Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megfurdetni egy...

Hogyan kell megfurdetni egy kutyust? Féregtelenités utan a rajta maradt petéktöl biztos megszabadulhatunk igy?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy nagyon férges kutyust. Kezelése folyamatbN van. De én annyira irtozom ezektol a kis dögöktöl benne,meg ami a szőrén van, körme alatt stb. Meg kellene furdetni de azt se tudom hogy kezdjek hozzám.Ráadásul hideg is van már neki fürdéshez... Nem tudom mittévo legyek. Muszaly leszek pedig megfurdwtni mert jovohéten oltasra kell vinnem,nem vihetem koszos bundával féregpetéket potyogtatva... igy sosem fog kigyógyulni belőle..

Én jot akarok ennek a kiskutyának,mielott bárki is félreértené,lehurrogna, de rettegek a parzitáktol.

Nagyon tapasztalatlan vagyok,nem igazán volt kutyánk. Nem is nagyon kedvelem az állatokat,de ez a kutyus már a szivembe lopta magát. DTudom nem tehet rolla hogy férges,de ugyanilyen tehetetlen vagyok félelmemmel... Mert sajnos elkaptuk tölle. Irtozom a gondolattol is hogyújra meg fertozodunk.


2015. szept. 29. 00:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérdezz körbe kutyakozmetikusoknál, mert pl akik menhelyekhez is besegítenek, azok azért már láttak egyet s mást, tapasztaltak abban, hogy hogy lehet sok férget / kullancsot / bolhát eltávolítani.


Ami nagyon fontos, hogy a féregtelenítés utáni kakikat is próbáld meg zacsival összeszedni és akár ha lehet, elégetni, (nekünk is nagyon férges volt a kiskutyánk és a doki ezt mondta) mert azzal is visszafertőződhet, ha csak szaglászik, a peték rákerülnek az orráram és az orrát megnyalja pl.

2015. szept. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Megfürdetni úgy kell, hogy engedsz egy kis kellemesen meleg vizet a kádba, vagy egy lavórba, ha nagyon kicsi kutya. Veszel kutyasampont. Beleállítod a kutyát a vízbe, bevizezed alaposan a bundáját, legjobb zuhannyal, amiből nem túl erősen jön a víz. Utána alaposan átsamponozod, majd nagyon alaposan leöblíted. A szemébe, fülébe, orrába, szájába ne menjen víz.

Ha kész, akkor kiveszed a vízből, törölközővel jó átdörgölöd, és a meleg lakásban hagyod a teljes száradásig.

Ha nem akar nyugton lenni, akkor megkérhetsz valakit, hogy fogja neked fürdés közben. Vagy nyakörvet adsz rá, és egyik kezeddel tartod, a másikkal mosod.

2015. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat. Kicsi kutya belefér egy lavorba. A buksiját akkor nagyon ovatosan kell hogy ne menjen a szemibe.Mért is ne hosszu szőrü kutyus szoval...lesz mit mosnom.. A kutyakozmetikára rákérdezek de ugytudom ami itt volt mar bezárt.De ne legyen igazam...

Aa kakit mindig felszedem szinte azonnal de este is szokott még pottyantani ami reggelre ott vár abba rendszerint belwlép. Kis butus kutyus... Remélem ez aparazita fobia elmulik, mert nagyon korulményes igy akár megetetnem is.... :( szegény kutyus. Biztos szeretethiányos lesz ezalatt a kéthét alatt....

2015. szept. 29. 08:28
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Mit kaptatok el már tőle?

Ha a kiskutyához érsz, utána normálisan kezet mosol, nem kapsz el semmit.

2015. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De pedig sajnos elkaptuk. Mikor hazahoztuk kocsival hoztuk, a szőréröl a kormányra, onnan meg barmikor mikor vezetés utan nem mostunk kezet. ill a ruhánkrol.. Nagyon rosz állapotban kaptuk meg, nagyon férges volt,örülök hogy tulélte, Eddig semmi bajunk nem volt, egyszer csak elkezdett fajni a hasunk, gyanakodtunk is egybol a kiskutya miatt. Fokhagyma evés utan bebizonyosodott,most gyogyszert szedunk.

A gazdája szerint volt féreghajtozva,de sajnos nem eléggé.

2015. szept. 29. 10:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Hiába figyeltunk,nem voltunk elég figyelmesek.
2015. szept. 29. 11:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy akár a kilincsről...igy utolag mar nem tudni hogyan. Azota mindent sűrün áttörölök felmosok.Cipőket megtakaritottam mindent kocsit ahogy tudtam. Kulcsokat.... De barhonnan hazahozhatunk neki is meg magunknak is egy adaggal.ha csenget a postas és megfogom a kilincset eddig nem mostam kezet utanna. mostmar igen...
2015. szept. 29. 11:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Én sem tudtam,nem is gondoltam volna soha hogy ilyen konnyu osszeszedni.Azt hittem figyelunk eléggé. De valahol hiba volt a dologban. Nagyon sokat gondolkoztam őrlődtem hogy hogyan lehetséges,de nem tudom. .Csak azt hogy bizony elkaptuk... nem emlékszem hogy ne mostam volna kezet kutyázás után, de ruhát bizony sose váltottam. Csak ez meg a kocsi amire gyanakszom.
2015. szept. 29. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Én hozzátenném a fürdetéshez, főleg mivel írod, hogy hosszú szőrű: nem elég átdörgölni csak törölközővel, érdemes utána hajszárítóval minél jobban megszárítani, széthajtva a szőrét a töveknél főleg, mert ott igazán nehezen szárad a hosszabb szőr. Persze a hajszárító ne legyen nagyon forró! Ha megoldható, én azt javasolnám, legyenm ez a fürdetés-szárítás két emberes művelet, egyikőtök tartja a kutyát, a másik dolgozik rajta (mert nem biztos, hogy a kutyus nyugodtan fog majd állni-ülni).

Értelemszerűen célszerű a fürdést mindenképpen kisdolog elvégzése utánra időzíteni, hogy a szárítás után minél tovább tudjon bent maradni a meleg lakásban. Csak ha már teljesen száraz, akkor mehet ki. Nyári melegben persze könnyebb lenne, akkor én is "szárítottam" az erkélyen kutyát, de most már nem olyan az idő.

2015. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.A féreghajto meddig hat? mert 4napja kapta meg az utolsot (egyet kellett kettétörnöm és 2nap odaadni) és most megint szánkázik vakarja a fenekit...Nem volt elég neki? Holnap hivom a dokit de addig?
2015. szept. 29. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!