Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy idős kutya elveszti...

Ha egy idős kutya elveszti látását mi történik?

Figyelt kérdés

Onnantól kezdve miért nem tud tájékozódni a lakásban?nem "emlékszik" hol volt az ajto, a helye,stb?

Mindennek nekimegy,és nem jön rá ha nekiment akkor ott nem tud továbbmenni.Ez normális?


2015. szept. 22. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajna normális. Nekünk a pici 10 évig élt,ebből 2-t vakon. Sok,főbb dolgot megtanult,de néha bizony koppant szegény.

Ha fizikailag nem lett volna egészséges (Persze a vakságon kívül.)én elaltattam volna.


Igen,a vak gyerekemet is ha mellette más,komoly fizikai betegsége/sérülése lenne. Tartom a véleményem,lehet lepontozni!

2015. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

15 éves múlt már,és bő fél éve teljesen van.

Már nem is hall és sokszor rágja magát allergia miatt.

(Szteroidokkal nem akarom már tömni az allergiája miatt)

Sajnos ő mindennek nekimegy mint ha teljesen uj helyen lenne,nem csak néha mint ahogy te is irod.

nem tudom mi lenne jobb neki és ez mennyire szenvedés igy.

2015. szept. 22. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmai vannak? Amíg nincsenek nagyon nagy fájdalmai, addig hagy boldoguljon.

Viszont sajnos természetes, hogy nekimegy a dolgoknak, igaz hogy a tájékozódásban jó a nózi (nagyobb baj lenne ha az orrával történne valami) de a vizuális érzékét most ő elvesztette. Óvatosabban fog közlekedni, de óhatatlan hogy nekimegy dolgoknak.

2015. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mutatja h fájna valamije.

de értsd ugy h szo szerint ugy közlekedik mint a dodzsem...nem tudja hol van,korábban ha véletlen bepisilt akkor sose a szobában,de most meg mindenhová:(

2015. szept. 22. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!