Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan vakarózik,...

A kutyám állandóan vakarózik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A kutyám folyamatosan vakarózik, de nem tudom, hogy mi lehet a baja, mert nem látok a szőre alatt egyáltalán semmiféle élősködőt. A bőrén viszont megjelentek valamiféle barna csomók, olyasmi, mint a seben képződött megkeményedett hámréteg, de szabálytalan helyeken vannak, és ott is, ahová nem ér el a lába, így nem hiszem, hogy sem lenne a sok vakarózás miatt... Utána olvastam, hogy ilyesmi a bolha ürülék is, de azt írták, ha nedves fehér zsebkendőre rakom, vörös foltot kéne látnom rajta, de nem látok semmit. Arra is gondoltam, hogy a diófalevélre allergiás, mivel a kutyaudvar közepén van egy diófa, de az járhat ilyen tünetekkel?

2015. okt. 2. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Állatorvos mit mondott?


Oda kellene elvinni, mert ezt máshogy nem kitalálni, és kezelni. Lehet atka, rüh, bolha, allergia, ekcéma, gomba... A kezelése is attól függ, hogy mi okozza. Nem hinném, hogy köze van ennek a diófához.

2015. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Allergiás valamire. Mit adsz neki enni?
2015. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az én kutyám is egyfolytában vakaródzik ez csak egy egyszerű allergia vidd el állatorvoshoz adnak neki egy injekciót és elmúlik a vakaródzás!!!🐾💗
2015. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!