Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete van egy 8hetes rottweil...

2 hete van egy 8hetes rottweiler kutyusom. A kutyus nagyon akaratos és eleven! Ami nem úgy van ah ő szeretné nagyon morog és támad! Ez miatt 1x fejbe is csaptam picit mert már nem lehetett rá sehogysem hatni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A fejbecsapás óta én elvágtam magam nála mert nem is jön soha oda és ha én megyek akk is van mikor morog. Pedig én etetm játszottam vele éjjel nappal.
2008. szept. 9. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Következetesen, nem erővel kell nevelni egy ilyen agresszív kutyát. Ha veréssel próbálod belenevelni, hogy hol a helye, akkor kiszámíthatatlan antiszocuiális vadállat lesz. Javaslom Jan Fennell - Kutyapszichológia c. könyvét. Ha kell feltöltöm valahova PDF-ben.
2008. szept. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig újságpapírral koppintottunk az orrára,amikor kicsi volt.Ez nem fáj neki,mégis érzi a nevelő szándékot és nem haragszik meg rád.
2008. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem az a cél a nevelésnél, hogy fájdalmat okozzunk a kutyának, hanem az, hogy érezze haragszunk.

Célszerű megrázni a grabancánál (nyakánál) egy kicsit és úgy megszidni.

Ne dőlj be a hisztijének, duzzogásának, nyilvánvalóan a határait feszegeti, azt próbálgatja, ki a főnök.

Ha duzzog, te se végy róla tudomást, meglásd, ő megy oda hozzád.

Csak következetesen!

2008. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig lehet hogy most neked kellene kaját adni a kutyának, hogy tudja, nem jó arra morogni aki a kaját adja. Másik: egy 8 hetes kölyök még nagyon pici és eleven, természetes hogy morog, de ne üsd meg. A legnagyobb büntetés neki, ha nem figyelsz oda rá, a hátadat mutatod neki stb. A grabancánál fogva ha lekényszeríted megadó pózba, az is be tud válni. De a könyv nagyon jó amit az első válaszoló mondott, szerintem az már közkézen forog itt az oldalon :)
2008. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váalszokat! Akkor a grabancánál fogom megrángatni ha nagyon rossz lesz:)) De megütni többé biztos nem fogom! Ma már egész nap játszottam vele és úgy néz ki valamelyest megbocsájtott:))) Ha vki feltöltené nekem a Kutyapszichológia című könmyvet annak nagyon örülnék!
2008. szept. 10. 12:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van:

*****

Többnyire olyan tanácsokat ír le benne a szerző amit nem oktatnak kutyiskolában, és megleóek lehetnek, de az biztos, hogy hatásosak. Minden kutyatartónak kötelező olvasmány:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2008. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

HA nem megy a data.hu, akkor innen is tölthető:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2008. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! Elfogom olvasni és remélem sokat tanulok majd belőle! ;)
2008. szept. 10. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
az összetekert újságpapír jó ötlet, egy kutyakiképző mondta, hogy ez nem fáj, csak megijeszti a csattanás. nekem is 8 hetes rotim van, de ebben a korban még nagyon kicsik, el nem tudom képzelni, hogy agresszív. bár az enyém is harap, de az orrára koppintok, ha erősebben harap. végül is egyszer kiesik a tejfoga, és utána 5 centis szemfoga lesz...!
2010. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!