Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételek mellé golden...

Ilyen feltételek mellé golden retriever, vagy somayed fajtájú kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy eléggé különbözik a viselkedésük, de mindkettő nagyon megfogott.

Akinek esetleg van ilyen fajtájú kutyája, írhat saját tapasztalatot is! :)

Szóval, ilyen feltételeket tudnánk a kutyus számára biztosítani neki/mi ezeket szeretnénk 'elvárni' tőle:

9 és 13 éves gyerekek mellé lenne (a 13 éves lány én vagyok). Nagyon fontos lenne, hogy kijöjjön más háziállatokkal, jelen esetben cicával, és nyuszikkal. Lehessen kint tartani a kertben. Bírja a hosszabb sétákat, túrákat lehetőleg.

Reggel suli előtt 20 percre tudnánk elvinni egy eü. sétára. Suli után lenne egy órás játék, tanulás. Estefelé pedig egy másfél-2 órás séta. Szünetekben, hétvégén ennél többet tudnánk vele foglalkozni. Kutyasuliba mennénk vele.

Egy erős, középkategóriás táppal tudnánk etetni, esetleg BARF étrend szerint. Kaphatna házi kosztot is.

Fontos még, hogy első kutya lenne.


Köszönök minden normális választ előre is! :)



2015. szept. 23. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom még a szüleiddel laksz, ők mit szólnak ehhez? Van pénzetek fajtatiszta kutyára? Mert ezek a fajták olyan 100-150 ezer forintba kerülnek, ha kölyköt akarsz.


13 éves vagy, ha érettségizel, továbbtanulsz, pasizol, bulizol akkor mi lesz a kutyával? A szüleidnek is lenne idejük rá?

2015. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

ISmerős kérdés, jártál már erre?

Nos, én szerintem a golden. Ő egy igazi családi kutya, ilyen feltételek mellett a tulajdonságai alapján ő az aki jobban illik hozzátok. A golden nagyobb valószínűséggel hallgat a 9 évesre, míg ez a szamojédról nem mondható el. Ő egy önállób természetű, inkább egygazdás kutya.

Azt viszont mindenképp tartsátok be, hogy kennelből, igazi tenyésztőtől vegyetek kutyát.Nem fogjátok 40 ezerért megúszni, hanem minimum 100 ezer, de a pénzedért tényleg goldent kapsz.

(Menhelyen, Illatoson vannak golden jellegű keverékek is, érdemes ott is nézelődni.)

2015. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A golden retriver ideális választás volna nektek. Sok örömötök lesz benne. A szamojéd nagyon szép, de nincs meg benne a golden retriver kedvessége.
2015. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ennyibe kerülnek, a szüleim is tudnak róla. Tudják azt is, hogy nem tudnám teljesen egyedül gondozni élete végéig a kutyát, de mindannyian szeretnénk a családból, így közösen foglalkoznánk vele :)
2015. szept. 23. 17:41
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ez a goldi kennel milyen egyébként: livelygolden.hu

2015. szept. 23. 17:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt a jó link: [link]
2015. szept. 23. 17:44
 7/11 anonim ***** válasza:
A kenneleket nem ismerem, de mindenképpen a goldenre szavazok. :)
2015. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Golden, a samoyedet is imádom de róla keveset tudok.

Nekünk egy 5 éves labradorunk van és nyár elején vettünk egy goldent. Nagyon játékos a kisebb gyerekekkel is jól kijön, könnyen tanítható, igazi kis bújós kutyus.

A macskám nem nagyon érdekli néha összedugják az orrukat de ennyi. A nyuszimmal más a helyzet, a kutyus hívná játszani, de a nyuszim megijed elkezd körbe-körbe futni a kutya meg kergeti. De őket is összelehet szoktatni.

Nálunk mind két kutya a kertben van, bár amikor otthon vagyunk néha bejárnak, de kint jobban érzik magukat. Most nem mentünk nagy 3órás sétára mert meleg van, de ha a labrador bírja akkor a goldi is fogja. Vittük már tóra fürödni azt nagyon imádta és a medencéjében is imád fürödni.

Mi most kutya oviba járunk bár már tud parancsszavakat, mint az ül, fekszik, marad(néha). Pacsit is tud adni azt előbb megtanulta mint az 'ül'-t.


Nagyon jó kutya csak ajánlani tudom, sok sikert hozzá :)

19/L

2015. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a kennelt, de korrektnek tűnik.Írj neki.
2015. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, apa azt mondta, hogy november-december környékén írhatok a tenyésztőnek. :)
2015. szept. 25. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!