Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért választ ki a kutyám...

Miért választ ki a kutyám magának egy másik kutyát, akit aztán egész nap zaklat?

Figyelt kérdés
3 éves kan kutyám ha megyünk valamilyen kutyás rendezvényre, gyakran kiválaszt magának egy másik kutyát. Egész nap őt követi, szaglássza, nyalogatja, ha elhívom, akkor jön, de utána visszamegy és folytatja tovább. Olyan, mintha "szerelmes" lenne, de a kiválasztottak között volt ivartalanított szuka és kan is. Miért csinálja ezt és hogy lehetne leszoktatni róla? Amúgy egy engedelmes, munkavizsgás kutyáról van szó.
2010. márc. 14. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert az a kutya szimpatikus neki. Az enyim is ilyen volt olyan hogy találkoztunk szukákkal(az enyim kan)mindig rávan kattanva(velük játszik nagyon nagyon) a szukákra bármelyikre de akkor ő kiválasztott egyet és a többi nem is érdekelte:) Vannak ilyenek. De ez az ő külön szokásuk.
2010. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák, akik rettenetesen kutya centrikusak, és nagyon könnyen ""szerelmesek"" lesznek.

Én ismerek nem is egy ilyen kutyát. Múltkor is az egyik fórumon olvastam, hogy egy rossz körülmények közül mentett kutyapár egyik tagja oldalkocsiként követi a másikat. Amíg mellette van, simogatható, kedves, bújós, de ha elválasztják tőle, befordul, menekül, nem kommunikál az emberrel.

Van ilyen, az okára viszont én is kíváncsi lennék. :)

2010. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szeretnék vele kutyás táborba menni, de félek, hogy így fog viselkedni és nem lehet egész héten leválasztani a kiszemelt "áldozatról".
2010. márc. 15. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől nyugodtan viheted, igy legalább jobban szokná a kutyákat és a végén még lehet hogy leszokna róla. De szerintem nem olyan rossz szokás hogy emiatt ne lehetene menni táborba.
2010. márc. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy mégis elmegyek.
2010. márc. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!