Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, aki nagyon hiperaktív, de nem úgy mint a többi kutya hanem egy percre se tudom az ölembe venni, sőt még ha elkezdem simogatni mindig elkezd harapni, de nem csak igy játékból hanem nagyon erősen. Meg ha leülök mindig elkezd ugrálni és karmol, már tiszta seb a lábam. Légyszi segítsetek hogyan tudnám "megnevelni"!
2015. szept. 21. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kiskutya vegyél neki rágó csontot, hogy kielégítése a rágó igényét meg normálisan fejlődjön állkapcsa, többet mozogj vele és akkor nem lesz annyira hiperaktív. Egyébként milyen fajta és mennyi idős? Kiskutyák általában sokat alszanak szóval, nem értem.
2015. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Ha még kölyök, akkor ez normális. A lényeg,hogy minél többet vidd futtatóra, vagy máshova, ahol le tudod mozgatni. A neten rengeteget találsz a kutyanevelésről, azokat tartsd be.
2015. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kb 3 hónapos lehet most. Nagyon sok játéka van, még az előző kutyánk sírjáról is elhordta a játékokat. Sétálni nem fogom vinni mert az előző kutyánkat is vittem és kiszökött és elütötte egy busz. Amúgy egy keverék kutyáról van szó, de akkor megpróbálok vele többet játszani.
2015. szept. 21. 18:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, csóri kutya, veled is jól kifogta..... Az előző kutyáddal sem foglalkozhattál eleget, ha szökött. Most szólok, ő is szökni fog.
2015. szept. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovi, napi sétáltatás, korrekt nevelés. A kutyaovit ugye mondtam? Ott megtanítják, hogyan nevelheted meg a kutyádat tényleg hatékonyan.

Sétálni meg basszus pórázon kell vinni, megfelelően szoros nyakörvben, és akkor nem fogja elütni semmi, ez a titok.

2015. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni nem fogod vinni??? Te jó ég. Hát pórázon vidd, a kerítés pedig úgy legyen megcsinálva, hogy ne tudjon kiszökni. Egyébként a rendszeresen sétáltatott lemozgatott, nevelt kutya nem szökik. Nem a séta miatt szökött az előző sem.

Kezdjetek kutyaoviba, majd suliba járni. Ha megvannak az oltásai, járjatok össze más kutyákkal játszani, mozogni, és séta mindennap.

2015. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem a pórázról szökött el hanem amikor suliba voltam. A kerítéssel meg semmi baj nincs mert nem kibujt valahol hanem átugrotta, mert a gázóra pont a kerítés mellett van és valahogy felugrott rá.

Írtátok még a kutyaovit de kisvárosban élünk és a közelben nincs ilyen, de amúgy se tudnánk elhordani mert apa az autóval reggeltől estig dolgozik (1 autónk van)

(a régi kutyámmal nagyon sokat foglalkoztam és most ezzel is de amikor iskolában vagyok akkor nem tudok)

2015. szept. 21. 20:00
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor is megelőzhető lett volna. Ha meg kiszökött, azt nem fogod tudni megelőzni a sétáltatás elmaradásával, sőt. Ivartalanítással, megfelelő lefárasztással és neveléssel tök jól meglesz a kutya egyedül otthon.
2015. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sétálni vinném de anya nem engedi. De meg is értem gondolom fél hogy majd ő is elszökik.

Aztán most jöhet hogy milyen rossz gazdája vagyok szegény kutyusnak, de akinek volt már kutyája és az meghalt az tudja, hogy mindenerővel azon lesz, hogy a következő kutyájával meg ne történjen ugyan az.

2015. szept. 21. 20:17
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak te éppen az ellenkezőjére törekszel, még ha nem is vagy tudatában (habár többen mondjuk, hogy hibás az elméleted erről, ugye). Ha a kutya sosem jut ki a kertből, nem elégíted ki a vágyát, hogy világot lásson, neadjisten ivaros is marad, tuti, hogy szökni fog, ha lesz rá lehetősége, márpedig ha az előző kutyád is megoldotta, a mostaninak se lesz gond.

Boldogtalanná tenni egy kutyát sosem lehet cél. Márpedig az, hogy halálra unja magát a kertben, tuti, hogy nem a boldogság kulcsa, akármennyit is játszol vele.

2015. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!