Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a jobb:...

Szerintetek melyik a jobb: egy rendszeresen kozmetikázandó kutya (pl uszkár) vagy egy hosszúszőrű, ami vedlik (pl. corgi, svájci juhász)?

Figyelt kérdés
Uszkárt szeretnék, de mindenki azt mondja, mennyi gond van a szőrével, de szerintem sokkal rosszabb egy vedlő kutya után takarítani, mint uszkárt kozmetikáztatni - ti mit gondoltok erről?

2015. okt. 5. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám vedlik, naponta takarítok, emellett jetente fésülöm. Nem tudom melyik a jobb, a kutya ezzel jár, "macera" ez is az is. Szeirntem jól kell eltalálni a típust. Ha valaki befeszűl a kutyaszőrtól, inkább kozmetikáztassa. Szőrmentesebb lesz a lakás.
2015. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem jobb. Mindkét esetnek megvannak a maga előnyei és hátrányai is. Ha neked álomfajtád egy collie akkor elfogadod, hogy bizony ő a vedlős típusba tartozik. Ha mindened egy yorki, akkor neked kozmetikushoz kell járatnod.

A mindenki azt mondja gondolatodról meg annyit, hogy 99%-ban a nem kutya pártiak mondanak ilyeneket. Egy kutya szőrével általában sok a gond független a hosszától, fajtától. A kutyatartás a szőrrel is együtt jár, persze vannak viszonylag kevésbé igényes szőrrel rendelkezők meg sok törődést igénylők is.

Nekünk egy hosszabb szőrű kutyánk van lakásban. És vedlési időszakban naponta kell porszívózni, de ha van idő akkor emellett fel is söprünk naponta. Naponta fésüljük.

A yorkit tartó ismerőnk meg rendszeresen kozmetikushoz hordja a kutyáját, ami nem kevés pénz. Szoktuk ugratni, hogy mi nem járunk annyit és annyiért fodrászhoz, mint a kutyája.

2015. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikázandó fajtáknak általában nem hullik annyira a szőrük,csak kb mint az emberi haj/itt most ne egy olyan embert képzeljünk el akinek iszonyatosan hullik a haja :D / Viszont ahhoz,hogy mindig rendben legyen a szőrük minimum 2 naponta alaposan át kell őket kefélni( mérettől függ, én kb a két kutyával 15-20 perc alatt végzek.Mivel rendben vannak.Ha kicsit lusta vagyok és csak 2 hetente egyszer fésülöm őket akkor akár fél órát is igénybe vehet egy kutya kifésülése.Egy erdei séta után meg különösen,hiszen minden beléjük ragadhat.


Mondjuk az uszkár jobban kozmetika igényes,őket hogy mindig szépen nézzenek ki 3 havonta szinte muszáj elvinni,persze ez is fazontól függ.


Nekem egy Havanese és egy Bichon frise kutyusom van,már kutyakozmetikus vagyok,de előtte mi évi 2x vittük kozmetikába évi 18 ezer ft volt a két kutya kozmetikája.Most mivel én nyírom őket,nincs ez az összeg :D A köztes időben 2-3 naponta alapos fésülés és 1,5 havonta fürdetés. Nekem ennyit meg ér,hogy nem kell takarítással bajlódnom.


Vedlős lakás kutyáknál nincs kimondottan vedlési időszak ők az év minden napjában hullatják a szőrüket és tavasszal meg ősszel még jobban.

Ez viszont azzal jár,hogy nem lesz egy darab ruhád sem ami szőr mentes lesz, szöszleszedő henger karton számra fogyhat.Emellett minden nap plusz időt és energiát kell fektetned a takarításba. Nem tudom mekkora a lakásod,de egy kis lakásnál nem gáz mondjuk minden nap kb 15-20 percet erre szánni.De egy nagyobb lakásban elég sok idő lehet.Nekem energiám nem lenne munkából haza jövet még takarítani is minden nap :D


Nekünk fontos volt fajta választásnál,hogy kevésbé szőr hullajtós legyen,persze fekete ruhákon így van ott van némi szőr szál.De hát aki kutyát tart annak ára van.


Neked kell eldöntened,hogy hosszú távon mit választasz :)

Én speciel utálok takarítani nő létemre.


Egy yorkit 2500-3500 ftért nyírnak olcsóbb kozmetikákban van ahol 6 ezerért.Nos mindenkinek meg kell találnia az olcsót,de jó kozmetikát.


Törpe uszkár 3-5 ezer ft körül van,ez is kozmetika válogatja. Évi 3x-4x szerintem nem nagy összeg ennyit kiadni kedvencünkért.


Persze mindenki azt választja ami számára kedvező,kényelmes.


Azt meg utálom ha vki azért kinéz mert kozmetikába jár a kutya. XYZ fajtánál elengedhetetlen a kozmetika.

2015. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, iszonyú jófejek vagytok hogy ilyen hosszan és korrektül leírtatok mindent :) Mennek a zöld kezek!


Engem a kutya fésülése, mint procedúra nem aggaszt, mert szeretek állatokat ápolgatni (macskából is mindig hosszú szőrűm volt), de a lakás takarításáért már nem rajongok annyira ;)


Igaziból az uszkárosok nem szoktak panaszkodni, hogy mennyi gond meg kiadás a kozmetika, ezt a fajtaleírások hangsúlyozzák ki, hogy "gondoljuk meg jól, ha uszkárt választunk, mert.." Szóval én most jól meggondolom!

2015. okt. 6. 10:26
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, te aztán végképp szívemből szóltál!!! :)


És köszönöm, hogy leírtad a kozmetika árakat!


Legyen szép napotok :)

2015. okt. 6. 10:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Nincs mit.


Minden fajtának vannak előnyei hátrányai azt kell választanunk,amiben mi több előnyt találunk mint hátrányt :)))

Lehet valakinek a kozmetika hátrány,mert esetleg nincs jó véleménnyel róla vagy drágának találja. Valakinek meg a takarítás hátrány. Ennyi :D

2015. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok,nem második elírtam :D
2015. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már megtapasztaltam mindkét fajta szőrtípust az első kutyám egy hosszú szőrű csivava volt csak 3kg, de nagyon sok szőr volt utána, még úgyis hogy fésültem. Sokat kellett takarítani és minden ruhám tiszta szőr volt, mondjuk nem zavart egyik sem, de most hogy uszkárom van sokkal jobb szerintem, ha nem hullik a szőre. Valóban ha szépen akarod tartani az uszkárod, akkor naponta, 2naponta fésülni kell. Én minden nap kifésülöm, havonta fürdetem. Már kutyakozmetikus vagyok úgyhogy magam nyírom. Egyébként nem annyira nehéz egy kutyafajta kozmetikájának a megtanulása, a szerszámokat csak egyszer kell megvenni, és így mindig szépen tarthatod. Mert pl én a pofiját és a mancsait 3 hetente leszoktam nyírni. A test nyírásának gyakorisága függ a fazontól. Egyetlen hátrányt tudok mondani, hogy ha szeretsz vele túrázni, mint mi is, hogy mindent összeszed a szőrével, minden beleragad, de ha rövidebbre nyírod akkor nincs ilyen probléma.

Egyébként imádnivaló fajta én beleszerettem, soha többet más fajtát nem akarok :)

2015. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy az uszkárt nem tarthatod kint csak nagy szőrben esetleg, de nem ajánlom, mert egyrészt fázósabbak mint vedlő társaik, másrészt ők nagyon ember centrikusak, igénylik a társaságot.

utolsó voltam

2015. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kozmetika tippet, utolsó!


Mindenképpen benti kutya lesz, mivel lakásban lakunk... De lehet, h egy tanyán a komondorom is benti kutya lenne, valahogy ilyen a hozzáállásom.

2015. okt. 10. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!