Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnét veszik az emberek,...

Honnét veszik az emberek, hogy a menhelyi felnőtt kutyát nem lehet nevelni? Ez is csak olyan legenda, mint "a kutyának egyszer szülnie kell"?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
mert az emberi butaság határtalan ...
2010. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom. Nekem már sikerült 12 éves szánhúzót is megnevelni. Persze van egy-két fajta akik bizonyos kor után már nem igazán taníthatók, ha addig nem kezdték el nevelni, de a legtöbb fajta teljesen jól nevelhető egészen öreg koráig.
2010. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Honnét veszik az emberek,hogy aki tenyésztőtől vásárol kutyát,az hülye???
2010. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Honnan veszik az emberek hogy mindenki olyan célra akar kutyát hogy nézegesse a kertben? Igenis mindenre nem alkalmas egy menhelyi kutya.
2010. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó két válaszolónak: most nem erről van szó. A kérdező gondolom úgy értette, hogy rengeteg ilyen kérdés van: 5 éves a kutyám, lehet még tanítani? A legtöbb kutyát haláláig lehet tanítani.
2010. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan menhelyi kutyák, akik felnőtt korukban is jól nevelhetőek. Ezeket mát sokszor előnevelték, csak felnőttként adták be a menhelyre. Szófogadóak, szocializáltak. Én sétáltattam olyan menhelyi tacsit, aki úgy szállt be a kocsiba egy kis autókázásra, hogy mondanom se kellett, hogy neki nyitottam ki az ajtót. A gazdái beadták a menhelyre, mert külföldre mentek. Szerintem ha nagyon akarták volna, kivihették volna, nem hiszem hogy ez megoldhatatlan probléma lett volna. A kutyus hetekig élt egy ketrecben, de aztán befogadták:)

Másik felnőtt kutyust az autópálya mellől szedték össze, vemhesen kódorgott. Bízott az emberekben, annyira jóindulatú kutyus volt, a kölykeit is megsimizhettem később, simán engedte kivenni őket. Ő később egy másik menhelyre került.

Én azt tartom, az ilyen felnőtt kutyákkal nem lesz sok gondja az új gazdának. Nehezebb azokkal, akik a menhelyen nőnek fel. Nekik nem jut annyi emberközelség, mint amazoknak. (Bár azoknak se a legjobb jutott.) Ha kölyökkorukban nem lesznek megsétáltatva (márpedig egy menhelyen erre nincs mindig energia vagy önkéntes), akkor felnőttként borzalmasan nehéz ráerőszakolni a pórázt.

Tehát inkább azt mondanám, azok akiket bántalmaztak, és azért kerültek menhelyre, lehetnek nagyon sérültek, akik többé nem bíznak az emberben, de inkább az a jellemző, hogy ezek a drága lelkek bíznak örökké.

A felnőttként bekerült és előnevelt kutyákkal se lesz gond. Talán kevesebb gondot jelentenek majd, mind az a kutya, aki a menhelyen nő fel, (sajnos előfordul, hogy a menhelyen szaporodnak a kutyák), na ők elég nehéz eset, ugyanis az embert nem tekintik fajtársuknak. Én így jártam a 4 hónaposan kihozott kutyusommal, hogy tulajdonképpen nincs sok bajom vele, de igazán sok örömet se okoz, mert baromi jól megvan nélkülem. A kutyáimmal azonnal megtalálta a hangot (mivel kiskorától kutyák között nőtt fel), de én a mai napig űrlény vagyok a számára, egy másik bolygóról. És nem ért engem, és én se őt. A többi kutyimnak egyetlen mozdulatából kitalálom, mit akar mondani, annyira az én nyelvemen beszélnek, a menhelyi kutyám hiába igyekszik a maga módján jelezni és látom is rajta, hogy "mondana valamit", nem értem. De ez az én hibám is, olyan időszakban vettem magamhoz, amikor nem volt elég időm a nevelésére.

Ha tehetném, én menhelyről csak max. 8 hetes kiskutyát vennék ki, vagy sokkal inkább olyan felnőtt kutyát, aki felnőttként megnevelve került be. Ez utóbbiak szenvednek legjobban a menhelyi körülmények miatt, nekik hiányzik az ember, sóvárogva várják. Rájuk semmiképp nem mondanám, hogy nevelhetetlenek.

2010. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert menhelyen sok olyan kutya van, akit előtte nem neveltek, vagy sehogy nem törődtek vele, kicsapták csak, és velük nehéz. Persze ezt gondolom, a menhelyeken tudják, ha valaki megkérdezi, biztos el is mondják.
2010. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Most éppen egy 6 éves kutyát sétáltatok, akivel a gazdája nem törődik. Soha nem vitték sétálni, nem szocializálták, a legalapvetőbb parancsokat sem tanították neki. Ennek ellenére nagyon könnyen tanul, nem agresszív, nem félős, sőt, sokkal bátrabb, magabiztosabb, mint a tenyésztőtől vásárolt kutyám (ugyanaz a fajta, féltesók). A behívással soha nem volt gond, a parkban már az első nap el tudtam engedni. Ma elvittem egy kutyás találkozóra, ahol volt rajunk kívül 30 kutya. Nagyon jól érezte magát, nem volt vele gond! Persze biztosan más lenne a helyzet, ha nem lenne gazdája, és úgy fogadnám örökbe, de ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem csak az előnevelt kutyát lehet tanítani.
2010. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 6 éves kutyát fogadtam örökbe menhelyről, akit a menhelyRE mentettek meg. Egy 2x2m-es kennelben élt egy másik kutyával együtt telepőrzőként (no comment...), térdig a saját hugyában-szarában, enni-inni soha nem kapott rendesen, ellenben verést is szidalmazást rendszeresen.

A menhely volt az első, ahol simogatást és jó szót kapott - 6 év után először.

Testileg, fizikailag és lelkileg is teljesen meg volt nyomorodva, izomzata nulla...

Sok munkába telt visszahozni az életkedvét és a bizalmát, de 2 év elteltével egy maximálisan megbízható, hűséges, bármilyen szituációban szót fogadó, sétánál 100%-ig behívható kutyám lett. Ha kell, megvéd (volt már rá példa), nagy jó házőrző is, de csak akkor ugat, ha tényleg kell.

Sajnos a betegségéből fakadóan nem egy hebrencs, agility-s vagy apportíros kutya, de egy csomó trükköt megtanítottam neki (olyanokat, amiket ő is meg tud fájdalom érzet nélkül csinálni).

Egyik barátnőmnek inárcsi kutyája van (többek értik, mit is jelent ez a szó...), és zseniálisan helyre rakta.

Felnőtt kutyát is ugyanolyan teljesen jól meg lehet nevelni, helyre lehet rakni, mint egy 10 hetes kölyökkutyát, csak a módját kell tudni.

2010. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
A menhelyre nem ok nélkül kerül kutya: megunják, kezelhetetlenné 'nevelik', stb. , tehát vagy egyenesen, vagy az utcáról jut oda. Ha esetleg közben, vagy a menhelyen kutya-falkába illeszkedik, a viselkedése - ami új környezetben egyébként is más a rangsori helye megismeréséig - több figyelmet igényel. E több figyelemre (kutyakiképzésileg) az új gazda esetleg ugyanolyan alkalmatlan, mint amelyiktől a menhelyre jutott.
2010. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!