Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a 4 hónapos...

Miért van az, hogy a 4 hónapos kutyusom, egyátalán nem figyel rám ha kint vagyunk az utcán?

Figyelt kérdés
Itthon nincs baj, mert hallgat rám, de ha kint vagyunk, simán odamegy egy másik kutyához, vagy emberhez és simán el is megy velük, hiába szólok neki. Pedig aztán én tanítom, én sétáltatom, én etetem és játszok vele. Itthon nagyon hallgat rám, de kint semmi. Mint ha ott se lennék. Kutyasuliba még nem vihetem mert nincs még meg minden oltása.
2015. szept. 30. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kan kutyus?
2015. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még kicsi. Otthon csak te vagy neki az utcán pedig minden ami egy kiskutyust érdekel.
2015. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
általában a kiskutyákat még rengeteg dolog érdekli és "nem tud" arra koncentrálni amit te mondasz neki.Inkább megpróbál mindent felfedezni.
2015. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
A kölyökkutyáknak nem csak a tiédnek amikor kilépnek a kis területükről annyi hirtelen új szag annyi hirtelen új dolog, most fedezi fel a világot idővel nyilván megnyugszik és kinnt az utcán is a közeledben marad
2015. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 éves egy hónapja hoztam az Illatosról, jelentem ugyanez a helyzet: kint se hall,se lát csak ha nagyon erélyes vagyok. Én ezt betudom annak hogy szoknia kell a környezetet. Szerintem a tiéd is ezt csinálja, illetve nála plusz, hogy még kölyök.

Viszont amíg nincs meg minden oltás, ne nagyon engedd oda idegen lényekhez-biztos ami biztos.

2015. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kan kutyus :D Ja hát már csak az utolsó kombinált oltása nincs meg. Azt tudom hogy új neki minden, de nem is tudom felhívni magamra a figyelmét, és olyan rossz érzés mikor simán elmenne egy idegen emberrel és hátra se néz rám. :( Tudom ez gyerekes, csak annyit foglalkozok vele, és annyira szeretem.
2015. szept. 30. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy 2-3 éves kisgyerek is elmegy bárkivel, aki édességet ajánl neki. Kölyök, még nem tud egyszerre odafigyelni mindenre. Ha hívod, akkor sem figyel rád?

Érdemes lenne nyugodt helyen sétálni sokat, ahol el is engedheted, ahol nincsenek se emberek, se mások. Ott jutalomfalattal gyakorolhatod a behívást és mindent, amit otthon tanítasz neki. Illetve a kutyaovit is nagyon javaslom, ott tudnak segíteni, hogy mi kell ahhoz, hogy majd kutyád csak rád figyeljen, teljesen kontrollálható legyen.

2015. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Néha, nagyon néha, figyel rám, főleg ha van nálam jutifalat, de anélkül semmi.
2015. okt. 1. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Akárcsak a gyerek, a kutya is azért kötődik hozzád, mert védelmet adsz neki és eteted. Vagyis mert életben tartod. Legyen nálad mindig jutalomfalat! És tényleg járjatok kutyasuliba, szükséged van rá.
2015. okt. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Okés, rendben van, köszönöm a sok hasznos segítséget és tanácsot, megfogadom őket! :D
2015. okt. 2. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!