Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki bejön a kertembe...

Ha valaki bejön a kertembe csak úgy és a kutya meg megharapja akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Falura költöztünk és itt az a szokás amit én utálok, hogy ha nyitva(nincs kulcsra zárva) van a kapu akkor bejönnek az emberek az udvarokra nem az, hogy csengetnének.Múltkor hozzánk is bejött egy szomszéd és a kistestű kutyám meg nekitámadt.Mondtuk neki, hogy ne jöjjön be majd mi kimegyünk, de nem hallgatott ránk.A fickó fel volt háborodva, hogy majdnem megharapta a lábát.

Kérdem én mi van ha valakit tényleg megharap majd a kutya mert bejön csak úgy?



2015. szept. 22. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kapura kiteszed a harapós kutya táblát. A kaput bezárod. Innentől nincs helye a bejövőnek bármi felháborodásra.
2015. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mindent megtettél annak érdekében, hogy ne történjen baleset (magyarul jól láthatóan táblával jelezted a bejáratnál és a kaput kulcsra zártad), akkor nem kérhetik számon rajtad a harapást.
2015. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván úgy értettem, hogy a harapós kutyát kell táblával jelezni, csak ez lemaradt az előző mondatomból.
2015. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Tudta, hogy harapós a kutya még a figyelmét is felhívtad rá.

Így járt. Attól, hogy nem zárom kulcsra a kaput, még nem azt jelenti, hogy boldog boldogtalan bejöhet.

2015. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
"vigyázz a kutya harap!" tábla a kapura, mivel figyelmeztetés kint van a kapun, a kapu csukva van, ezek után még őt büntethetik meg, "ha tovább vinné az ügyet". A kutyának tudd azért bizonyítani, hogy megvannak az oltásai.
2015. szept. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg ilyen pofátlanok a falusiak, hogy csak úgy besétálnak más ember kapuján?
2015. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem pofátlanság, hanem szokás. Amikor gyerekként nagymamámnál voltam falun, megtanultam, hogy minden zárt kapu kulcsa a kapun belül egy szögre van akasztva, amit kintről is el lehet érni. :)
2015. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kisebb falusi közösségekben az volt a szokás, házőrző kutya megkötve, nappal legalább is tuti. Így bárki, bármikor mehetett , ha dolga volt a lakókkal. Hiszen ismert mindenki, mindenkit.

Ma már sok helyen változott a kutya tartása. Főleg, ha valaki városból költözik egy közösségbe.

2015. szept. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az a kisebbik baj, hogy csak úgy bemászkálnak. A nagyobbik baj, hogy nem értik, ha ezt a másik nem tolerálja. És még nekik áll följebb, ha a kutya támad.
2015. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ahogy már többen is írták kapud zárjad, harapos kutya táblát tegyél ki.
2015. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!