Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Goldi tartható...

Labrador vagy Goldi tartható lakásba? Ha igen melyiket ajánlanátok jobban?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok és suli előtt egy órára letudnám vinni,majd hazaérek a suliból és egy óra majd megtanulok akkor egy-egy és fél-kettő óra majd este 1 óra.Kölyök korában persze többször mert akkor még otthon tudnák vele lenni egész nap(nyári szünet).

2015. máj. 9. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Gondold át, nagy felelősség. Főleg, mert vadászkutya. Az az egy óra az jelentsen póráz nélküli futkározást, és akkor bármelyik jó. Hasonlók a tulajdonságaik, bár a goldinak hosszabb a szőre, azért talán a labrador "praktikusabb".
2015. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem goldim van és az udvaron tartjuk személy szerit én azt mondom ne ilyen nagy kutyát tarts ha nincs kertetek.Esetleg valami kissebbet pl:pincser .A retriverek nem birják azt h egy szobába hagyd akár egy órára is.Még a kertben is unatkozik néha.
2015. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mivel nem szeretnék ilyen kis talpnyaló kutyát.
2015. máj. 17. 19:52
 4/8 A kérdező kommentje:
am 1 válaszoló köszönöm a választ
2015. máj. 17. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindegyik fajtának megvan a maga nyűge a lakásban való tartásban. A golden állandóan pancsolna és egy kis vízben is megmártózik vagy beugrik a kádba, a labrador állandóan apportírozna, vadászna a lakásban mindenre. Alapvetően testvérfajtáknak mondhatjuk őket, mert borzasztóan ragaszkodóak és imádják a gyerekeket. Amelyiket te jobban szereted. ;)


Labrador pozitívumok:

- Barátkozás (más kutyákkal illetve gyerekekkel értem)

- Rövid, könnyen ápolható szőrzet

Labrador negatívumok:

- Makacsság (tanításában)

- Apportírozó ösztön


Golden retriever pozitívumok:

- Gyermekekhez, új látogatókhoz való imádat

- Türelmes, könnyen tanítható

Golden retriever negatívumok:

- Nehéz szőrzetápolás, gyakori vedlés

- Pancsolás pocsolyákban, kádban...stb vizes helyeken

2015. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es válaszolónak csak gratulálni tudok hogy egy ilyen társaságigénylő, barátságos kutyát sikerült kizárnia a kertbe, ahol füvön és fákon kívül semmi sincs. Lakáskutyáknak sokkal izgibb az élet, hiszen a Gazdi mellett lehetnek és figyelhetik, mit csinál.
2015. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak lakásban, a gazdi közelében érzi jól magát. Mellesleg pont ezt a két fajtát képzik ki a leggyakrabban vakvezetőnek, személyi segítőnek, talán nem véletlenül. Ha választani kell, csakbentiként boldogabb, mint csakkintiként. Persze az az optimális, ha szabadon járkál a lakás és az udvar között.

Szóval nyugodtan tarthatod lakásban.

2016. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Handballlove ***** válasza:

"- Makacsság (tanításában)

- Apportírozó ösztön "

Most komoly? Hallottál arról,hogy a labrador a legkönnyebben tanítható kutya? Én a labradort ajánlanám.+ Eleve a golden is labradorból alakult ki.

Labrador:

-Barátságos

-Gyerekimádó

-Nagy mozgásigényű

-Könnyen tanítható

Godlen:

-Aranyos

-Gyerekbarát

-Nagy mozgás igényű.

2016. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!