Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, aki nagyon hiperaktív, de nem úgy mint a többi kutya hanem egy percre se tudom az ölembe venni, sőt még ha elkezdem simogatni mindig elkezd harapni, de nem csak igy játékból hanem nagyon erősen. Meg ha leülök mindig elkezd ugrálni és karmol, már tiszta seb a lábam. Légyszi segítsetek hogyan tudnám "megnevelni"!
2015. szept. 21. 18:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én ezt már sokszor mondtam anyának de nem engedi, akármit mondok neki.

Mondhatom én neki hogy így boldogtalan lesz a kutya vagy bármit. Fél hogy elszökik....

2015. szept. 21. 20:44
 12/17 A kérdező kommentje:
Most mondtam neki hogy azt írják a neten hogy vinni kell sétálni erre ő azt mondja hogy nem hiszi el, mondom neki hogy megmutatom, erre azt mondja hogy nem kell..
2015. szept. 21. 21:02
 13/17 anonim válasza:

Vannak kutya kiképzők,akik házhoz járnak.....ők nagyon szívesen elmagyarázzák neki,h ez mért is nem jó a kutyának.....és később nektek sem...és segít neked is megtanulni hogyan is kell egy kutyával úgy foglalkozni és tanítani,h bizonyos nem kívánt magatartási formákat elkerülj,illetve hogyan tereld jó irányba az energiáit.....

Egy kis segítség: ha a kutya energiája nincs megfelelő mederbe terelve,akkor máshogy fogja levezetni....rágni,ásni,ugatni,ugrálni és még nagyon sok "rossz" dolgot fog csinálni....szökdöshet vagy akár agresszív is lehet(megharap,támadni fog)....ő még kölyök,kell neki a mozgás...nem is kevés mozgást igényel elmondásod szerint...ez kb 1-1,5éves korára lecsillapodik,de akkor is kell vinni sétálni,kell vele játszani stb.

Ő nem egy csincsilla vagy nyúl ,akinek elég egy ketrec és akkor ő ott boldogan elvan és éli az életét.Bolgogtalan lesz....Ő nem ember,de így is vannak szükségletei.....ugyanúgy kell neki víz,ugyanúgy kell neki mozgás.....Felelősséggel tartozol iránta!Ha nem tudod neki megadni amire szüksége van vagy amit érdemel,akkor keress neki másik gazdit.

2015. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Lunariana ***** válasza:
0%
Ha a kutyam (5 honapos) ram ugrik, vagy harap a kor a fejenel, es a maranal megfogva lenyomom a foldre es utana neha meg beprobalkozik, de abba hagyja. A en kutyam is nagyon erose harap, de csak azert ,mert meg nem tud jatekbol harapni. En is miatta tele vagyok sebekkel,de nem panaszkodom ,mert az en hibam, hogy nem neveltem meg meg.
2015. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy kis lyukban tölti az egész életét a kutyád, anélkül, hogy a fajtársaival kommunikálhasson. Vagy te eleget foglalkoznál vele. Gratulálok, neked sem kellene kutyát tartani, ha csak elhanyagolod.
2015. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
utolsó te hogy lehetsz ilyen bamba?? Te most komolyan ilyen vaksi vagy?? Nem látod hogy odaírtam hogy sokat szoktam játszani vele??
2015. szept. 23. 22:29
 17/17 anonim ***** válasza:
De nem viszed sétálni, nem viszed a fajtársai közé, nem fárasztod le szellemileg, nem neveled rendesen. Amit adsz neki, az a minimum elvárhatónál is sokkal kevesebb!
2015. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!