja, amúgy berni pásztorban is a barátom kutyájának az édesapja német, az édesanyja szülei is németek. Nagy, vagyis normális méretű bernipásztor, szép, eredeti tekintet, arcvonalak. Kiállításon, nem érdekel, bárki bármit mond, én 30(!!!) kutya közül mindössze 2-re tudtam azt mondani, hogy na igen, ez egy szép berni...túl sok lesz a véletlenből :(
2015. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az nem sokat számít, hogy nagyobb vagy kisebb. Nem feltétlenül az a leonbergi a szebb, amelyik nagyobb. A leonbergi elég heterogén fajta, nagyon sokminden belefér a standardba, az egy szubjektív vélemény, hogy a nagyobb szebb. Mint ahogy az egész kiállítási bírálatnak is van egy erős szubjektív háttere. Minden esetre sok olyan magyar tenyésztésű leonbergi van, ami felveszi a versenyt a németekkel akár küllemben, akár jellemben, akár egészségben. Ráadásul sok olyan német leonbergi van, aminek a vérvonalát érdemes kerülni. Szóval nem fekete és fehér ez. Aki laikusként beleválaszt az egyáltalán nem biztos, hogy külföldről jobb kutyát kap, mint Magyarországról. Minden esetre a legtöbb német tenyésztő nem is válaszol a leveledre, ha ismeretlenül érdeklődsz náluk. Nincs olyan jó híre arrafelé az itteni kutyatartási kultúrának.
2015. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
2015. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!